نحوه تاثیر دهانشویه بر دهان چگونه است؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی نحوه تاثیر دهانشویه بر دهان

نوشته ای که امروز در سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان برای شما همراهان جمع آوری شده است. نحوه تاثیر دهانشویه بر دهان را بررسی خواهیم کرد. با استفاده از نوع مناسب دهانشویه کارهای زیادی می توانید برای سلامت دهان و دندان خود انجام دهید. اکثر برندهای دهانشویه می توانند به بهبود بوی بد دهان کمک کنند، اما دندانپزشک ممکن است به شما توصیه کند از یکی استفاده کنید که مناسب دهان شما باشد، بخصوص اگر نیاز به درمان زخم های دهان، التهاب لثه یا سایر بیماری های خشکی دهان دارید.

تعداد دفعات استفاده از دهانشویه

دهانشویه را می توان یک یا دو بار در روز و بعد از کشیدن نخ دندان و مسواک زدن استفاده کنید. تا بتوانید در طول روز و همچنین در طول شب از دهان خود محافظت نمایید. با این حال، تعداد دفعاتی که از دهانشویه در روز استفاده می کنید بستگی به نوع استفاده شما دارد.

به عنوان مثال، دهانشویه عمومی باید حداقل دو بار در روز استفاده شود. اما دهانشویه تجویز شده توسط دندانپزشک فقط باید طبق دستور دندانپزشک شما و دستورالعمل های ارائه شده استفاده شود. اگر سؤالی در این رابطه دارید، حتماً با دندانپزشک خود صحبت کنید.

نحوه تاثیر دهانشویه بر دهان چگونه است؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان

بهترین دهانشویه برای بوی بد دهان

انواع مختلفی از دهانشویه‌ها وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. چه به دنبال استفاده عمومی روزانه یا دهان‌شویه پزشکی برای ارائه نوعی درمان باشید. بسیاری از آنها می توانند در رفع بوی بد دهان بسیار موثر باشند.

دندانپزشک شما همچنین ممکن است پس از جراحی دندان یا اگر از زخم داخل دهان رنج می برید. دهانشویه با بنزوکائین را برای شما تجویز کند، دهانشویه حاوی مواد ضد میکروبی برای مبارزه با التهاب لثه، یا دهانشویه فلوراید به حفظ سلامت دندان های شما کمک زیادی می کنند.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که حداقل دو بار در روز به طور منظم از نخ دندان و مسواک زدن دندان های خود استفاده کنید. دهانشویه برای کمک به دندان های شما در نظر گرفته شده است، اما نباید به عنوان جایگزینی برای تمیز کردن آنها استفاده شود. همچنین، اطمینان حاصل کنید که تمام دهانشویه های موجود در خانه را دور از دسترس کودکان خود قرار دهید، زیرا در صورت مصرف زیاد می توانند سمی باشند.

بهترین دهانشویه و فواید آن

تحقیقات نشان داده است که دهانشویه از ایجاد پلاک و التهاب لثه جلوگیری می کند. البته این فواید زمانی بیشتر تأثیرگذار هستند. که همراه با یک روال مراقبت روزانه خوب از دهان که شامل مسواک زدن منظم و نخ دندان کشیدن است، استفاده شود. علاوه بر این، مطالعات همچنین نشان داده است که دهانشویه حاوی فلوراید تعداد حفره ها را در کودکان بیش از پنجاه درصد در چند دهه اخیر کاهش داده است.

دکتر مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

راه های ارتباطی با متخصص ایمپلنت اصفهان


مطالب پیشنهادی :

عوارض پس از نصب تاج دندان چیست؟

میزان آسیب به دندانها با جرمگیری

علل باز شدن پیچ ایمپلنت چیست؟

بهترین دندانپزشک اصفهان در کلینیک24

Leave a Comment