نکاتی برای قبل و بعد از لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی نکاتی برای قبل و بعد از لمینت دندان

شیک‌ترین و بهترین روش برای داشتن دندان‌های زیبا و مرواریدی، انجام لمینت دندان است. این روش که امروزه طرفداران زیادی دارد، یک روش برای اصلاح فرم دندان‌ها و لبخند است. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی نکاتی برای قبل و بعد از لمینت دندان خواهیم پرداخت.

تعریف لمینت دندان

اگر بخواهیم به بیان ساده به این سوال پاسخ دهیم، باید بگوییم لمینت دندان در واقع نوعی روکش سرامیکی با استحکام بسیار بالا و درخشش فوق‌ العاده است. این روکش با قرار گرفتن روی دندان سبب می‌شود ظاهر دندان‌ بسیار زیبا شود. در واقع جلوه‌ای که لمینت روی دندان دارد را با هیچ روش دیگر نمی‌توان به دست آورد. لازم است بدانید لمینت با کامپوزیت دندان که یکی دیگر از روش‌های اصلاح فرم دندان‌ها است، بسیار متفاوت می‌باشد.

چگونگی انجام لمینت دندان

همان‌طور که گفتیم لمینت در واقع نوعی روکش سرامیکی است که با استفاده از روشی مخصوص به سطح دندان می‌چسبد تا فرم دندان را اصلاح نماید. جالب است بدانید رنگ، اندازه و ضخامت لمینت با توجه به نظر و سفارش مراجعه کننده، می‌تواند متفاوت باشد. بسیاری از مردم تصور می‌کنند که لمینت تنها یک روش برای زیبایی دندان‌ها است در حالی که لمینت می‌تواند یک روش ترمیمی نیز شمرده شود. در روش‌های دیگر روکش روی کل دندان قرار می‌گیرد، اما در لمینت روکش تنها روی سطح دندان قرار می‌گیرد و عوارض کمتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد.

مطلب پیشنهادی : درمان انواع لبخند لثه ای

ویژگی افراد برای انجام لمینت دندان

تمامی افراد می‌توانند لمینت دندان را انجام دهند مگر اینکه برخی افراد به صورت ویژه از سوی دندانپزشک برای انجام این کار منع شوند. با استفاده از لمینت دندان فرم، اندازه و رنگ دندان‌های شما بسیار طبیعی جلوه می‌کند. بدون شک تا به حال بسیاری از سلبریتی‌ها را دیده‌اید که دندان‌هایی مرواریدی داشته‌اند و این راز برای شما سوال شده است. جالب است بدانید اکثر سلبریتی‌ها برای داشتن لبخندی چشمگیر و درخشان لمینت را برای اصلاح فرم لبخند انتخاب می‌کنند. در صورتی که لثه‌های شما از سلامت کامل برخوردارند، لمینت بهترین انتخاب برای داشتن لبخندی بی نظیر است.

نکته‌ی شایان ذکر این است که در صورتی که میان دندان‌های شما فواصل زیاد و قابل توجه وجود دارد، لمینت برای شما مناسب نیست. در این صورت ابتدا بهتر است ارتودنسی دندان را انجام دهید و سپس برای انجام لمینت اقدام نمایید. علاوه بر این در صورتی که فک شما بسیار کوچک است و دندان‌هایتان به صورت نامرتب روی هم قرار گرفته‌اند، ابتدا باید ارتودنسی کرده و بعد لمینت کنید.

آنچه باید از بلیچینگ دندان بدانید | بهترین ایمپلنت اصفهان

نکاتی مهم در مورد لمینت دندان

یکی از مهمترین نکاتی که می‌بایست در رابطه با لمینت دندان بدانید این است که لمینت به دندان شما می‌چسبد و امکان جدا شدن آن وجود ندارد. هنگامی که دندانپزشک می‌خواهد لمینت را روی دندان شما قرار دهد، مقدار اندکی از مینای دندان را تراش می‌دهد تا لمینت به خوبی روی سطح دندان بنشیند. به دلیل اینکه بعد از تراشیدن مینای دندان، مینا دیگر جایگزین نمی‌شود، بعد از چسباندن لمینت دیگر نمی‌توان آن را جدا کرد.

لمینت یک روش زیبایی و ترمیمی با دوام بالا است. هنگامی که دندان‌هایتان را لمینت می‌کنید، این کار تا 15 سال به طور معمول برای شما دوام دارد. البته لازم است بدانید ممکن است تحت شرایط خاص لمینت‌هایتان را تعویض کنید. برخلاف کامپوزیت که در صورت آسیب می‌توانید آن‌ها را ترمیم کنید، در لمینت در صورت شکستگی یا هر آسیب دیگر باید آن را تعویض نمایید.

اقدامات بعد از لمینت کردن دندان‌ها

بعد از انجام لمینت لازم است به صورت مرتب از دندان‌های خود محافظت کنید. برای این کار می‌بایست به صورت مرتب دندان‌هایتان را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. چرا که حتی با وجود لمینت در صورت عدم مراقبت از دندان، ممکن است دندان‌های شما پوسیده شوند.

بعد از انجام لمینت لازم است در طی فواصل منظم به دندانپزشکی مراجعه کرده و از سلامت دندان‌ها و لمینت خود مطمئن شوید. بعد از انجام لمینت، از خمیر دندان‌هایی استفاده کنید که موجب سایش لمینت‌ها نشوند. خمیر دندان‌هایی که ویژگی سایش دارند، می‌توانند به لمینت آسیب وارد کنند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان

تفاوت لمینت و کامپوزیت

لمینت و کامپوزیت هردو نوعی روکش برای دندان هستند. مهمترین تفاوت آن‌ها در جنس آن‌هاست. لمینت از جنس سرامیک و کامپوزیت از جنس مواد پلیمری است. انجام کامپوزیت و نصب آن روی دندان سریع‌تر از لمینت شکل می‌گیرد.

دوام کامپوزیت به صورت کلی بین 4 تا 8 سال است در حالی که لمینت می‌تواند 15 سال برای شما دوام داشته باشد. کامپوزیت را در صورت آسیب می‌توان ترمیم کرد اما لمینت ترمیم پذیر نیست. در مقابل کامپوزیت نسبت به لمینت از مقاومت و استحکام کمتری برخوردار است ولی لمینت بسیار محکم است. علاوه بر این لمینت بسیار طبیعی‌تر و درخشان‌تر است در حالی کامپوزیت به مرور زمان درخشش خود را از دست می‌دهد.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

سن مناسب برای لمینت دندان

مقایسه کامپوزیت دندان با بلیچینگ دندان

نکات مهم برای دریافت بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان

Leave a Comment