مزیت های ترمیم ریشه دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی مزیت های ترمیم ریشه دندان

تصور غلط و نسبتا عجیبی که ما همیشه با آن روبرو هستیم این است که انجام درمان ریشه یک روش دردناک است. برعکس روت کانال یا همان درمان ریشه دندان حتی باعث تشکین درد و بهبود آن نیز می‌شود. علاوه بر این، انجام روت کانال به هیچ وجه پیچیده و دشوار نیست و همان مدت زمانی وقت و مهارت نیاز دارد که یک برای پر کردن دندان یا کشیدن آن صرف میکنند. در مطلب امروز سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان مزیت های ترمیم ریشه دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

بصرفه و کارآمد

کشیدن دندان هم زمان زیادی نیاز دارد و هم هزینه های بیشتری روی دست شما میگذارد. بعد از کشیدن دندان احتمالا باید به فکر جایگزین مناسب آن باشید. برای مثال یا باید بریج دندان نصب کنید، یا پروتز سفارش دهید و یا اینکه برای ایمپلنت هزینه کنید. علاوه بر این، اگر هیچکدام از این جایگزین ها را انتخاب نکنید باید برای صاف کردن دندان های کج شده، هزینه ارتودنسی را بپردازید. اما با انجام روت کانال شما از همه این هزینه ها اجتناب خواهد کرد. بنابراین کاهش هزینه ها را نیز به فهرست فواید درمان ریشه دندان اضافه کنید.

کمک به حفظ دندان های طبیعی

این روزها به لطف پیشرفت دندانپزشکی میتوانیم از انواع روش جایگزین دندان بهره برده و دوباره صاحب دندان شویم. اما هیچکدام از این روش ها حتی ایمپلنت دندان، نمیتواند جای دندان طبیعی ما را بگیرید. حتی اگر دندان شما بمیرد و پالپش نابود شود، باز هم داشتن یک دندان طبیعی که همچنان کارش را انجام میدهد به هر جایگزین دیگری می ارزد. از آنجایی که درمان و ترمیم ریشه میتواند به حفظ دندان کمک کند از این حیث میتواند هم مقرون به صرفه باشد و هم نجات دهنده.

حفظ زیبایی دندان

در درمان ریشه دندانپزشک، کاری به رباط ها، ساختارهای زنده و نگهدارنده دندان ندارد. بنابراین دندان همچنان سرجای خودش باقی میماند. بعد از روت کانال همچنان ریشه دندان را داریم و تنها یک تاج نصب میکنیم یا مواد پر کننده بکار میبریم، همچنان ظاهر دندان طبیعی است. بنابراین حفظ حالت طبیعی یکی از فواید درمان ریشه دندان است.

انجام شدن یک روزه

شاید یکی از مهمترین مزایای درمان ریشه دندان نسبت به سایر روش های ترمیمی، این است که مدت زمان کمی نیاز دارد. در اغلب کلینیک های دندانپزشکی مجهز تمام مراحل مربوط به روت کانال تنها در یک روز به اتمام خواهد رسید و دیگر نیازمند مراجعه های بعدی و صرف هزینه بیشتر نیست.

بررسی روش های جایگزین عصب کشی | بهترین ایمپلنت اصفهان

نجات شما را از درد

یکی از عمده دلایل درمان ریشه دندان و روی آوردن افراد به آن، تجربه درد شدید است. معمولا در بیشتر افراد ریشه دندان آسیب دیده، درد بسیار زیادی دارد. بهترین و سریعترین روش برای تسکین این درد انجام و بهره بردن از کاربرد روت کانال است. بدون انجام این درمان شما درد زیادی تجربه خواهید کرد که تحمل آن بسیار دشوار خواهد بود.

پیشگیری از کج شدن دندان ها

بلافاصله بعد از اینکه یک دندان کشیده می شود، اتفاقاتی در داخل دهان و فک شما رخ میدهد. دندان های مجاور، چون جای خالی پیدا کرده اند، کم کم حرکت کرده و به سمت آن جای خالی میروند. درنتیجه دندان ها کج میشوند. از دیگر مزایای درمان ریشه دندان اجتناب از این کج شدن است. زیرا دندان ترمیم شده، همچنان سرجایش است و به سایر دندان ها اجازه حرکت نمیدهد.

نداشتن هیچگونه دردی

برخلاف تصور عامه، روت کانال بدون درد است. برای انجام این پروسه از داروهای ضد درد و بیحس کننده استفاده می شود. علاوه بر این، دوره بهبود و نقاهت آن نیز کمتر درد دارد. زیرا در روت کانال تمام بافت های زنده از جمله اعصاب خارج شده است.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

بالا بودن میزان موفقیت

از جمله فواید درمان ریشه دندان به نسبت سایر روش های مشابه میزان موفقیت بالای آن است. همین موضوع باعث شده که روت کانال یکی از گزینه های مفید و موثر برای نجات دندان آسیب دیده باشد. پس از انجام عمل، اگر به طور منظم به مراقبت از سلامت دهان خود ادامه دهید، دندان عصب کشی شده می تواند یک عمر دوام داشته باشد.

کاهش مراجعه اورژانس دندانپزشکی در روت کانال

اگرچه خیلی نادر است، اما یک دندان آلوده و عفونی می تواند باعث مسمومیت خون شود که پیامدهای شدیدی برای سلامتی شما دارد. یکی از خطرناک ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که دندان آلوده را در دهان خود نگه دارید و آن را درمان نکنید یا نکشید. در این خصوص بدانید که اگر یک دندان که تا چند لحظه پیش بسیار درناک بوده و ناگهانی دردش ساکت شده علامت خوبی نیست و نیاز به مراقبت دارد.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

انواع روکش های دندان شیری

علل ایجاد آفت دهان کودک

کاشت ایمپلنت برای افراد سیگاری

Leave a Comment