موارد انجام فلوراید تراپی | بهترین ایمپلنت اصفهان | دکتر ندا مکانیک

بررسی موارد انجام فلوراید تراپی

در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان موارد انجام فلوراید تراپی را مورد بررسی قرار می دهیم. فلوراید تراپی در حقیقت محلول غلیظی از فلوراید است که برای دندان ها استفاده می شود و سبب می شود تا یون های فلوراید بر ساختار دندان ها جذب شوند و در نتیجه قدرت استحکام دندان ها را افزایش می دهد ، حتی در مناطقی از دندان ها که پوسیدگی دندان اتفاق افتاده است ، فلوراید تراپی می تواند روند پیشرفت پوسیدگی دندان های کودکان را آهسته تر کند.

در پاسخ باید گفت خوشبختانه امروزه فلوراید تراپی در مدارس توسط وزارت بهداشت انجام می شود ، ولی لازم است تا فلوراید تراپی در شرایط کنترل شده توسط دندانپزشکی انجام شود .

روند انجام فلوراید تراپی

انجام فلوراید تراپی در حقیقت یک سری شرایط را می طلبد که این شرایط کنترل شده تنها در محیط های دندانپزشکی قابل انجام است ،به این معنی که لازم است قبل از اقدام به فلوراید تراپی، باید ابتدا سطح دندان ها تمیز و خشک شود تا بتوان ماده فلوراید بر روی دندان ها استفاده شوند . این روند کمک می کند که فلوراید وارد فضاهای بین دندانی شود که انجام این مراحل به صورت ایده ال تنها در مطب دندانپزشکی امکان پذیر است .

وارنیش فلوراید دندان کودکان و بزرگسالان | بهترین دندانپزشک اصفهان

مقایسه فلوراید تراپی با دهان شویه های حاوی فلوراید

در حقیقت تفات در این است که فلوراید تراپی که در محیط دندانپزشکی کودکان انجام می شود. و این روند با استفاده از موادی انجام می پذیرد که میزان فلوراید در آن ها بسیار بیشتر از دهان شویه های فلوراید و یا فلوراید موجود در یک خمیر دندان است ، موادی که در مطب دندانپزشکی کودکان استفاده می گردد برای عموم در دسترس نیست به دلیل آنکه لازم است تا این مواد به صورت کنترل شده استفاده شوند، در صورتی که در دسترس عموم باشند خطر مسمومیت برای کودکان را به همراه دارند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

سن مناسب برای فلوراید تراپی کودکان

همانطور که در مقالات پیشین هم گفته شد لازم است. تا مراقبت از دندان ها از همان سنین کودکی و با پیدایش دندان های شیری انجام شود. در نتیجه برای مراقبت و پیشگیری از دندان ها لازم است تا فلوراید تراپی بعد از رشد دندان های شیری انجام شود.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

روش های عصب کشی دندان شیری

روش های پرکردن دندان کودکان

نکات مراقبتی بعد از ارتودنسی دندان کودکان

Leave a Comment