مقایسه نخ دندان و واتر فلاسر | بهترین دندانپزشک اصفهان

مقایسه نخ دندان و واتر فلاسر

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان قصد داریم به مقایسه نخ دندان و واتر فلاسر بپردازیم. با ما همراه باشید.

نخ دندان

فواید

نخ دندان معمول، هنوز هم موثرترین ابزار برای پاک کردن پلاک و تارتار دندان از اطرف دندان‌ها و حذف ذرات غذایی از بین آنها است. از آنجا که نخ دندان انعطاف پذیر است، می‌تواند در اطراف دندان‌ها خم شود تا تمام طرف‌های هر دندان را تمیز کند و می‌تواند باقی مانده‌های سفت مواد غذایی روی دندان را بیرون بکشد.

نخ دندان معمول ارزان قیمت‌ترین ابزار دندانپزشکی در بازار است که هزینه آن کمتر از پنج دلار برای هر بسته است و شما می‌توانید میزان استفاده از آن را کنترل کنید. این همچنین فرم‌های unwaxed و یا waxed با طعم‌های مختلف دارد تا بتواند سفارشی کردن روتین نخ دندان کشیدن شما را آسان کند.

از آنجایی که شما از 2 دست خود برای نخ دندان کشیدن استفاده می‌کنید نه چیز دیگری، شما کنترل کاملی بر جایی که نخ دندان در دهان شما می‌رود و میزان فشار اعمال شده دارید. این می‌تواند برای افرادی با مناطق حساس در دهان خود و یا کسانی که احساس راحتی بیشتری با کنترل بیشتر بر تمیز کردن دهان خود دارند، مهم باشد.

مضرات

بزرگترین مشکل با نخ دندان معمول این است که استفاده از بعضی از آنها به علت نیاز به سطح خاصی از مهارت، دشوار است. با این حال، گزینه‌هایی مانند ابزارهایی وجود دارد که دسته‌ای در انتهای نخ دندان دارند. این می‌تواند گزینه‌ای ساده‌تر و سریع‌تر برای کسانی باشد که نمی‌خواهند با پیچیدن نخ در اطراف انگشتانشان وقت تلف کنند.

بهترین دندانپزشک اصفهان | نخ دندان

واتر فلاسر

فواید

مزیت اصلی واتر فلاسر، یا نام تجاری که معمولا با عنوان واتر پیک شناخته می‌شود، این است که جایگزینی برای افرادی که نخ دندان را انتخاب نمی‌کنند است. دستگاه یک جریان آب را رها می‌کند که استفاده کنندگان می‌توانند بین دندان‌ها هدف گیری کنند. این می‌تواند به حذف ذرات غذایی از بین دندان‌ها کمک کند که در غیر این صورت اگر حذف نشود منجر به پوسیدگی دندان یا ورم لثه می‌شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

این یک گزینه خوب برای افرادی است که به طریق دیگر برای تمیز کردن بین دندان‌ها کاری انجام نمی‌دهند و برای بعضی‌ها می‌تواند یک احساس تازگی و سرگرم کننده را در روند تمیز کردن دندان‌ها ایجاد کند. هر وسیله‌ای که باعث می‌شود کاربران بیشتر برای مراقبت از دهان خود مشتاق باشند یک ابزار خوب برای استفاده است. دستگاه‌های واتر فلاسر همچنین ممکن است برای افرادی که به سختی از دست خود استفاده می‌کنند، یا مهارت لازم برای استفاده از نخ دندان را ندارند، راحت‌تر عمل کنند، و جایگزینی مناسب برای رشته‌های پیچیده نخ دندان فراهم می‌کنند.

مضرات

متاسفانه آنها در تمیز کردن جرم و پلاک دندان، آنگونه که نخ دندان درست کار می‌کند، موثر نیستند. جریان آب که به دندان‌ها می‌خورد، می‌تواند پلاک و تارتار ساخته شده را نادیده بگیرید. و قدرت لازم برای تمیز کردن عمیق بین دندان‌ها را ندارد. به طور کلی، دندانپزشکان واتر فلاسرها را جایگزینی برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نمی‌دانند، بلکه یک قدم اضافی در روند تمیز کردن دهان هستند.

واتر فلاسر همچنین می‌تواند بسیار گران قیمت باشد. خرید اولیه واتر پیک می‌تواند گران باشد، و همچنین هر گونه تعویض مورد نیاز شاید به درستی کار نکند.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

عوامل موثر بر پوسیدگی ایمپلنت دندان

غذا خوردن با لمینت چه شرایطی دارد؟

دوام لمینت دندان

Leave a Comment