مزیت های کاشت ایمپلنت ظریف بجای دندان مصنوعی | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی مزیت های کاشت ایمپلنت ظریف بجای دندان مصنوعی

شکی نیست که ایمپلنت اقساطی از نظر زیبایی و عملکرد از دندان مصنوعی بسیار بهتر است. ایمپلنت ظریف همانند یک دندان طبیعی عمل کرده و تفاوت آن با دندان طبیعی به سختی قابل تشخیص است. در مطلب امروز سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان مزیت های کاشت ایمپلنت ظریف بجای دندان مصنوعی را مورد بررسی قرار می دهیم.

با کمک ایمپلنت فرد می تواند به راحتی غذا بخورد و به آسانی صحبت کند. شاید به دلیل مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت نباید غذاهای سفت را جوید اما با این حال ایمپلنت حتی ظریف و نازک نسبت به دندان مصنوعی مزایای بیشتری خواهد داشت. یکی دیگر از مزایای ایمپلنت آلمانی ظریف که فرد را راغب به کاشت می کند، نحوه تمیز کردن آن است. برخلاف دندان مصنوعی که فرد مجبور به بیرون آوردن آن است ایمپلنت دندان همانند دندان طبیعی به راحتی مسواک زده می شود. ایمپلنت ظریف هیچگونه حرکتی نداشته و به صورت ثابت قرار می گیرد از این رو تمیز کردن آن با دندان طبیعی تفاوتی نخواهد داشت.

اگر بخواهیم از نظر سلامتی مزیت ایمپلنت را بدانیم، باید گفت که سلامت بیمار با کاشت ایمپلنت ظریف به خطر نخواهد افتاد. بلکه کاشت باعث خواهد شد که فک فرد محافظت شده و از تحلیل رفتن آن نیز پیشگیری شود. برخلاف دندان مصنوعی که نیاز است هر چند سال یکبار تعویض شود ایمپلنت ظریف نیازی به تعویض نداشته و به صورت همیشگی در دهان بیمار خواهد ماند.

طول دوره کاشت ایمپلنت

برای کاشت ایمپلنت نیاز است که شما چند ماه تامل داشته باشید. این فرایند به صورت چند مرحله ای بوده و از زمان جایگذاری پایه ایمپلنت در استخوان فک تا زمان صاحب دندان شدن نیاز به سه تا شش ماه زمان است. در برخی موارد نیاز است که ایمپلنت فوری کاشت شود و این نوع کاشت تنها نقش زیبایی را برای بیمار بازی می کند و نیاز است تا ساخت کامل ایمپلنت، بیمار صبر کند. برای التیام یافت بافت های پیرامون کاشت نیاز است که بیمار حدود 6 هفته تا 12 هفته صبر کند و در این مدت از ایمپلنت خود به خوبی مراقبت کند.

طول عمر و ماندگاری ایمپلنت ظریف

اگر می خواهید ایمپلنت سوئیسی ظریف تا آخر عمر با شما باشد نیاز است که از آن به خوبی مراقبت کنید. به طور معمول نیازی به تعویض ایمپلنت ها وجود ندارد اما طول عمر روکش دندان که بر پایه ایمپلنت سوار است حدود 10 تا 15 سال است که آن هم به بهداشت دهان و دندان بستگی دارد.

انواع دندان مصنوعی | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

برای شروع کار نیاز است که در ابتدا یک معاینه کلی انجام شود تا شرایط بیمار به خوبی بررسی شود. با بررسی سابقه پزشکی اطمینان حاصل خواهد شد که مشکل خاصی برای کاشت وجود ندارد. این مشکلات با کمک عکس پرتوی ایکس قابل مشاهده است و نشان می دهد که موقعیت دقیق ساختارهای زیرین مانند عصب ها و همچنین تراکم و حجم استخوان به چه صورت است. در شرایطی که تراکم استخوان به خوبی وجود نداشته باشد بیمار مجبور به پیوند استخوان شده تا قاعده مستحکمی برای پشتیبانی ایمپلنت ظریف دندان شود. پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک کاشت شده و پس از طی چند ماه به استخوان فک جوش خواهد خورد.

برای ایجاد سوراخی که پایه ایمپلنت ظریف قرار می گیرد بیمار لازم است یک عمل جراحی کوچک را تجربه کند. این سوراخ به ابعاد پایه ایمپلنت است و در استخوان قرار می گیرد. پس قرار گیری پایه با کمک لثه روی ایمپلنت پوشانده شده و بخیه می زنند. پس از گذشت چند ماه که فرایند یکپارچگی استخوان طی شده است مجدا طی عمل جراحی ساده لثه روی ایمپلنت برش می خورد. بعد از دست یابی به ایمپلنت، بهترین متخصص ایمپلنت پیچ درپوش را باز کرده و هیلینگ اباتمنت بر پایه ایمپلنت پیچ می خورد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مزیت های کاشت ایمپلنت دندان ظریف

بدون شک دانستن مزایای ایمپلنت ظریف رغبت شما را برای تقبل هزینه کاشت ایمپلنت دندان بیشتر خواهد کرد. از دست دادن دندان در وهله اول یک امر وحشتناک است که برای جبران آن افراد هزینه کاشت انواع ایملنت دندان بخصوص ایمپلنت ظریف را پرداخت می کنند. از جمله مزایای ایمپلنت دندان ظریف شامل موارد زیر است:

  • ایمپلنت دندان ظریف دارای ظاهری بسیار زیبا و طبیعی است که چهره فرد را عادی نشان می دهد. وجود دندان طبیعی حالت مصنوعی به صورت نمی دهد.
  • فراموش نکنید که ایمپلنت ظریف صحبت کردن را برای فرد راحت خواهد کرد. زمانی که دندان از دست می رود یکی از مشکلاتی که افراد با آن مواجه هستند، عدم صحبت کردن عادی است. کاشت ایمپلنت دندان ظریف این نقص را جبران خواهد کرد.
  • بسیاری از پروتزهای دندان حالت متحرک و عدم ثبات دارند. از این رو چاق و لاغر شدن فرد باعث جابجا شدن پروتزهای دندان می شود. اما ایمپلنت ظریف ثابت در استخوان فک کاشته می شود و برای همیشه ثابت می ماند.
  • کاشت ایمپلنت ظریف به گونه ای است که مزاحم دیگر دندان های مجاور نخواهد شد.
  • طول عمر ایمپلنت ظریف با انجام مراقبت های پس از کاشت و رعایت بهداشت دهان و دندان برای سالیان طولانی ماندگار است.
  • پایه ایمپلنت دندان همانند ریشه دندان عمل می کند.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مراحل انجام لیفت لثه

مزایا و معایب استفاده از ارتودنسی اینویزیلاین

آشنایی با ارتودنسی سرامیکی

Leave a Comment