معرفی بهترین برندهای کامپوزیت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان |دکتر ندا مکانیک

معرفی بهترین برندهای کامپوزیت دندان

در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان به معرفی بهترین برندهای کامپوزیت دندان می پردازیم. در ادامه شما را با بهترین و باکیفیت‌ترین برند کامپوزیت دندان آشنا خواهیم کرد.

برند سارمکو SAREMCO:

برند شناخته شده و معتبر ساخت شرکت سوئیسی سارمکو، به دلیل سازگاری بسیار بالایی که با بافت‌های دهان دارد، بروز مشکلاتی نظیر ایجاد آلرژی‌های احتمالی را به حداقل می‌رساند. همین ویژگی سبب شده است به عنوان اولین گزینه در لیست بالا بلند بهترین کامپوزیت دندان قرار گیرد.
کامپوزیت میکرو هیبریدی که از جنس متاکریلات ساخته می‌شود، از جمله مشهورترین رزین کامپوزیتی است که توسط این شرکت سوئیسی تولید می‌شود.

اگر بخواهیم مهم‌ترین ویژگی‌های کامپوزیت برند سارمکو که سبب محبوبیت هر چه بیشتر آن شده است را نام ببریم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استحکام و دوام بالای برند کامپوزیت سارمکو
  • سفت شدن سریع
  • چسب کامپوزیت بسیار قوی

تمامی ویژگی‌های ذکر شده در بالا، سبب افزایش طول عمر کامپوزیت‌های ساخته شده توسط این برند شده است.

برند IPS:

افرادی که می‌خواهند از ویژگی‌های لمینت بهره‌مند شوند، کامپوزیت برند IPS از کشور آمریکا، مناسب‌ترین گزینه برای این افراد است؛ چرا که در این کامپوزیت‌ها از ذرات سرامیک استفاده شده است و همین امر نیز سبب شده ظاهری شبیه به لمینت داشته باشند.
البته استحکام و مقاومت بالای این نوع کامپوزیت نیز بسیار بحث برانگیز است. درواقع افراد با انتخاب این نوع کامپوزیت دیگر با مشکلاتی نظیر تراش دندان برای لمینت مواجه نخواهند بود.

برند Bisco:

سومین جایگاه بهترین برند کامپوزیت دندان در این لیست، به برند بسیار معروف Bisco تعلق میگیرد که محصول کشور آمریکا است.
به دلیل استفاده از سلیکات کلسیم در کامپوزیت‌های ساخته شده توسط این برند، سلامت لثه و همچنین دندان‌های زیر کامپوزیت حفظ میشود.

دو ویژگی بسیار مهم کامپوزیت برند Bisco عبارتند از:

  • استحکام زیاد
  • فرمدهی آسان

لازم به ذکر است که این برند معروف به دلیل استفاده از موادی که جنسشان بر پایه هیدروکسید کلسیم است؛ توانسته دوام و استحکام ماده کامپوزیت دندان را افزایش دهد و همچنین فرمدهی مواد روی دندان را بسیار راحت کرده است. درواقع این برند علاوه‌بر محبوبیتی که در بین مردم دارد، دندانپزشکان را نیز به خود علاقه‌مند کرده است.

موارد انجام فلوراید تراپی | بهترین ایمپلنت اصفهان | دکتر ندا مکانیک

برند Coltene:

شرکت Coltene با توجه به اینکه سال‌های بسیار زیادی در زمینه تولید ونیر کامپوزیت فعالیت داشته است و همواره با محصولات باکیفیت و بینظیرش سبب شگفتی طرفداران کامپوزیت شده است؛ این بار نیز توانسته است با به‌کار گیری جدیدترین تکنولوژی‌ها، در زمینه تولید کامپوزیت‌های بسیار باکیفیت و مرغوب گام بردارد.
درواقع Coltene با به کارگیری ویژگی‌های نانوهیبریدی، توانسته است مینای دندان را تا حدودی شبیه‌سازی کند. درواقع شرکت Coltene، این امکان را برای افراد فراهم آورده است که بهترین ونیر کامپوزیت دندان که شباهت بسیاری با مینای دندان دارد را با نصف قیمت ونیرهای سرامیکی یا لمینت استفاده کنند. پس علاوه‌بر استحکام و طول عمر زیاد، این برند بسیار اقتصادی است.

برند DMG America:

اگر بخواهیم یکی از بهترین برندهای کامپوزیت دندان که در زمینه تولید کامپوزیت‌های میکرو فعالیت می‌کند را معرفی کنیم؛ برند DMG America بهترین گزینه است.
از مهم‌ترین ویژگی‌های این برند، می‌توان به برخورداری از خاصیت انقباض پلیمریزاسیون اشاره کرد. همچنین به دلیل مقاومت بسیار بالای این نوع کامپوزیت در برابر سایش و همچنین ضربه، دیگر جای نگرانی برای ساییدگی و یا ترک آن با گذشت زمان، وجود ندارد. لازم به ذکر است که از اشعه لیزر به منظور سفت شدن کامپوزیت برند DMG America استفاده می‌شود.

برند DMP Dental:

یکی دیگر از برندهای مطرح کامپوزیت دندان، برند DMP Dental است؛ درواقع این برند نیز مانند برند Coltene، کامپوزیت‌های نانوهیبریدی تولید می‌کند بنابراین فرم‌دهی بسیار راحت و همچنین مقاومت بسیار بالا از ویژگی‌های ثابت آن محسوب می‌شود.
از دیگر ویژگی‌های کامپوزیت برند DMP Dental، می‌توان به عدم ناپیوستگی در اجزای آن اشاره کرد؛ یا در صورت وجود تخلخل، میزان آن بسیار ناچیز است.

برند Ivoclar Vivaden:

از آن‌جایی که این شرکت نیز از ویژگی‌های نانو هیبرید برای تولید رزین کامپوزیت دندان استفاده می‌کند؛ بنابراین طبیعی است دارای ویژگی‌هایی نظیر مقاومت بسیار بالا، سریع سفت شدن و فرم‌دهی آسان روی دندان باشد.

برند Kerr :

شرکت Kerr در ابتدا کامپوزیت‌هایی را برای پر کردن پوسیدگی‌های دندان تولید می‌کرد اما با گذشت زمان، کیفیت و مرغوبیت کامپوزیت‌های ساخته شده توسط این شرکت، سبب علاقه‌مندی دندانپزشکان و همچنین استقبال گسترده آن‌ها شد.
مهم‌ترین ویژگی‌های کامپوزیت تولید شده توسط شرکت Kerr عبارتند از:

  • رنگ آن منطبق با رنگ دندان‌های طبیعی است.
  • در برابر ساییدگی و هر گونه آسیب‌دیدگی مقاومت بالایی دارد.
  • این کامپوزیت با بافت لثه و دندان‌ها سازگاری بسیار زیادی دارد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

برند Tokuyama Dental :

محصولات با کیفیت برتر ساخت ژاپن Tokuyama Dental یک سازنده ژاپنی برنده جایزه است که به دلیل کیفیت و قابلیت اطمینان آن شناخته شده است . کامپوزیت توکویاما تنوع رنگی بالایی دارند که باعث شده است کامپوزیت هایی در تقریبا 20 رنگ مختلف تولید شوند.

برند3M:

3M یک شرکت معتبر و برجسته آمریکایی در عرصه تولید مواد کامپوزیتی برای دندانپزشکی است. این شرکت با سابقه و تخصص بیش از دهه‌ها در تولید و توسعه مواد کامپوزیتی مرتبط با دندان‌ها، به عنوان یکی از پیشروهای این صنعت شناخته می‌شود.
محصولات کامپوزیت دندان 3M با کیفیت بالا و تکنولوژی پیشرفته‌ای تولید می‌شوند. این مواد کامپوزیتی برای ترمیمات دندانی به کار می‌روند و ویژگی‌های منحصر به فردی مانند تطابق عالی با دندان‌های طبیعی و مقاومت در برابر فشار و خوردگی دارند.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

انواع شکستگی دندان

کاربردهای ایمپلنت ثانویه

افزایش طول عمر لمینت سرامیکی دائمی

Leave a Comment