میزان مقاومت لمینت و کامپوزیت | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

میزان مقاومت لمینت و کامپوزیت چقدر است؟

یکی از بحث هایی که در تفاوت لمینت و کامپوزیت بسیار مورد توجه قرار گرفته است، تفاوت مقاومت آنهاست.در بخش ابتدایی این مطلب از سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی میزان مقاومت لمینت و کامپوزیت می پردازیم. و در ادامه به دیگر تفاوت های لمینت و کامپوزیت میپردازیم.

اگر به دنبال روشی برای ترمیم دندان های خود هستید. که در عین زیبایی مقاوم بوده و برای شما کارایی مناسب را داشته باشد. باید از بین روکش های کامپوزیت و لمینت، لمینت را انتخاب نمایید. در واقع مقاومت مواد بکار رفته در لمینت دندان بیشتر از کامپوزیت است و میتواند دوام بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد. البته کامپوزیت نیز برخی انواع خاص خود را دارد که مقاومت بعضی از برند های لمینتی نیز بهتر است و به دلیل تنوع در برند ها و تفاوت لمینت و کامپوزیت در انواع مختلف آنها، نمی توان مقایسه درستی بین کامپوزیت و لمینت در رابطه با مقاومت داشت.

مطلب پیشنهادی : درمان دندان عقل پوسیده

مقایسه تعداد جلسات لازم برای مراجعه به دندانپزشک در لمینت و کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها میتوانند بسیار سریع تر و راحت تر از لمینت روی دندان ها قرار گیرد. به گونه ای که در همان یک جلسه می‌توانید نصب و ترمیم دندان های خود را به انجام برسانید. در صورتیکه لمینت دو تا چند جلسه نیاز دارد که به دندانپزشکی مراجعه کنید. در جلسه اول برای لمینت دندان ها، از دندان های شما قالب گیری می‌شود. و این قالب ها به لابراتوار ارسال می شود تا لمینت شما آماده گردد و سپس بعد از آن برای جلسه دوم باید به دندانپزشکی مراجعه نمایید. تا لمینت به صورت موقت روی دندان های شما قرار گیرند.

در جلسات بعدی در صورتیکه با فرم لمینت دندان خود مشکلی نداشته باشید. در آخرین مرحله این لمینت ها ثابت می شوند. و بعد از گذاشتن آن شما باید به صورت دوره ای برای پولیش و اصلاحات مورد نیاز به دندانپزشک خود مراجعه نمایید. در صورتیکه اگر از کامپوزیت استفاده کنید. هیچ یک از این مراجعات را نخواهید داشت. و همانطور که گفته شد، تمامی اقدامات مربوط به کامپوزیت در یک جلسه قابل اجرا میباشد.

مزیت ها و عیوب انجام لمینت بدون تراش | بهترین دندانپزشک اصفهان

تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت دندان

قیمت نیز می تواند گزینه مناسبی برای بررسی تفاوت کامپوزیت و لمینت باشد. لمینت روش ترمیمی با هزینه بالاتری است و در واقع به دلیل ساخته شدن آنها در لابراتوار ها باعث شده است. که هزینه بالاتری به همراه داشته باشد در صورتیکه کامپوزیت ها به صورت ماده ای خمیری شکل است روی دندان ها قرار می گیرد. و بعد از آن دندانپزشک شما، آن را فرم دهی میکند. شما می توانید قیمت لمینت و قیمت کامپوزیت دندان را مشاهده نمایید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

تفاوت طول عمر لمینت و کامپوزیت دندان

طول عمر لمینت دندان

لمینت دندان همچون دندان های طبیعی برای طول عمر زیاد و ماندگاری نیازمند مراقبت های صحیح می باشد. حداقل طول عمر تخمین زده شده برای لمینت های دندان ۱۰ سال است. که این مقدار می تواند تا ۲۰ سال هم افزایش یابد به شرط آنکه اصول بهداشتی رعایت شود. این میزان از طول عمر تقریبا دو برابر کامپوزیت دندان است. بعد از آنکه طول عمر لمینت ها به پایان رسید می توان آن ها را تعویض کرد.

طول عمر کامپوزیت دندان

هر عمل زیبایی طول عمر خاص خود را دارد که در انتخاب آن توسط کاربران، بسیار موثر است. در فراید ونیر کامپوزیت، از مهم ترین سوالاتی که باید متقاضیان از آن خبر داشته باشند. طول عمر روکش است. مانند هر مورد دیگری، طول عمر مفید کامپوزیت دندان مستقیما به مراقبت ها بستگی دارد. و در صورت مراقبت صحیح می تواند ۵ تا ۷ سال دوام داشته باشد.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

بهترین روش کاشت دندان

انواع دندان مصنوعی

ساختمان آناتومی دندان

Leave a Comment