نکاتی برای انجام ونیر پرسلن دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان | دکتر ندا مکانیک |

بررسی نکاتی برای انجام ونیر پرسلن دندان

در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان نکاتی برای انجام ونیر پرسلن دندان را مورد بررسی قرار می دهیم. قطعا تا به حال با چرخ زدن در اینترنت و شبکه های اجتماعی متوجه لبخند زیبا و بی نقص افراد مشهور و سلبریتی ها شده اید و ممکن است با خود فکر کنید که دندان های شما ممکن است به زیبایی دندان های این افراد نباشد اما آیا همه آنها فقط از نظر ژنتیکی چنین دندان های هماهنگ و سفیدی دارند یا راز دیگری برای آن لبخندهای بی نقص وجود دارد؟

آشنایی با ونیرهای پرسلن دقیقاً

ونیر پرسلن که به عنوان سرامیک دندان نیز شناخته می شود، به نوع خاصی از مواد مورد استفاده در ساخت روکش های دندانی اشاره دارد. ونیرهای پرسلن لایه نازکی از مواد سرامیکی هستند که به سطح دندان می‌چسبند. به این صورت که دندانپزشک پس از قالب گیری از دندان مراجعه کننده و ارسال آن به لابراتوار، ونیرهای آماده شده را که بر اساس شکل و رنگ انتخابی شخص ساخته شده اند به دقت بر دندان ها میچسباند.

ونیرهای پرسلن به دلیل ظاهر طبیعی‌شان، مقاومت در برابر لکه‌ها و عدم رنگ پذیری، محبوبیت زیادی در اصلاح مشکلات مرتبط با زیبایی دندان‌ها دارند. اما به‌علت هزینه‌ی بالا و فرایند درمانی زمان‌بر، این روش ممکن است برای همه بیماران مناسب نباشد. بنابراین، برای استفاده از این روش، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید تا از مناسب بودن آن برای خود مطمئن شوید.

در حالی که بسیاری از مردم به دلایلی از جمله زیبایی، ونیر های سرامیکی را انتخاب می کنند، اما می توان از آنها به عنوان یک روش ترمیمی نیز استفاده کرد. آنها می توانند نسبت به قرار دادن روکشی که کل دندان را می پوشاند کمتر تهاجمی باشند و در عوض، فقط سطح دندان را بپوشانند و از آنجایی که ونیر پرسلن به دندان طبیعی فرد می‌چسبد لذا آنها یک انتخاب عالی برای ترمیم دندان‌های شما در مقابل جایگزینی آن‌ها با ایمپلنت یا پروتز هستند.

بررسی تفاوت های ونیر و لومینیرز دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

انتخاب ونیر پرسلن برای دندان ها

اگر این سؤال برای شما پیش آمده که آیا شما میتوانید ونیر پرسلن یا همان لمینت سرامیکی را انجام دهید یا خیر باید بدانید که در بیشتر موارد، هر کسی که به دنبال تغییر ظاهر لبخند خود است، ممکن است کاندیدای ونیر باشد اما همه ی افراد برای انجام ونیر پرسلن مناسب نیستند چرا که ونیرها می توانند رنگ، شکل و اندازه دندان های طبیعی شما را تغییر دهند. اگر دندان‌های شما از نظر ظاهری عالی نباشند، اما لثه‌های سالم و ساختار استخوانی خوبی دارید، ونیر سرامیکی گزینه مناسبی برای شما می باشد.

مشکلات دندانی قابل رفع با ونیرها

  • چیپینگ
  • تغییر رنگ و زرد شدن
  • ترمیم و پرکردن قدیمی
  • لبخند ناهموار یا باریک
  • مشکلات فاصله بین دندانی
  • به هم ریختگی دندان
  • مشکل گاز گرفتن

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

موارد عدم موفقیت ونیرها

مثلا زمانی که دندان‌ها در اثر ساییدن آنها بسیار فرسوده شده‌اند، که اگر این سایش دندان ها بیش از حد باشد، چسبیدن پرسلن به سطح دندان را به چالش می کشد.

اگر فاصله بین دندان های شما زیاد باشد، ممکن است لازم باشد ابتدا کارهای ارتودنسی انجام دهید. ارتودنتیست دندان ها را حرکت می دهد تا شکاف های بزرگ را از بین ببرد، سپس دندانپزشک زیبایی می تواند ونیرها را قرار دهد. به یاد داشته باشید که ونیر باید به دندان شما بچسبد. اگر ونیر را روی دندانی که شکاف زیادی وجود دارد قرار دهید، این شکاف باقی می ماند و یا حتی فک آنقدر کوچک باشد که دندان‌ها خیلی به هم ریخته و نامرتب باشند. لذا ابتدا باید از متخصص ارتودنسی بخواهید که دندان‌ها را جابجا کند تا فضای مناسبی برای قرارگیری دندان‌ها وجود داشته باشد، سپس ونیرها را تهیه کنید.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

عوارض نصب نادرست لمینت دندان

مراحل کشیدن دندان عقل

عوارض نکشیدن به موقع دندان عقل

Leave a Comment