مقایسه مسواک معمولی و مسواک برقی | بهترین دندانپزشک اصفهان

مسواک معمولی در مقایسه با مسواک برقی

در این مطلب  از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان قصد داریم به بررسی مقایسه مسواک معمولی و مسواک برقی بپردازیم. با ما همراه باشید. اگر تکنولوژی شما را تحریک می‌کند و ایده‌ی تمیز کردن دندان‌هایتان را دو بار در روز لذت بخش‌تر می‌کند، چیزی را انتخاب کنید که در آن تکنولوژی پیشرفته‌تر باشد. اگر شما چیزی بیشتر از یک فرد سنت‌گرا هستید، یا عارضه‌ی پزشکی دارید که حرکات دست را برایتان پیچیده می‌کند، منطقی است که ابزاری که بیشتر با آن راحت هستید را انتخاب کنید.

برای اطلاعات بیشتر، از دندانپزشک خود بپرسید که کدام ابزار دندانپزشکی برای شما مناسب‌ترین است. در اینجا مزایا و معایب نسخه‌های دو ابزاز خود-رو و سنتی که شما دو بار در روز برای تمیز کردن دندان‌ها استفاده می‌کنید وجود دارد: مسواک و نخ دندان.

بررسی مسواک‌های دستی

فواید:

بزرگترین مزیت مسواک‌های دستی این است که کنترل بیشتری بر شیوه‌ای که دندان‌هایتان مسواک زده می‌شوند دارید. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چقدر سریع و چقدر سفت دندان‌ها، لثه‌ها، گونه‌ها و زبانتان را مسواک بزنید. این باعث تمیز کردن راحت‌تر برای افرادی است که دارای نواحی حساس در دهان خود هستند و یا اینکه لرزش‌های ثابت مسواک برقی برایشان شدید است.

مسواک‌های دستی یا معمول، یک گزینه بسیار مقرون به صرفه‌تر از همتایان الکتریکی خود هستند. آنها دیگر فضای زیادی اشغال نمی‌کنند، مسافرت و جاگیری را بسیار آسان می‌کنند، به ویژه از آنجا که قطعات اضافی در آنها وجود ندارد. از آنجایی که باتری برای شارژ کردن یا لوازم جانبی همراه با مسواک‌های دستی وجود ندارد، بسیار کمتر دچار اشتباه می‌شوند. این ساده‍ترین گزینه است که هیچ چیز برای وقت تلف کردن مانند سرهای جایگزین یا دکمه‌های برق ندارد.

معایب:

مسواک‌های دستی به کاربر متکی هستند که تکنیک مسواک زدن عالی برای تمیز کردن دندانها و دهان به طور کامل داشته باشد. این مشکل برای کسانی است که زمان برای به درستی مسواک زدن صرف نمی‌کنند و برخی نقاط را از قلم می‌اندازند. این همچنین می‌تواند برای کسانی که به کار بردن مسواک را کاری دشوار می‌دانند، مشکلاتی ایجاد کند.

برای تمیز کردن دهان به طور کامل مقدار کمی مهارت لازم است و یک مسواک دستی ممکن است بهترین گزینه برای کسانی که این کار را یک چالش یا کار دشواری می‌دانند نباشد. همچنین افراد مبتلا به مشکلات محرک، آرتروز یا هر تعداد دیگری از عارضه‌ها ممکن است استفاده از مسواک دستی را دشوارتر از مسواک‌های برقی بدانند.

مسواک‌های دستی همچنین ممکن است مانند مسواک‌های برقی جذاب و دل فریب نباشند، که این موضوع می‌تواند باعث نگرشی بی‌میل نسبت به مسواک زدن شود. برای کودکان مسواک‌های دستی رنگ‌های جالبی دارند و دارای شخصیت‌های کارتونی هستند. اما برای بزرگسالان که گزینه‌های پیشرفته‌تر را ترجیح می‌دهند، مسواک‌های دستی گزینه‌ای کمتر لذت بخش هستند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی مسواک برقی

فواید:

مزیت بزرگ مسواک برقی این است که به طور کلی بیشتر فریبنده است و استفاده از آن سرگرم کننده‌تر به نظر می‌رسد. این یک جنبه عالی برای کسانی است که برای دو بار مسواک زدن در روز بی‌میل هستند. و به ویژه برای کودکان، زیرا می‌تواند برای مسواک زدن شور و شوق ایجاد کند. این یک مورد واضح است که مسواک‌های برقی می‌توانند موثرتر از مسواک‌های دستی باشند.

مسواک‌های برقی می‌توانند یک صرفه جویی در زمان باشند و می‌توانند کار شستشوی کامل‌تری انجام دهند زیرا آنها بین 6000 تا 30 هزار ضربه در دقیقه را ایجاد می‌کنند. این بدان معنی است که می‌تواند زمان کمتری برای به درستی تمیز کردن دندان‌ها بگیرد، اما این بدان معنا نیست که سریعا مسواک زدن این دستگاه روی دندان‌ها به اندازه مسواک دستی موثر است. اطمینان از این که هر دندان کاملا تمیز می‌شود، همچنان تا حدی حیاتی است.

برای کسانی که مهارت مورد نیاز برای بکار گرفتن مسواک‌های دستی را ندارند، مسواک برقی یک گزینه‌ی عالی است، زیرا نگه داشتنش راحت است و مواظب عملکرد چرخشی برای شما است.

مقایسه مسواک معمولی و مسواک برقی | بهترین دندانپزشک اصفهان

معایب:

حتی مسواک برقی ارزان قیمت معمولا بیشتر از یک مسواک دستی هزینه دارد و کیفیت بالاتر آن به طور چشمگری قیمت بالاتری دارد. همراه با هزینه اولیه دستگاه و پایه شارژ آن، سرها باید همانطور که اغلب مسواک دستی استفاده می‌شود، جایگزین شود، و بسته به نوع مدل مسواک می‌تواند گران باشد.

تنه‌ و حجم مسواک برقی می‌تواند یک عیب عظیم باشد، مخصوصا برای افرادی که مسافرت می‌کنند، و یا این مسواک‌ها مقدار زیادی جا در دستشویی می‌گیرند. خود مسواک در حدود 2 برابر اندازه‌ی مسواک دستی است و جایگاه شارژ با اندازه‌های مختلفی دارد که باید در نظر بگیرید.

بعضی از افراد، بوسیله ارتعاشاتی که بوسیله مسواک ایجاد می‌شود، احساس بد و یا حتی دردناک دارند. کسانی که دچار مشکلات لثه، لقی دندان، یا حساسیت هستند، باید به طور جدی یکی دیگر از روش‌های مسواک زدن را در نظر بگیرند، زیرا کنترل فشار و نیروی مسواک برقی می‌تواند بسیار دشوار باشد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

درمان های اورژانسی برای شکستگی دندان های جلو

ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای سلامت دهان و دندان

برای کاهش ورم لثه و صورت بعد از کشیدن دندان چه کنیم؟

Leave a Comment