مقایسه ایمپلنت متحرک و ثابت | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی مقایسه ایمپلنت متحرک و ثابت

زمانی برای کاشت ایمپلنت دندان مراجعه می کنید با تنوع ایمپلنتهای متحرک یا ثابت رو برو می شوید. تصمیم گیری برای انتخاب بستگی به شرایط دندانی بیمار و تشخیص متخصص دندانپزشکی دارد. در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان به مقایسه ایمپلنت متحرک و ثابت می پردازیم.

زیبایی ظاهری دندان

چنانچه زیبایی دندان در اولویت برای بیمار قرار داشته باشد بهتر است از ایمپلنت دندان ثابت استفاده کند. کاشت ایمپلنت دندان ثابت همانند کاشت دندان طبیعی می باشد. متاسفانه ایمپلنت متحرک به دلیل عدم ثابت بودن در برخی موارد شبیه دندان مصنوعی خود را در دهان بیمار نشان می دهد

راحتی در استفاده

عادت کردن به ایمپلنت دندان ثابت بسیار راحت تر از ایمپلنت دندان متحرک است. زیرا ایمپلنت متحرک با چاق و لاغر شدن فرد برای شخص آزاردهنده خواهد بود. در حالی که ایمپلنت دندان ثابت هیچ تفاوتی با دندان طبیعی نخواهد داشت

راحتی گفتار

تفاوت ایمپلنت متحرک و ثابت در صحبت کردن به خوبی مشاهده می شود. افرادی که از ایمپلنت دندان متحرم استفاده می کنند به هنگان صحبت کردن ترس بیرون افتادن دندان را دارند.

آشنایی با ایمپلنت دندان سوئیسی اشترومن | بهترین دندانپزشک اصفهان

جویدن غذا

یکی از مزایای ایمپلنت دندان ثابت راحتی غذا خوردن و جویدن میوه و غذا می باشد. ایمپلنت دندان ثابت که تفاوت خاصی با دندان طبیعی ندارد و از این رو برای غذا خوردن بیمار با مشکل خاصی روبرو نخواهد شد. متاسفانه در ایمپلنت دندان متحرک احتمال شکسته ایمپلنت در حین جویدن مواد غذایی سفت وجود دارد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

مقاومت بالا

بدون شک ایمپلنت دندان که در لثه کار گذاشته شده است بسیار محکم تر از ایمپلنت دندان متحرک می باشد. از سوی دیگر می توان برای سالهای طولانی از مزایای آن بهره برد.

نظافت راحت تر

تفاوت ایمپلنت دندان در تمیزکردن و نظافت به خوبی گویای همه چی خواهد بود. برای تمیز کردن ایمپلنت دندان متحرک نیاز است که دندان بیرون آورده شود و با روش خاصی تمیز شود. اما برای تمیز کردن ایمپلنت دندان ثابت همانند تمیز کردن و مسواک زدن دندان طبیعی انجام می شود. یعنی به راحتی می توان گفت که هیچ تفاوتی میان تمیزکردن و مسواک زدن ایمپلنت دندان ثابت با دندان طبیعی نمی باشد.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

آشنایی با ایمپلنت دندان سوئیسی اشترومن

علل بوی بد دهان پس از کاشت ایمپلنت دندان

عوامل موثر در خراب شدن ایمپلنت دندان

One Thought to “مقایسه ایمپلنت متحرک و ثابت”

  1. کاشت ایمپلنت دندان ثابت داشتم نحوه جویدن و خوراکم بهبود پیدا کرده و از اینکه کاشت ایمپلنت داشتم راضی هستم

Leave a Comment