مقایسه کامپوزیت دندان با بلیچینگ دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی و مقایسه کامپوزیت دندان با بلیچینگ دندان

امروزه بسیاری از افراد به دنبال داشتن لبخندی هالیوودی می گردند و برای داشتن این لبخند هالیوودی به دنبال انجام دادن کامپوزیت دندان و یا بلیچینگ دندان می روند. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان به بررسی و مقایسه کامپوزیت دندان با بلیچینگ دندان خواهیم پرداخت.

تعریف بلیچینگ دندان

شاید دندان های شما بر اثر مواردی مانند نوشیدن زیاد چای یا قهوه، سیگار کشیدن های افراطی، مصرف مواد غذایی که حاوی مقادیر زیادی شکر و قند می باشند و … تغییر رنگ داده باشند و بد رنگ شده باشند، در این صورت می توانید برای حل این مشکل از بلیچینگ دندان استفاده نمایید. بلیچینگ دندان توسط ماده ای به نام هیدروژن پر اکسید و ماده ی دیگری به نام کربامید پر اکسید انجام می شود.

شما می توانید بنا به خواسته خود بلیچینگ دندان را در منزل و یا در مطب توسط دندان پزشک انجام دهید. باید توجه داشته باشید که اگر خودتان بخواهید در منزل بلیچینگ دندان را انجام دهید، نمی توانید از موادی که دندان پزشک تان استفاده می کند، استفاده کنید و می بایست فقط از مواد بلیچینگی که مخصوص استفاده توسط شخص غیر دندان پزشک می باشد، استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : روش های ترمیم دندان خُرد یا شکسته شده

بلیچینگ دندان نسبت به روش های دیگر سفید کننده دندان مانند لمینت و یا کامپوزیت دندان، روشی کم خطر تر می باشد، که به مینای دندان ها آسیبی نمی رساند. همچنین به عنوان یکی از روش های ساده سفید کردن دندان ها شناخته شده است.

مراقبت های پس از بلیچینگ دندان

  • از کشیدن سیگار و قلیان خود داری کنید.
  • روزانه دو مرتبه دندان هایتان را بشویید.
  • از خوردن مواد غذایی حاوی رنگ دانه مانند قهوه و چای به صورت افراطی پرهیز کنید.

بررسی کامل جرمگیری دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

انجام بلیچینگ در دندان پزشکی

در ابتدا در انتخاب دندان پزشک خود دقت داشته باشید، چرا که ممکن است مواد بلیچینگ حساسیت زا باشند و اگر دندان پزشک شما نتواند از این مواد به درستی استفاده کند ممکن است لثه های شما دچار حساسیت و یا التهاب شوند.

انجام بلیچینگ در دندان پزشکی معمولا تا چهار جلسه زمان احتیاج دارد، طی این چهار جلسه، دندان پزشک شما مواد بلیچینگ را بر روی دندان های شما می گذارد و دندان ها را در برابر تابش نور قرار می دهد، این عمل را در شرایطی انجام می دهد که لثه های شما را با استفاده از یک ژل محافظتی پوشانده است تا لثه هایتان دچار التهاب و یا آسیب نشوند.

تعریف کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان نیز یکی دیگر از روش های سفید کردن دندان می باشد. که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده، کامپوزیت دندان علاوه بر آن که می تواند باعث سفید شدن دندان ها شود. می تواند باعث اصلاح فرم دندان های شما نیز گردد. کامپوزیت دندان یک وسیله مورد استفاده در دندان پزشکی است که برای ترمیم بد شکلی دندان ها، ترمیم زردی دندان ها، ترمیم دندان های پوسیده، شکسته و … مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود تا شما بتوانید داشتن لبخندی زیبا را تجربه کنید.

دندان پزشک برای ترمیم و یا زیبا سازی دندان های شما با کامپوزیت دندان، مقداری از این متریال دندان پزشکی را بر روی دندان شما می گذارد و با استفاده از اشعه یو وی، مواد کامپوزیت را بر روی دندان های شما تثبیت می کند. پس از تثبیت این ماده بر روی دندان های شما، دندان پزشک دندان های شما را پولیش می کند. این پولیش که مهم ترین مرحله انجام کامپوزیت دندان می باشد باید با دقت و مهارت بسیار زیادی انجام گیرد تا دندان های شما به شکلی چشم نواز بدرخشند، پس در انتخاب دندان پزشک خود بسیار دقت کنید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان

بررسی تفاوت بین کامپوزیت و بلیچینگ

شاید انتخاب بین کامپوزیت دندان و بلیچینگ، مانند یک دو راهی برای شما باشد. مقایسه این دو با هم کار چندان درستی نیست، اگر هدف شما فقط این است که چند درجه دندان هایتان را سفید کنید. استفاده از بلیچینگ دندان می تواند نیاز های شما را بر طرف کند و شما را به خواسته هایتان برساند. اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که انجام بلیچینگ دندان هر یک سال، یک مرتبه نیاز به تمدید دارد.

اما اگر علاوه بر سفید کردن دندان های تان، می خواهید تا فرم دندان هایتان نیز تغییر پیدا کند. و خوش فرم تر و زیبا تر جلوه کند، می بایست از کامپوزیت دندان استفاده کنید. شاید شما جز آن دسته از افرادی باشید که دندان هایی کوتاه دارید. در این صورت نیز، کامپوزیت دندان برای شما گزینه مناسب تری خواهد بود.

همچنین کامپوزیت دندان تا هفت سال بر روی دندان های شما باقی می ماند. و در صورتی که در نگهداری و مراقبت از کامپوزیت هایتان دقت به عمل آورید نیازی به ترمیم کامپوزیت دندان هایتان نخواهید داشت.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

آشنایی با روکش دندان

مقایسه تاج دندان موقت با دائمی

روش های درمانی حفره خشک ( درای ساکت )

Leave a Comment