بهترین دندانپزشک اصفهان مزیت‌های ایمپلنت نسبت به بریج

مزیت‌های ایمپلنت نسبت به بریج

حفظ بافت استخوانی :
در حالت عادی از بافت استخوانی اطراف ریشه‌ی دندان به کمک فرآیند طبیعی بدن محافظت می‌شود. اما در صورتی که یکی از دندان‌های خود را از دست بدهید، جای آن دندان خالی مانده و استخوان اطراف این فضای خالی به تدریج تحلیل می‌رود. این مسئله می‌تواند شکل فک را نیز تغییر دهد. قرار دادن یک ایمپلنت دندانی در جای خالی دندان می‌تواند موجب تحریک رشد استخوان شده و مانع از دست رفتن ساختار استخوانی شود. البته بیمارانی که مقدار قابل توجه‌ای از استخوان خود را از دست داده‌اند، احتمالاً قبل از جاگذاری ایمپلنت دندانی نیاز به پیوند استخوان خواهند داشت.
بهداشت دندانی بهتر
برخلاف دنچرها ، دندانهای مصنوعی متحرک و بریج‌ها که به مراقبت و دقت ویژه نیاز دارند، برای ایمپلنت‌های دندانی فقط به مراقبت‌های مشابه دندان‌های طبیعی مانند مسواک زدن و نخ کشیدن نیاز خواهید داشت.
کارایی بهتر
کارکرد ایمپلنت دندانی همانند دندان‌های طبیعی خواهد بود. با ایمپلنت دندانی می‌توانید غذاهایی که دوست دارید را میل کنید و با اعتماد به نفس کامل صحبت کنید. اما خوردن غذاهای سفت به کمک دنچر دشوار است: یا دنچر شل می‌شود یا اینکه فشاری که برای خوردن غذا ایجاد می‌کنید باعث درد لثه خواهد شد.
التهاب و سوزش لثه مشکلات رایج افرادی است که از دنچر استفاده می‌کنند. برای بهبود کارایی دنچرها می‌توان آن‌ها بر روی ایمپلنت دندانی قرار داد. به این ترتیب فرد خواهد توانست غذاهای مورد علاقه‌اش را میل کرده و بدون واهمه از شل شدن یا افتادن دنچر صحبت کند.
زیبایی بیشتر
در صورتی که عمل کاشت دندان به درستی انجام شود امکان تشخیص آن با بقیه‌ی دندان‌های طبیعی وجود نخواهد داشت. دنچرها می‌توانند شل شده و ظاهر نامناسبی داشته باشند. همچنین برخی از دنچرها و بریج‌ها دارای قسمت فلزی بوده که ظاهر آن چندان خوشایند نیست. اما ایمپلنت‌های دندانی از لحاظ زیبایی و کارایی همانند دندان‌های طبیعی شما خواهند بود.

مزیت‌های ایمپلنت نسبت به بریج

دکتر ندا مکانیک

دندانپزشک اطفال و زیبایی

بهترین دندانپزشک اصفهان

ایمپلنت دندان اصفهان

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

Leave a Comment