مزیت های کاشت ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

مزیت های کاشت ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت به شما اجازه می‌دهد به روشی که دل‌تان می‌خواهد زندگی کنید. با اطمینان غذا بخورید، لبخند بزنید، صحبت کنید و از همه فعالیت‌های روزمره خود بدون نگرانی لذت ببرید. بیش از ۳۰ سال است که دندانپزشکان سراسر دنیا با موفقیت از ایمپلنت برای درمان بیماران خود استفاده می‌کنند. در واقع ایمپلنت قوی‌ترین روش موجود برای پشتیبانی از دندان‌های جایگزین است. و حتی ممکن است گاهی باعث شود کارایی دندان‌های نصب شده روی پایه فلزی، بهتر از کارایی دندان‌های طبیعی باشد. در این مقاله از سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی مزیت های کاشت ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.

نتیجه کار بسیار عالی و طبیعی است

دندان ایمپلنت به این روش از نظر ظاهری و عملکردی هیچ تفاوتی با دندان طبیعی ندارد. دندان‌هایی که به این شیوه کار می گذارند؛ خیلی راحت هستند و لازم نیست مثل دندان مصنوعی نگران آنها باشید. بنابراین باید دقیقاً مانند دندان‌های طبیعی آنها را مسواک و برای تمیز کردنشان از نخ دندان استفاده کنید. ضمنا مانند دندان مصنوعی نیازی به تمیز کردن جداگانه ندارند. همچنین به شما کمک می‌کنند تا شکل طبیعی لبخند خود را حفظ کنید.

ایمپلنت عمری طولانی دارند

اگر به درستی از ایمپلنت خود مراقبت کنید می‌توانید انتظار داشته باشید که چندین دهه بدون مشکل به کار خود ادامه می‌دهد. این در حالی است که بریج و دندان مصنوعی باید هر ۵ تا ۱۰ سال یک بار تعویض شوند.

می‌توانید با اطمینان فعالیت‌های عادی خود را انجام دهید

کاشت دندان یک روش ایمن است. بنابراین هنگام صحبت کردن، غذا خوردن و خندیدن دیگر نباید نگران خارج شدن دندان نصب شده روی آن از دهان باشید. ضمن این که این روش درمانی روی تن صدای شما تاثیری نمی‌گذارد. چرا که تاج کار گذاشته شده روی آن بسیار شبیه به دندان‌های طبیعی خودتان است. با استفاده از ایمپلنت دندان، آرامش ذهنی خواهید داشت و می‌توانید غذاهایی را که دوست دارید بخورید، آنچه را که می‌خواهید بگویید، مانند دیگران فعالیت بدنی داشته باشد و بدون نگرانی به دنیا لبخند بزنید.

مطلب پیشنهادی : ایمپلنت دندان مناسب چه کسی نیست؟

ایمپلنت از استخوان صورت و دندان‌های سالم محافظت می‌کند

فضاهای خالی که بعد از افتادن دندان‌ها در دهان ایجاد می‌شوند می‌توانند به مرور زمان به استخوان فک و سایر دندان‌های سالم آسیب برسانند. کاشت دندان تنها گزینه جایگزینی دندان است که در واقع به تحریک رشد استخوان و جلوگیری از تحلیل رفتگی استخوان فک کمک می‌کند. بنابراین اگر یکی از دندان‌هایتان از ریشه کنده شد. برای جلوگیری از ایجاد آسیب بیشتر، در اسرع وقت ایمپلنت انجام دهید. در ضمن با انجام این عمل دیگری نیازی نیست که مثل بریج، دندان کاشته شده به دندان مجاور متصل باشد.

مطالعات نشان داده‌اند که باکتری‌های موجود در دهان و التهاب مرتبط با شکل شدید بیماری لثه (پریودنتیت) ممکن است در ایجاد برخی از بیماری‌ها نقش داشته باشد. و برخی از بیماری‌ها مانند دیابت و HIV یا همان ایدز می‌توانند مقاومت بدن در برابر عفونت را پایین بیاورند. و مشکلات بهداشتی دهان را شدیدتر کنند. با این وجود وضعیت دهان و کیفیت دندان‌های ما نقش مهمی در سلامت کلی بدن دارند. اگر دندان‌های سالمی داشته باشید. می‌توانید حتی به سیستم گوارشی خود نیز کمک کنید. بنابراین جایگزینی دندان‌های افتاده به روشی به نام ایمپلنت (کاشت دندان) می‌تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد.

مراحل انجام ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بهبود ظاهر صورت

دندان‌هایی که به شیوه ایمپلنت در دهان کار می گذارند بسیار شبیه به دندان‌های معمولی و طبیعی خودتان است. و از آنجا که برای فیوز کردن یا همان جوش خوردن با استخوان فک طراحی شدند. دائمی هستند و با انجام مراقبت‌های خاص می‌توان از آنها چندین سال استفاده کرد.

بهبود تن صدا

دندان‌های مصنوعی که به صورت متحرک روی لثه نصب می‌شوند؛ به شدت روی تن صدای شما تاثیر می‌گذارند. این موضوع در مورد ایمپلنت صدق نمی‌کند. چرا که این دندان‌ها پایه‌ای پیچ مانند در استخوان فک دارند که با این استخوان جوش خورده و از تحرک تاج دندان نصب شده جلوگیری می‌کند.

آسایش بیشتر

از آنجا که ایمپلنت‌ها بعد از مدتی به بخشی از بدن شما تبدیل می‌شوند؛ مشکلات ناشی از پروتزهای قابل جابجایی را ندارند.

آسان‌تر غذا خوردن

کشیدن دندان می‌تواند جویدن را مشکل کند. اما ایمپلنت‌ها دقیقا مانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند. و به شما این امکان را می‌دهند که غذاهای مورد علاقه خود را با اطمینان و بدون درد بخورید.

بهبود عزت نفس

بیمارانی که دندان‌های جلویی‌شان به هر دلیلی افتادست معمولا از این که در جمع‌ها شرکت کنند یا بخندند احساس شرمساری می‌کنند. این در حالی است که ایمپلنت با ظاهر بسیار طبیعی خود، به این افراد کمک می‌کند که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند. و در جمع‌های خانوادگی و دوستانه با اعتماد به نفس صحبت کرده و بخندند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

بهبود وضعیت بهداشت دهان و دندان

کاشت دندان مانند بریج نیست و برای حمایت از آن نیاز به استفاده از دندان‌های مجاور نمی‌باشد. بنابراین از آنجا که از دندان‌های اطراف برای حمایت از ایمپلنت استفاده نمی‌شود. بیشتر دندان‌های طبیعی خودتان در مدت زمانی که از ایمپلنت استفاده می‌کنید بدون تغییر می‌مانند و فشار مضاعفی روی آنها وارد نمی‌شود.

بهبود سلامت دهان و دندان در دراز مدت

ایمپلنت‌های انفرادی باعث بهبود دسترسی شما به دندان‌ها می شود. و به این ترتیب می‌توانید تمام قسمت‌های دهان را به درستی با مسوارک تمیز کنید. بنابراین با کاشت دندان دیگر نیازی به مراقبت بیش از حد ندارید. فقط کافیست که مثل گذشته و روال عادی که بیشتر دندانپزشکان بر روی آن اتفاق نظر دارند. دندان‌ها را مسواک و از نخ دندان استفاده کنید.

دوام و راحتی بیشتر

ایمپلنت‌های باکیفیت بسیار بادوام بوده و عمر مفید طولانی دارند. با مراقبت کافی و مناسب، بسیاری از ایمپلنت‌ها در طول عمر بیمار دوام می‌آورند. و دچار پوسیدگی و خرابی نمی‌شوند و طول درمان کاشت دندان نیز به اندازه ی معقولی می باشد. و می توانید سریع این درمان را انجام دهید.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

شیر و پوسیدگی دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان

Leave a Comment