موارد کاربرد لمینت دندان| بهترین دندانپزشک اصفهان | دکتر ندا مکانیک

آشنایی با لمینت دندان

پیش از این‌که به بررسی اصلاح طرح لبخند با لمینت بپردازیم، بهتر است ابتدا با لمینت دندان و نحوه عملکرد آن در ترمیم و زیباسازی دندان‌ها آشنا شوید.

لمینت یا ونیر که جنس آن از پرسلن (چینی) است، با نام پرسلن ونیر نیز شناخته می‌شود. پرسلن ونیرها برای رفع عیوب و نواقص مختلف دندانی نظیر از بین بردن فاصله بین دندان‌ها، ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده، ترک خورده، لب‌پر شده و همچنین دندان‌هایی که تغییر رنگ داده‌اند، کاربرد دارد. در این مقاله از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان موارد کاربرد لمینت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

یکی از مهم‌ترین مزایای لمینت نسبت به سایر روش‌های زیباسازی دندان‌ها، این است که مواد پرسلن ونیر در برابر لکه مقاومت بسیار بالایی دارند؛ علاوه‌بر این جلوه طبیعی به دندان‌ها می‌بخشند به گونه‌ای که گاهی تشخیص دندان لمینت شده از دندان طبیعی دشوار است؛ دلیل این امر نیز این است که ویژگی‌های بازتابش نور در لمینت دندان، بسیار مشابه دندان‌های طبیعی است.

موارد کاربرد لمینت دندان

در بالا به صورت مختصر به کاربرد لمینت دندان اشاره کردیم اما در این بخش به تفصیل به معرفی کاربرد لمینت، می‌پردازیم‌.

  • ترمیم دندان‌هایی که دچار تغییر رنگ شده‌اند
  • ترمیم دندان‌هایی که در اثر عواملی چون ساییدگی قرار گرفته‌اند
  • اصلاح دندان‌های نامرتب، ناهموار و نامنظم
  • ترمیم دندان‌هایی که شکسته‌اند، ترک خورده و یا لب‌پر شده‌اند
  • از بین بردن فاصله بین دندان‌ها
ترمیم دندان‌هایی که دچار تغییر رنگ شده‌اند:

عوامل زیادی در تغییر رنگ دندان‌ها موثر هستند اما مهم‌ترین عوامل نظیر از بین رفتن مینای دندان با افزایش سن، مصرف دارو‌هایی مانند تتراسایکلین، عصب‌کشی، مصرف زیاد فلوراید و یا حتی گاهی به دلیل استفاده از سایر روش‌های زیباسازی و ترمیم دندان مثل کامپوزیت، تاثیر چشم‌گیری در تغییر رنگ دندان‌ها دارند که به راحتی نمی‌توان آن‌ها را رفع کرد.

در چنین شرایطی لمینت دندان به عنوان روشی کاربردی که دارای طول عمر بسیار زیادی نیز می‌باشد، بهترین گزینه برای انتخاب است.

ترمیم دندان‌هایی که در اثر عواملی چون ساییدگی قرار گرفته‌اند:

با گذشت زمان و بالا رفتن سن، دندان‌ها در اثر ساییدگی و یا دندان قروچه، دچار تغییرات بسیاری در ظاهر و سطح خود می‌شوند که به راحتی توسط لمینت می‌توان آن‌ها را درمان کرد.

اصلاح دندان‌های نامرتب، ناهموار و نامنظم:

درست است که بهترین روش برای اصلاح کجی و مرتب کردن دندان‌های نامرتب و ناهموار، روش اورتودنسی است؛ اما در صورتی که ناهماهنگی و ناهمواری دندان‌ها بسیار جزئی باشد، به راحتی می‌توان با لمینت نسبت به اصلاح ظاهر آن‌ها اقدام کرد‌.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

ترمیم دندان‌هایی که شکسته‌اند، ترک خورده و یا لب‌پر شده‌اند:

افرادی که دندان‌هایشان دچار شکستگی و… شده است کاندیدای خوبی برای لمینت دندان هستند.

از بین بردن فاصله بین دندان‌ها:

با روش‌های متعددی می‌توان فاصله بین دندان‌ها را از بین برد اما به دلیل سریع بودن روش لمینت و همچنین ایجاد جلوه‌ای طبیعی روی دندان‌ها، لمینت دندان بسیار پر‌طرفدار‌تر از سایر روش‌ها است و افراد زیادی به وسیله پرسلن ونیر، نسبت به از بین بردن فاصله بین دندان‌هایشان اقدام کرده‌اند.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

ترمیم دندانهای شیری جلو

زمان لق شدن دندان شیری

برفک دهان نوزاد

Leave a Comment