مقایسه ایمپلنت فوری با معمولی | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی و مقایسه ایمپلنت فوری با معمولی

تفاوت عمده ای که میان این روش با سایر روش ها وجود دارد حذف مدت زمان ۴ تا ۶ ماهه برای ادغام استخوان و ایمپلنت است اما همین تفاوت در فاکتورهای دیگر هم تفاوت ایجاد میکند. طول درمان ایمپلنت کوتاه تر می شود، فقط تعداد خاصی از متقاضیان امکان انجام ایمپلنت به روش فوری را دارند. امکان موفقیت درمان کمی کاهش می یابد و نتیجه در زمان کمتری حاصل می شود. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به مقایسه ایمپلنت فوری با معمولی می پردازیم.

طول عمر ایمپلنت فوری دندان

طول عمر ایمپلنت دندان معمولا بین ۱۵ تا ۲۰ سال می باشد. البته که ماندگاری هر درمانی به میزان مراقبت ها و رعایت بهداشت دهان و دندان است. اما در مورد ایمپلنت های فوری همانطور که گفته شد به دلیل حذف فرصت زمانی ترمیم استخوان، کمی حساس تر است و نیاز به توجه بیشتر دارد. در این صورت طول عمر ایمپلنت تحت الشعاع قرار نمی گیرد.

مزایای ایمپلنت فوری دندان

همانند هر شیوه درمانی دیگری ایمپلنت فوری نیز مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه می‌خواهیم به بررسی آن‌ها بپردازیم. همان‌طور که از نامش پیداست ایمپلنت فوری این اجازه را به بیمار می‌دهد که در مدت‌زمان کوتاهی زیبایی را به لبخند خود بازگرداند. از دیگر مزایای ایمپلنت فوری قابل پیش‌بینی بودن آن است. تکنیک انجام فوری این شیوه این اجازه را به بیمار می‌دهد که تنها دو بار جراحی بشود و به همین دلیل نتایج آن زودتر حاصل می‌شود و دندانپزشک و متخصصین می‌توانند با توجه به آن‌ها پیش بینی سریع‌تر و دقیق‌تری داشته باشند و در صورت پیش‌بینی بروز مشکل، به‌سرعت دست به عمل شوند.

مطلب پیشنهادی : سدیشن یا بیهوشی در دندانپزشکی

ازلحاظ اقتصادی ایمپلنت به روش معمولی از ایمپلنت فوری ارزان‌تر است و نهایتاً شما متحمل هزینه‌های بیشتری خواهید شد. چرا؟

به دو دلیل:

  • این به دلیل است که نیاز است یک پروتز موقت علاوه بر پروتز اصلی بسازند.
  • این است که روکش های شما در سریع ترین زمان ممکن ساخته شود.

علل محبوبیت ایمپلنت فوری دندان

  • فقط به یک جلسه مراجعه به دندانپزشکی نیاز دارد.
  • نیاز به نصب روکش موقت ندارد.

عوارض ایمپلنت فوری دندان

احساس درد در ناحیه فک و صورت، ورم، خونریزی و کبودی می توانند برای مدت کوتاهی از عوارض ایمپلنت دفوری دندان باشند. هر یک از این عارضه ها با رعایت دستورات متخصص ایمپلنت و مصرف داروهای مربوطه می تواند تا حد زیادی کم شود. در ایمپلنت فوری دندان می تواند به استخوان فک شما فشار و ضربه بیشتری را نسبت به روش معمولی و سنتی، واردکند.

نکات مراقبتی بعد از تحویل پروتز دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

امکان شکستن ایمپلنت دندان

با وجود ایمپلنت در یک جلسه، جوش خوردن ایمپلنت با استخوان و استحکام آن، تا حداکثر ۶ ماه طول می کشد پس سعی کنید در این مدت به دندان ایمپلنت شده فشار نیاورید. بهداشت دهان را رعایت کنید. و از دندان ها بیشتر مراقبت نمایید. علاوه بر مراقبت ها، باید پروتز موقت به خوبی جایگذاری شود و تاج با دقت به لثه متصل شود.

محدودیت استفاده از ایمپلنت فوری

همه ی افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند. این عمل نیاز به استحکام بالای استخوان فک دارد و به همین دلیل بیشتر برای فک پایین پیشنهاد می شود.

امکان لق شدن ایمپلنت دندان

یکی از عوامل تأثیرگذار در موفقیت ایمپلنت این است که پایه ایمپلنت به خوبی به استخوان فک جوش بخورد و استخوان هم تراکم مناسبی برای نگه داری ایمپلنت داشته باشد وگرنه به مرور زمان ممکن است که استخوان اطراف ایمپنلت تحیل رفته و باعث لق شدن ایمپلنت شود.بروز هرگونه مشکل یا آسیب در دندان با علائمی همراه است. دندان ایمپلنت هم در صورت آسیب نشانه هایی دارد :

  • احساس درد و ناراحتی
  • خونریزی و بی رنگی لثه
  • حرکت و لغزش دندان ایمپلنت
  • ترشحات استخوانی (ممکن است بخش هایی از استخوان دچار تحلیل شود)

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

معایب ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت دندان فوری نمی‌تواند میانبری ایجاد کند که روند ادغام استخوان به ایمپلنت را دور بزند. این امر هنوز باید اتفاق بیفتد و نمی‌توان آن را تسریع کرد زیرا بدن برای تولید سلول‌های استخوانی جدیدی که محکم کاشت را در محل خود نگه‌داشته باشد، به زمان نیاز دارد. مطابقت بیمار برای اطمینان از عدم جابجایی ایمپلنت‌های دندانی در یک دوره بهبودی، که ممکن است بین سه تا شش ماه باشد، بسیار حیاتی است.

در طول این مدت، اغلب لازم است که بیماران از یک رژیم غذایی ملایم پیروی کنند، از غذاهای مخصوصاً سخت یا ترد مانند هویج یا بادام پرهیز کنند. این می‌تواند ۶ تا ۸ هفته پس از جراحی ادامه یابد. عدم رعایت رژیم غذایی نرم‌تر ممکن است منجر به حرکت ایمپلنت‌ها شود، بر یکپارچه‌سازی تأثیر منفی بگذارد و خطر شکست درمان را افزایش دهد. ایمپلنت فوری دندان به سبب اینکه در طی یک جلسه انجام می شود. و از فرصتی که در روش معمول برای جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان می دهند. در ایمپلنت فوری خبری نیست می تواند تا ۱۰درصد میزان موفقیت ایمپلنت را کاهش دهد.

اگرچه این روش درمانی برای همه مناسب نیست . اما از مزایای عاطفی بالقوه‌ای که برای بیمارانی که در همان روز بعد از کشیدن دندان از ایمپلنت دندان استفاده می‌کنند، نباید چشم پوشی کرد. بااین‌حال، روند و مراحل انجام ایمپلنت فوری فرایندی سخت و تخصصی است. و نیازمند مهارت بالا برای نتیجه نهایی مطلوب است ازاین‌رو یکی دیگر از معایب ایمپلنت فوری پیدا کردن دندان‌پزشک ماهر در این زمینه است.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

نحوه شستن و سفید کردن دندان مصنوعی

تشخیص علائم سنگ لوزه

روش های تقویت مینای دندان

Leave a Comment