بررسی و مقایسه لمینت معمولی با لمینت کانتکت لنز و لومینیرز

لومینیرز بسیار نازک و شفاف است و برای اجرای آن نیاز به تراش کمتری در دندان وجود دارد، اما به دلیل ضخامت ½ میلی متر لمینت و برای جلوگیری از بیرون زدگی دندان، برای انجام آن نیاز به تراش بیشتری وجود دارد. در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان به مقایسه لمینت معمولی با لمینت کانتکت لنز و لومینیرز می پردازیم.

برای اینکه سطح لمینت‌ها شفافیت کافی و شکل و ظاهر طبیعی داشته باشند، باید نور را منعکس کنند. طراحی لمینت سرامیکی، باید دقیق و سفارشی انجام شود تا شفافیت لازم در آنها تامین شود. لومینیرزها بسیار نازک و ظریف هستند که البته به دلیل حساسیت بیش از حد آنها، جزء معایب این روش محسوب می‌شود، اما به همین دلیل نیز لومینیرزها در مقایسه با لمینت، تغییر رنگ کمتری در مقایسه با رنگ طبیعی دندان‌ها ایجاد می‌کنند و به اندازه لمینت، طبیعی به نظر نمی‌رسند. همچنین سفیدی لومینیرز مات و حتی کم رنگ‌تر از لمینت سرامیکی است. از امتیازات لومینیرز نسبت به لمینت، غیرتهاجمی و برگشت‌پذیر بودن این روش به دلیل ظریف و نازک بودن لومینیرز است.

انتخاب بهترین لمینت دندان

بهتر است با دندانپزشک حرفه ای مشورت کنید تا پزشک پس از معاینه و بررسی ساختار دهان و دندان شما، بهترین گزینه را با توجه به شرایط، پیش روی شما قرار دهد. همچنین اگر روی دندان‌های شما لکه‌های زرد ایجاد شده، استفاده از لمینت و لومینرز برای پوشش این لکه ها می تواند مناسب باشد و اگر با بلیچنیگ موفق به از بین بردن لکه های روی دندان خود نشده و پاسخ مناسبی از این روش نگرفته اید، روش های لمینت و لومینرز، برای شما مناسب هستند.

همینطور اگر سطح دندان شما دچار پوسیدگی شده و یا اگر دندان‌هایتان ظاهر مناسبی ندارند، می‌توانید با استفاده از این روشها، عیوب ظاهری دندان خود از قبیل لب پر شدگی، شکستگی و حتی عدم مطابقت دندان‌ها را برطرف کنید. اما اگر مینای طبیعی دندان شما از بین رفته است، نمی‌توانید از روش لمینت و لومینیرز استفاده کنید زیرا برای استفاده از این روش‌ها، باید لایه ای از دندانتان تراشیده شود و این آسیب جبران ناپذیر است.

پاسخ به سوالاتی درمورد لمینت دندان و ارتودنسی | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

تفاوت های لمینت کانتکت لنز و لیمنت معمولی

لمینت‌ها به عنوان روشی دائمی کاربرد دارند، بنابراین دندانپزشک باید مدت زمان زیادی را صرف آماده سازی دندان بیمار برای نصب لمینت سازد. این مراحل شامل ساییدن مینای و بخشی از دندان یا حتی برداشتن بخشی از دندان با هدف ثایت شدن و چسبیدن مناسب لمینت بر روی دندان می‌باشد، اما در استفاده از لمینت کانتکت لنز، به دلیل نازک بودن لنزها، نیازی به تراش و تغییر ساختار دندانها نیست و حتی نتیجه کار و طرح لبخند بسیار زیباتر از لمینت‌های معمولی خواهد بود. پس از چسباندن لنزهای دندانی در جای خود، لنزها به اندازه مینای دندان‌ها محکم خواهند بود و سبب افزایش مقاومت دندان‌ها نیز خواهند شد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

عوارض لمینت لومینیرز

همانطور که تا اینجا در معرفی لنزهای دندانی یا لومینیرزهای بدون تراش گفته شد. برای نصب لنزهای دندانی نیازی به تغییر ساختار دندان وجود ندارد و این روش، روشی برگشت پذیر، امن و غیرتهاجمی تلقی می‌گردد. اما به دلیل عدم تراش دندان‌ها امکان ایجاد فاصله و یا یک لبه کوچک در خط لثه و بین دندان و لثه وجود دارد. و اگر این لبه ایجاد شده بزرگ باشد، می‌تواند منجر به ایجاد بیماری‌های لثه، بوی بد دهان و حتی سبب شکستگی و افتادن لومینیرز شود.

البته عوارض نامبرده شده، با پوشیدن محافظ دندان قابل پیشگیری است. به شرطی که پیش از استفاده از محافظ دندان باید مطمئن شوید که فشار زیادی به دندان‌ها وارد نمی‌شود.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

روش های پیشگیری از افتادن کامپوزیت دندان

پاسخ به سوالاتی درمورد لمینت دندان و ارتودنسی

عوامل تغییر رنگ لمینت دندان

۴ Thoughts to “مقایسه لمینت معمولی با لمینت کانتکت لنز و لومینیرز”

  1. همه این تجهیزات و روش های درمانی اول برمیگرده به مشکلی که داری و هزینه ای که میتونی داشته باشی اینطور دندانپزشک میتونه بهترین گزینه پیشنهاد بده

  2. متخصص دندانپزشکم دکتر مکانیک برای درمان زیبایی برام لمینت انجام دادند و دچار بوی بد دهان و التهابی توی لثه هام نشدم

    1. با تشکر از اعتماد شما، با آرزوی سلامتی

Leave a Comment