مزیت های انجام ارتودنسی در کودکان | بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان | دکتر ندا مکانیک

بررسی مزیت های انجام ارتودنسی در کودکان

در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان مزیت های انجام ارتودنسی در کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.

بهبود سلامت دهان و دندان

ارتودنسی به خودی خود فواید بسیار زیادی برای سلامت دهان و دندان ما دارد. همین که با منظم کردن دندان ها به تسهیل حفظ بهداشت دهان و دندان کمک می کند بزرگ ترین مزیت ممکن است. زیرا اگر دندان ها نامرتب باشند مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و اموراتی از این دست برای کودک دشورا خواهد بود. و چه بسا احتمال پوسیدگی دندان و مشکلات آتی دندانپزشکی در آن ها افزایش پیدا می کند.

بهبود تکلم و توانایی جویدن

بهبود گفتار و قدرت جویدن، به دنبال کمک به حفظ بهداشت دهان و دندان، می تواند دومین مزیت ارتودنسی برای کودکان باشد. زیرا اگر دندان ها در موقعیت مناسب خود نباشند تکلم و جویدن به خوبی صورت نمی گیرد. به جز این، عدم جویدن مناسب غذا به دنبال نامنظم بودن دندان ها می تواند باعث بروز مشکلات گوارشی شود.

افزایش اعتماد به نفس

بهبود و اصلاح طرح لبخند می تواند مزیت بعدی ارتودنسی در کودکان باشد. نتیجه مطالعات نشان می دهد کودکانی که دچار نامنظمی دندانی و فکی هستند از اعتماد به نفس کمتری برخوردارند و اغلب به دلیل این وضعیت خود مورد تمسخر و اذیت هم سن و سالان خود قرار می گیرند. با انجام درمان ارتودنسی در سنین پایین، می توان دندان های آن ها را منظم کرده و زیبایی لبخند و اعتماد به نفس را به زندگی کودکان برگرداند.

روش های ارتودنسی دندان کودکان | بهترین ایمپلنت اصفهان

صرفه جویی در زمان

اگر کودکی مشکل نامنظمی دندانی یا فکی داشه باشد چه امروز در کودکی و چه فردا در جوانی بلاخره باید تحت درمان قرار بگیرد. اما تفاوت های بسیار زیادی بین آغاز درمان در سنین بالا و در سنین کودکی وجود دارد. زیرا ساختارهای دهان و دندان کودکان در سنین پایین در حال رشد است و به راحتی می توان نحوه رشد دندان و فک ها را در مدت زمان کمی با هزینه پایین هدایت کرد. چیزی که در سنین بالا بسیار دشوارتر، پرزحمت تر، زمانبرتر و هزینه بر تر خواهد بود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

مساله مدت زمان ارتودنسی نیز قابل چشم پوشی نیست. در سنین پایین نهایتا به مدرسه می رود و هیچ دغدغه یا مسئولیت اجتماعی ندارد. بنابراین در مدت زمان کم درمان می شود. اما همین کودک اگر بزرگ تر شود مسئولیت اجتماعی و مشغله پیدا می کند که پیدا کردن زمان خالی برای شروع درمان برایش دشوارتر می شود.

کاهش هزینه درمان

به دلیل زمانبر بودن ارتودنسی در سنین بالا، تعداد مراجعات و سختی درمان بیشتر می شود که همگی باعث افزایش هزینه خواهد شد.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

عوامل ایجاد ترس از عصب کشی دندان

نکات مثبت و منفی جرم گیری دندان با فشار آب

عصب کشی دندان پیش از ارتودنسی

Leave a Comment