موارد موثر بر هزینه ایمپلنت ژاپنی کدام اند؟

در این مقاله از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که موارد موثر بر هزینه ایمپلنت ژاپنی کدام اند؟ مهم ترین مسائلی که بر روی هزینه ایمپلنت ژاپنی تاثیر دارند را می توان به شرح زیر در نظر گرفت:

1- تعداد دندان ها

هزینه مربوط به ایمپلنت در درجه اول بر اساس تعداد دندان هایی که باید ایمپلنت شوند، تعیین می گردد. از این رو باید اگاه باشید که تعداد دندان هایی که قصد ایمپلنت کردن آنها را دارید، در هزینه موثر واقع می شود و میتواند هزینه درمانی را برای شما کاهش و یا افزایش دهد.

2- شرایط جسمی بیمار

متقاضیان برای ایمپلنت کردن دندان شرایط جسمی مختلفی دارند. ممکن است که برخی از متقاضیان از سلامت جسمی برخوردار باشند و برخی دیگر مبتلا به بیماری های خاص باشند. از انجایی که برای ترمیم دندان به روش ایمپلنت باید جراحی هایی صورت گیرد، وضعیت جسمی فرد اهمیت دارد. و در صورت ابتلا به بیماری های خاص ممکن است که شرایط برای جراحی و ترمیم دندان ها پیچیده تر شود که این مساله می تواند در هزینه جراحی نیز موثر واقع گردد.

3- برند ایمپلنت ژاپنی

ایمپلنت های ژاپنی همانند کشور های دیگر با برند های متفاوت و توسط شرکت های مختلف تولید می شوند. که برند آنها در هزینه موثر واقع می شود زیرا هر برندی از شرایط و ویژگی های متفاوتی برخوردار است و کیفیت ایمپلنت ارائه شده توسط انها متفاوت است.

4- شرایط فک و لثه و بیمار

علاوه بر شرایط جسمی، شرایط فک و لثه بیمار نیز می تواند در هزینه موثر باشد. زیرا برای ترمیم دندان به روش ایمپلنت باید فرد از استخوان فک کافی برخوردار باشد تا ایمپلنت به استحکام کافی در فک برسد.

اگر فردی از تراکم استخوانی کافی در فک برخوردار نباشد و شرایط فک او مناسب نباشد، باید جراحی پیوند استخوان فک برای او پیش از ایمپلنت انجام شود تا شرایط برای ترمیم دندان ها اماده گردد. به این شکل هزینه پیوند استخوان نیز به هزینه ایمپلنت افزوده می گردد. اما کسانی که از سلامتی فک و لثه برخوردار باشند نیازی به پرداخت هزینه برای پیوند استخوان فک ندارند.

5- مرکز درمانی مورد نظر

مراکز درمانی تخصصی در زمینه ایمپلنت نیز شرایط گوناگونی خواهند داشت. برخی از انها از امکانات و تجهیزات بیشتری بهره مند هستند و برخی دیگر امکانات کمتری در اختیار دارند. از انجایی که وجود امکانات بیشتر و خدمات بهتر در نیتجه کار موثر واقع می شود و باعث می شود تا بیمار شرایط بهتری در حین جراحی داشته باشد، کلینیک هایی که تجهیزات بیشتری دارند هزینه بیشتری نیز دریافت می کنند.

اجزای ایمپلنت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

6- پریودنتیست معالج

پریودنتیست هایی که امور مربوط به ترمیم دندان به روش ایمپلنت را انجام می دهند در جامعه بسیار زیاد هستند. اما شرایط و ویژگی های انها یکسان نیست و با هم تفاوت هایی دارد. به همین جهت پریودنتیست هایی که مهارت و تجربه بیشتری در این زمینه دارند و با دقت بیشتری ایمپلنت را انجام می دهند، به احتمال زیاد دستمزد بیشتری نیز دریافت می کنند و به این شکل می توانند در هزینه درمانی موثر واقع گردند.

7- نرخ ارز و دلار

همان طور که می دانید ین واحد پولی ژاپن است. و از انجایی که ایمپلنت ژاپنی باید از کشور ژاپن به ایران وارد شود. مسلما زمانی که با افزایش نرخ دلار و ارز و یا افزایش نرخ ین در بازار مواجه باشیم. هزینه واردات ایمپلنت ژاپنی نیز افزایش پیدا می کند و به این شکل به هزینه تمام شده از این محصول برای بیماران نیز افزوده می شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

8- شهر و استان

ایمپلنت دندان با استفاده از ایمپلنت ژاپنی امروزه در تمامی شهر ها انجام می شود. اما هزینه انجام این کار ممکن است که در کلان شهرها و شهرهای پیشرفته تر بیشتر از سایر شهر ها باشد که ازاین موضوع نیز نباید در خصوص تخمین زدن هزینه غافل شد. همچنین لازم به ذکر است که برند ایمپلنت ژاپنی شاید در همه شهر ها و استان ها پیدا نشود. و به جای این نوع ایمپلنت از انواع دیگر ایمپلنت برای این کار استفاده گردد.

9- بیمه درمانی

خوشبختانه در کشور ایران در سال های اخیر امکان بهره بردن از بیمه تکمیلی در خصوص خدمات درمانی دندانپزشکی فراهم شده است. با این وجود کسانی که دارای بیمه تکمیلی هستند. می توانند از آن برای ترمیم دندان های خود بهره ببرند و هزینه مربوط به ترمیم دندان های خود با ایملنت ژاپنی را کاهش دهند.

اما فراموش نکنید که نوع بیمه تکمیلی که تحت پوشش آن هستید نیز در این زمینه موثر است. زیرا مبلغی که شرکت های بیمه مختلف در این رابطه به بیماران پرداخت می کنند با هم متفاوت است.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

بهترین زمان برای مسواک زدن چند دقیقه است؟

مسواک زدن با آب نمک چه فوایدی دارد؟

فواید عکس cbct برای ایمپلنت

Leave a Comment