مشکلات ایمپلنت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی مشکلات ایمپلنت دندان

یکی از مشکلات زیبایی دندان که بسیار شایع می باشد مشکلات و عوارضی است که افراد پس از ایمپلنت اتفاق می افتد. یکی از این مشکلات ایجاد مشکل در فرایند اسئواینتگریشن می باشد. پروسه اسئواینتگریشن هنگامی بروز می کند که استخوان فک در پیرامون ایمپلنت رشد می کند. در صورتی که اسئواینتگریشن به شکل درست انجام نشود امکان دارد که ایمپلنت نتواند بخش تاج یا روکش را در جای خود نگه دارد. در ادامه این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان مشکلات ایمپلنت دندان را خدمت شما معرفی و بررسی خواهیم کرد.

درد ایمپلنت

با توجه به اینکه جراحی ایمپلنت به عنوان یکی از ماندگارترین و مطمئن ترین روش ها برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد. از آنجا که با استفاده از این روش جراحی یک ریشه دندان از جنس فلز در استخوان فک قرار می دهند بنابراین یکی دیگر از مشکلات ایمپلنت تقریبا همیشه با درد همراه است.

در برخی موارد امکان دارد که ایمپلنت های دندانی دچار عفونت شوند. ایجاد عفونت در بافت های نرم موجب از دست رفتن استخوان های فک که در اطراف ایمپلنت هستند می شود. این وضعیت با عنوان پری ایمپلنت شناخته می شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

شل شدن روکش ایمپلنت

برخی از افراد بعد از عمل ایمپلنت دچار مشکلاتی در لثه خود می شوند. با توجه به اینکه لثه یک قسمت حساس و مهم در دهان می باشد بنابراین آسیب دیدگی آن بسیار مهم است و نیاز به پیگیری فوری دارد. در صورتی که این پیگیری انجام نشود و به حال خود رها شود می تواند به سایر بخش های دندان و لثه آسیب برساند.

اکثر مردم پس از انجام ایمپلنت نگران کارسینومای دهانی هستند. با توجه به اینکه متخصصان در این زمینه به افراد اطمینان می دهند که جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد اما باز هم برخی از افراد این نگرانی را دارند. با توجه به آناتومی دهان افراد امکان دارد به ساختارهای مجاور مثل سینوس ها و اعصاب آسیب برسد.

معایب ایمپلنت با پانچ | بهترین ایمپلنت اصفهان

قرارگیری نامناسب ایمپلنت

در برخی موارد امکان دارد که دندانپزشک در کاشت ایمپلنت دچار خطا یا اشتباه شود. در صورتی که مشکلی در زاویه یا محل ایمپلنت وجود داشته باشد امکان دارد باعث بروز مشکلات و عوارضی برای ایمپلنت شود. یکی دیگر از مشکلات شایع در ایمپلنت این است که امکان دارد به درستی به استخوان فک جوش نخورد یا نزدیک دندان های مجاور باشد این امر باعث ایجاد ناراحتی در افراد می شود. در برخی موارد نیز ممکن است ایمپلنت شل باشد یا دردناک باشد. در این حالت امکان دارد که نیاز به تعویض یا برداشتن ایمپلنت وجود داشته باشد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

ماندگاری بلیچینگ دندان

فواید و مشکلات لمینت کانتکت لنز

ایمپلنت دندانها پس از کشیدن دندان

Leave a Comment