مقایسه ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت معمولی دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر ندا مکانیک

مقایسه ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت معمولی دندان

در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان به مقایسه ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت معمولی دندان می پردازیم. ایمپلنت دیجیتال و معمولی در برخی از موارد از جمله عمر ایمپلنت دیجیتال با هم متفاوت هستند که اصلی ترین تفاوت های آنها به شرح زیر است.

دستگاه ها و تجهیزات جراحی ایمپلنت دندان

برای ترمیم دندان ها در روش ایمپلنت دیجیتالی از دستگاه های پیشرفته و نرم افزار های سه بعدی جدید استفاده می شود در حالی که برای ترمیم دندان ها در روش ایمپلنت معمولی از این دستگاه ها استفاده نمی گردد و جراحی به شکل سنتی انجام می شود. این مساله از مهم ترین و اصلی ترین تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی به حساب می آید که پایه تفاوت های موجود در این روش را تشکیل می دهد.

میزان درد و خونریزی و جراحت

از آنجایی که در روش ایمپلنت دیجیتالی از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود، میزان درد و خونریزی در بیمار بسیار کم است زیرا جراحت هایی که برای ترمیم دندان در این روش صورت می گیرد، بسیار کمتر از روش معمولی است. با این وجود استفاده از روش ایمپلنت دیجیتال برای کسانی که تمایل دارند تا درد و خونریزی کمتری را داشته باشند بسیار مناسب خواهد بود.

میزان هزینه و قیمت ترمیم دندان ها

هزینه ای که برای ترمیم دندان ها به روش ایمپلنت دیجیتال مورد نیاز است، با هزینه مربوط به ترمیم دندان ها در روش ایمپلنت معمولی متفاوت است و هزینه ایمپلنت دیجیتال بیشتر است. به همین دلیل اگر برای ترمیم دندان های خود روش دیجیتالی را انتخاب کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان اشترومن | بهترین دندانپزشک اصفهان

دقت در جراحی ایمپلنت

در ایمپلنت دیجیتال و معمولی از نظر دقت در جراحی نیز تفاوت هایی وجود دارد زیرا در روش دیجیتالی قرار دادن پایه ایمپلنت در استخوان فک با دقت بسیار بیشتری در مقایسه با ایمپلنت معمولی انجام می شود و توصیه می شود که در صورت امکان از این روش برای ترمیم کردن دندان های خود استفاده کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

نتیجه کلی ترمیم دندان ها در روش ایمپلنت

نتیجه کلی ایمپلنت دندان در روش معمولی و دیجیتالی نیز از دیگر تفاوت ایمپلنت دیجیتال با معمولی محسوب می شود. زیرا از آنجایی که دقت انجام عملیات در روش دیجیتالی بیشتر است نتیجه کلی آن نیز بهتر و مناسب از روش معمولی و یا سنتی خواهد بود.

افراد مناسب برای کاشت ایمپلنت دیجیتال

استفاده از روش ایمپلنت دیجیتال برای ترمیم دندان های از دست رفته به صورت کلی بر اساس ویژگی هایی که این روش دارد، برای کسانی مناسب است که از عهده هزینه انجام این روش بر بیایند. علاوه بر آن کسانی که به دنبال یک روش با میزان درد و خونریزی کمتر هستند و مایلند که جراحت کمتری در لثه آنها ایجاد شود نیز می توانند از این روش به جای ایمپلنت معمولی استفاده کنند.

ایمپلنت دیجیتالی برای کسانی که می خواهند دقت بیشتری در جراحی ایمپلنت آنها وجود داشته باشد و نتیجه کلی ترمیم دندان های انها بهتر باشد نیز به عنوان بهترین روش از سوی مرکز ایمپلنت به شما عزیزان معرفی می شود.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

موارد کاشت ایمپلنت آستم کره ای

علل شل شدن ایمپلنت دندان

مراقبت از بخیه ایمپلنت دندان

Leave a Comment