مقایسه تاج دندان موقت با دائمی | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی و مقایسه تاج دندان موقت با دائمی

تاج دندان موقت را می توان در مطب دندانپزشک شما ایجاد کرد ، در حالی که بیشتر تاج های دائمی در یک آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شوند. به طور معمول ، تاج های موقت از یک ماده آکریلیک یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند و تا زمانی که یک تاج دائمی توسط یک آزمایشگاه ساخته شود ، می توانند به عنوان ترمیمی موقت استفاده شوند. در ادامه این مطلب از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان به بررسی مقایسه تاج دندان موقت با دائمی خواهیم پرداخت.

عمر تاج دندان

به طور متوسط تاج دندان بین پنج تا پانزده سال دوام می آورد. طول عمر تاج دندان بستگی به میزان ساییدگی و پارگی تاج دارد ، یا اینکه چقدر خوب از بهداشت دهان و دندان و عادت های مربوط به دهان خود پیروی می کنید. شما باید از عادت هایی مانند دندان قروچه یا گره کردن دندان ها ، جویدن یخ ، جویدن ناخن ها و استفاده از دندان های خود برای باز کردن بسته بندی ها دوری کنید.

نحوه تراشیده و خُرد شدن تاج دندان

تاج هایی که از جنس تمام پرسلن یا پرسلن بر پایه فلز ساخته شده اند ، می توانند گاهی اوقات دچار تراشیدگی شده و خُرد شوند. اگر تراشیدگی کم باشد ، می توان از کامپوزیت رزین برای ترمیم تراشیدگی همراه با تاجی که در دهان باقی مانده است ، استفاده کرد. این معمولاً به تنهایی یک عمل موقتی به شمار می رود که می تواند مشکل را به صورت موقت حل کند. اگر تراشیدگی گسترده باشد ، ممکن است احتیاج باشد تا تاج دندان تعویض شود.

مطلب پیشنهادی : تاثیر سن روی نتیجه ایمپلنت دندان

نحوه سُست شدن تاج دندان

بعضی اوقات اتصال ( سیمان ) تاج دندان از زیر تاج شسته می شود. این نه تنها باعث شل شدن تاج می شود بلکه باعث می شود باکتری ها درون آن نشت کنند و باعث پوسیدگی دندان باقی مانده شوند. اگر احساس کردید تاج دندانتان شل شده است ، با مطب دندانپزشک خود تماس بگیرید.

مزایا ، معایب و گزینه‌های جایگزین تاج دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

نحوه از بین رفتن تاج دندان

بعضی اوقات ، تاج دندان از بین می رود. معمولاً این به دلیل تناسب نادرست ، فقدان اتصالی قوی یا کم بودن ساختار دندان باقی مانده است که تاج می تواند روی آن بماند. اگر این اتفاق بیفتد ، تاج و قسمت جلوی دندان را تمیز کنید. می توانید تاج را به طور موقت با استفاده از چسب دندان یا سیمان موقت که در فروشگاها برای همین اهداف فروخته می شوند ، کارگذاری کنید. بلافاصله با مطب دندانپزشک تماس بگیرید. او به شما دستورالعمل های خاصی در مورد نحوه مراقبت از دندان و تاج در طول روز یا تا زمانی که شما می توانید برای معاینه به مطب دندانپزشک بروید ، خواهد داد. ممکن است دندانپزشک شما بتواند تاج را در جای خود مجدداً متصل کند. اگر نه ، باید تاج جدیدی ساخته شود.

آماده سازی دندان برای کارگذاری تاج دندان توسط دندانپزشک

آماده سازی دندان برای کارگذاری تاج دندان معمولاً به دو جلسه احتیاج دارد. مرحله اول شامل معاینه و آماده سازی دندان است ، بازدید دوم شامل قرار دادن تاج دائمی می شود.

عکس العمل های آلرژیک به تاج دندان

از آنجا که فلزات مورد استفاده در ساخت تاج دندان معمولاً ترکیبی از فلزات هستند ، ممکن است یک واکنش آلرژیک به فلزات یا پرسلن مورد استفاده در تاج ها ایجاد شود ، اما این بسیار نادر است.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان

ایجاد شدن یک خط تیره بر روی تاج دندان

ایجاد شدن یک خط تیره در کنار خط لثه دندان تاج زده شده ی شما طبیعی است ، به خصوص اگر دارای تاجی از جنس پرسلن بر پایه فلز باشید. این خط تیره همان فلزی از تاج دندان است که از این طریق خود نمایی می کند. اگرچه به خودی خود مشکلی ایجاد نمی کند ، خط تیره از نظر زیبایی غیرقابل قبول است و ممکن است دندانپزشک شما مجبور شود تاج را با تاجی از جنس تمام پرسلن یا تاج سرامیکی جایگزین کند.

آنلی ها و تاج دندان 3/4

آنلی ها و تاج های دندان 3/4 ، انواع مختلف تاج های دندانی سنتی هستند. تفاوت این تاجها و تاج های معمولی در پوشش دندان زیرین آن ها می باشد. تاج دندان سنتی کل دندان را می پوشاند. آنلی ها و تاج های 3/4 دندان زیرین را تا حدی کمتر می پوشانند.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

آشنایی با روکش دندان

کاربردها و مزایای واترپیک چیست؟

روش های درمانی حفره خشک ( درای ساکت )

Leave a Comment