نکاتی برای قبل و بعد از ترمیم دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی نکاتی برای قبل و بعد از ترمیم دندان

هرگاه دندانتان آسیب ببیند به نحوی که آسیب آن برگشت پذیر نباشد، باید آن را ترمیم کنید. برای ترمیم کردن دندان به مواد مخصوص دندانپزشکی نیاز است تا سوراخها، ترکها و حفره های دندان را پر کند. در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان نکاتی برای قبل و بعد از ترمیم دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.

گاهی دندانی که نیاز به ترمیم دارد، علائمی مثل درد یا حساسیت به سرما و گرما ایجاد می کند اما گاهی هم هیچ علائمی ندارد. حتی گاهی اوقات تنها در معاینه دندانپزشکی مشخص می شود دندانتان نیاز به ترمیم دارد. هنگامی که دندانتان پوسیدگی یا کرم خوردگی دارد، به این معنی است که بخشهایی از آن تخریب شده و از دست رفته اند. برای این که دوباره دندان به استحکام، مقاومت، زیبایی و عملکرد اولیه خود برگردد باید بخشهای تخریب شده و پوسیده آن برداشته شده و با مواد ترمیم کننده دندان جایگزین شود. همچنین در مواردی که دندانتان ضربه دیده و لب پر شده است یا در اثر فشارهای مداوم یا ناگهانی، ترک خورده است نیاز به ترمیم پیدا می کند. گاهی اوقات دندان آسیب دیده باید عصب کشی شود و پس از آن، ترمیم صورت گیرد.

مواد قابل استفاده در ترمیم دندان

برای ترمیم دندان از مواد پر کننده دندان استفاده می شود. رایج ترین مواد مورد استفاده، آمالگام و کامپوزیت هستند. آمالگام همان مواد نقره ای رنگی هستند که بیشتر برای پر کردن دندانهای آسیاب استفاده می شود. کامپوزیت به دلیل رنگ سفید خود برای دندانهای جلویی مناسب تر است. آمالگام مقاوم ترین مواد پر کننده محسوب می شود اما به دلیل رنگ نقره ای اش، برای دندانهای جلو استفاده نمی شود.

نکاتی برای درمان های زیبایی دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

سفید کردن دندان ترمیم شده

باید توجه داشته باشید ترمیم های دندانی در درمان سفید کردن دندانها، تغییر رنگ پیدا نمی کند و سفید نمی شوند. پس اگر تصمیم دارید دندانهای خود را سفید کنید، این کار را حتما قبل از ترمیم کردن دندان انجام دهید تا بتوانید رنگ روشنتری برای ترمیم انتخاب کنید. در غیر این صورت پس از سفید کردن دندانها، رنگ دندانهای طبیعی تان سفیدتر می شود در حالی که رنگ ترمیم تغییری نمی کند و این باعث می شود ترمیم مشخص شود.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

نکات مراقبتی از دندان ترمیم شده

  • مهمترین کاری که برای دندان ترمیم شده می توانید انجام دهید، حفظ بهداشت دهان است.
  • حتما دست کم روزی دو بار مسواک بزنید. حتما هر روز نخ دندان بکشید. از خمیر دندان فلوراید دار استفاده کنید.
  • از جویدن چیزهای سختی مثل یخ خودداری کنید و به دندانهای خود فشار نیاورید.
  • اگر دندان قروچه دارید، برای روشهای محافظت از دندانها به دندانپزشک مراجعه کنید. ممکن است وسیله ای به نام محافظ دهان (نایت گارد) به شما داده شود که شبها روی دندانهایتان بگذارید.
  • هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید تا معاینه کلی انجام دهد.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

کاشت دندان مصنوعی چهار ایمپلنتی

پیشگیری و درمان التهاب لثه

جِنجیوکتومی، لیفت یا کانتورینگ لثه

Leave a Comment