نکاتی برای قبل و بعد از بلیچینگ دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی نکاتی برای قبل و بعد از بلیچینگ دندان

اگر قصد استفاده از محصولات بلیچینگ دندان حاوی مواد سفید کننده را دارید ، انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند که ابتدا با دندانپزشک خود را ملاقات کنید. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی نکاتی برای قبل و بعد از بلیچینگ دندان خواهیم پرداخت.

کارشناسان می گویند مهم است که با یک دندانپزشک در مورد دلیل هرگونه تغییر رنگ دندان ، چه شما شرایط مناسبی برای بلیچینگ (که تا حدودی به سلامتی دندان شما بستگی دارد) داشته باشید چه نداشته باشید و درباره ی اینکه چقدر زمان می برد تا دندان های شما تغییر کند ، صحبت کنید.

داشتن انتظارات واقع بینانه

بعضی ها این دندان های تیره را درخشان می کنند زیرا دندان هایشان به همین حد روشن خواهند شد ( بنا بر جنس دندان ). اما دندانهای بعضی از افراد به آن حد نمی رسند.  شما باید انتظار داشته باشید که لزوماً ظاهری مانند بازیگران هالیوودی نخواهید شد ، زیرا جنس دندان های شما لزوماً مشابه او نمی باشد.

اما اینکه دندان های شما تا چقدر باید سفید شود که کافی باشد؟ دستورالعمل کلی این است که دندانهای شما تا اندازه ای باید سفید شوند ، که سفیدی آن همچون سفیدی چشمان شما شود. اگر آنها سفیدتر از این باشند ، دندان های شما مانند دندان های گربه چشایر ( شخصیتی داستانی ) بیرون خواهد زد.

از آنجا که پراکسید موجود در سفید کننده های دندان بلافاصله پس از درمان ، “درخشش” را به دندان ها اضافه می کند ، هایوود توصیه می کند که افراد دو هفته صبر کنند تا بعد از اتمام روند سفید کردن دندان ها ببینند واقعاً چقدر موثر بوده است.

مطلب پیشنهادی : مزیت های انواع پروتز دندان

سایر نکات برای بلیچینگ دندان

دندانپزشکان همچنین در مورد بلیچینگ دندانها این نکات را گوشزد می کنند :

 • قبل و بعد از استفاده از محصولات بلیچینگ دندان از خمیردندان ضد حساسیت استفاده کنید.
 • قبل از شروع بلیچینگ دندان ، دندان های خود را تمیز کنید.
 • هنگام بارداری از محصولات بلیچینگ دندان استفاده نکنید. از آنجا که روی زنان باردار آزمایش نشده اند ، مارتی زاس می گوید سطح خطر نامشخص است.
 • در صورت داشتن تاج دندان ، ونیر دندان و یا بریج از محصولات سفید کننده دندان استفاده نکنید. این ترمیم ها هیچ وقت روشن تر نمی شوند ، بنابراین این عمل می تواند به داشتن دندانهایی ناهموار ختم شود.
 • در بعضی از گروه ها ، مانند افرادی که از کودکی از تتراسایکلین استفاده کرده اند ، ممکن است نیاز به بلیچینگ دندان به صورتی بیشتر از حد طبیعی داشته باشند ، مانند شش ماه استفاده مداوم و به صورت روزانه.
 • دستورالعمل ها و توصیه های مربوط به محصولات بلیچینگ دندان که مورد استفاده قرار می گیرند را با دقت دنبال کنید.
 • برای کمک به دندانهای تازه سفید شده ی خود که به همین ترتیب به مدت طولانی تری سفید بمانند ، از خوردن مواد غذایی و نوشیدنی هایی که موجب ایجاد لکه بر روی دندان می شوند ، خودداری کنید. همچنین ، اقدامات بهداشتی دهان و دندان را به خوبی دنبال کنید.
 • اگر بعد از عمل بلیچینگ ، حساسیت دندان را تجربه کردید ، انجام بلیچینگ را متوقف کرده و منتظر بمانید تا این حساسیت از بین برود. سپس می توانید بلیچینگ دندان ها را از سر بگیرید اما اینکار را برای مدت زمان کمتری انجام داده یا با یک محصول سفید کننده با مقاومت کمتر این عمل را دوباره امتحان کنید.

نکاتی برای قبل و بعد از لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بلیچینگ در مطب دندانپزشک

در عمل بلیچینگ دندان انجام شده توسط دندانپزشک شما ، دندان شما سریعتر سفید می شود. محلول سفید کننده ای که آنها استفاده می کنند معمولاً بسیار قوی تر از کیت های سفید کننده ی خانگی است. همچنین ممکن است از گرما ، نور یا ترکیبی از آن دو برای سرعت بخشیدن و تشدید روند سفید کردن استفاده شود.

در چشمگیرترین نتایج بلیچینگ دندان ، دندانها معمولاً سه تا هشت سایه روشن تر می شوند. و معمولاً چندین جلسه 30 تا 60 دقیقه ای ، زمان خواهد برد. بعضی از دندانپزشکان از تکنیک هایی استفاده می کنند که این عمل می تواند در یک جلسه 2 ساعته نیز انجام شود (مثلاً دستگاه بلیچینگ زوم ).

گزینه های بلیچینگ در خانه

گزینه های زیادی برای بلیچینگ دندان ها در خانه وجود دارد که رایج ترین آنها عبارتند از:

نوارها و ژلهای سفیدکننده دندان

با استفاده از یک قلم یا نوار نازک به طور مستقیم روی دندان ها اعمال می شود. این محصولات سفید کننده بر پایه پراکسید معمولاً یک یا دو بار در روز به مدت 10 تا 14 روز استفاده می شوند. نتایج آن بعد از چهار ماه یا بیشتر مشخص می شود.

سیستم های سفید کننده دندان مبتنی بر سینی

با استفاده از این گزینه بلیچینگ دندان ها ، یک سینی مانند محافظ یا گارد دهان با یک ژل سفید کننده و یا خمیر مبتنی بر پراکسید پر شده و روی دندان ها به مدت یک تا چند ساعت در روز تا چهار هفته قرار می گیرد. شما می توانید سیستم های سفید کننده دندان مبتنی بر سینی را بدون نسخه بخرید یا یک مورد آن را به صورت سفارشی توسط دندانپزشک خود تهیه نمایید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان

خمیردندان های سفید کننده دندان

از آنجا که آنها به شدت ساینده هستند ، هر خمیردندان به از بین بردن لکه های دندان کمک می کند. ضمنا ، بلیچینگ دندان با خمیردندان های حاوی مواد شیمیایی یا مواد جلا دهنده که بدون کمک ماده سفید کننده عمل می کنند ، به از بین بردن لکه ها از روی دندان ها کمک می کنند. خمیر دندانهای سفید کننده دندان نسبتاً ارزان هستند و تقریباً به اندازه ی یک سایه دندان را درخشان تر می کنند. برخی از خمیردندان های سفید کننده حاوی پراکسید هستند ، اما به اندازه کافی روی دندان ها باقی نمی ماند تا فواید سفید کنندگی داشته باشد.

حفظ سفیدی دندان ها

چه از روش بلیچینگ دندان در منزل استفاده کنید و چه دندانهای خود را توسط دندانپزشک سفید می کنید. می توانید با مسواک زدن ، نخ دندان و شستشوی روزانه به حفظ سفیدی دندان هایتان کمک کنید. همچنین از خوردن غذاها و نوشیدنی های غنی از اسید و تانین مانند:

 • چای سیاه و قهوه
 • نوشیدنی های سفید و قرمز
 • نوشیدنی های انرژی زا که برای ورزش استفاده می شوند
 • نوشابه های گازدار (نوشابه با رنگ تیره و روشن)
 • انواع توت ها و غذاهای پر رنگ دیگر
 • سس (سویا ، گوجه فرنگی ، زردچوبه ) ، پرهیز کنید.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

نکاتی برای قبل و بعد از لمینت دندان

مقایسه کامپوزیت دندان با بلیچینگ دندان

نکات مهم برای دریافت بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان

Leave a Comment