مقایسه ایمپلنت دندان با پروتز دندان و پل دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی و مقایسه ایمپلنت دندان با پروتز دندان و پل دندان

در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان به مقایسه ایمپلنت دندان با پروتز دندان و پل دندان می پردازیم. پروتز دندان یا کاشت دندان بدون ایمپلنت می تواند بعنوان یک روش جایگزین دندان های از دست رفته برای بیمار کارساز باشد. هزینه پایین و ویژگی های پروتز دندان طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

در نظر داشته باشید که از پروتز دندان به عنوان دندان مصنوعی نیز یاد می شود. پروتز دندان می تواند به صورت کامل و یا پارشیل باشد. در پروتز دندان کامل که در دو حالت معمولی و یا فوری ساخته می شود، دندان ها کاملا از بین رفته اند و یک دست پروتز دندان ساخته می شود. در پروتز پارشیل که با نام پروتز ناکامل هم شناخته می شود، و در دسته پروتزهای متحرک قرار می گیرد، بر روی یک پایه پلاستیکی همرنگ لثه ها قرار می گیرد.

از نظر علمی پروتزهای فوری با مشکلات فراوانی همراه بوده و بایستی کار را به دستان متخصص ایمپلنت واگذار کرد. پروتز پارشیال توسط یک نگهدارنده فلزی در داخل دهان بیمار نگه داشته می شود و به صورت موقت فیکس می شود. در نظر داشته باشید که برای ساخت پروتز دندان بایستی بیمار به مدت چند هفته صبر داشته باشد. در این شرایط دندانپزشک می تواند از یک پروتز دندان بدل برای این چند هفته استفاده کند. پروتز دندان تمام تلاش خود را انجام می دهد که همانند دندان طبیعی جلوه کند.

ایمپلنت بعد از کشیدن دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

آشنایی با پل دندان یا بریج دندان

پل دندان یا بریج دندان نیز به عنوان روش جایگزین دندان های از دست رفته همانند ایمپلنت دندان و پروتز دندان می باشد. پل دندان شامل یک یا چند واحد دندان مصنوعی بوده که به سادگی و آسانی در کنار یکدیگر قرار داده می شود. از مزایای پل دندان یا بریج دندانی می توان به طرح لبنخد زیبا، تسهیل در جویدن، بهبود در گفتار و نحوه ادای کلمات، حفظ صورت بیمار، توزیع و پخش نیرو در دندان ها و فک و مانه از حرکت دندان ها و کجی و ناصافی دندان می شود. هر چند پل دندان یا بریج دندان از طلا و یا آلیاژهای دیگری مانند پرسلن ساخته می شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

تفاوت های ایمپلنت دندان با پروتز دندان و پل دندان

هر کدام از شیوه های کاشت دندان با کمک ایمپلنت دندان، پروتز دندان و بریج دندان بسته به شرایط بیمار و تشخیص متخصص ایمپلنت تشخیص داده می شود. اگر بخواهیم تفاوت ایمپلنت دندان با پروتز دندان و پل دندان را تشریح کنیم بایستی گفت که طول عمر می تواند از تفاوت ایمپلنت دندان با پروتز دندان و پل دندان می باشد. اگر بخواهیم مقایسه ای انجام دهیم بایستی گفت ایمپلنت دندان و پل دندان دارای کاربردهای یکسانی هستند و برای یک هدف ساخته شده است. اما اگر بخواهیم تفاوت ها را ذکر کنیم بایستی گفت که پل دندان به صورت موقت می باشد و بعد از5 تا 15 سال بایستی تعویض شود. اما دارای طول عمر زیاد نسبت به ایمپلنت دندان نیست. اینکه کدام مورد واقعا برای شما و جایگزینی دندان مورد استفاده قرار می گیرد بایستی با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

عوامل موثر در خراب شدن ایمپلنت دندان

مقایسه ایمپلنت متحرک و ثابت

نکاتی درمورد کاشت ایمپلنت سرامیکی دندان

One Thought to “مقایسه ایمپلنت دندان با پروتز دندان و پل دندان”

  1. برای کاهش هزینه دندانپزشکی دندانپزشکم تجویز پل دندان داشتند که تایم درمان کوتاه تر از کاشت ایمپلنت دندان هست البته که شرایط انتخاب این نوع درمان داشتم

Leave a Comment