نکات مراقبتی پس از افتادن کامپوزیت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی نکات مراقبتی پس از افتادن کامپوزیت دندان

در این مقاله سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان نکات مراقبتی پس از افتادن کامپوزیت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم. اگر افتادن کامپوزیت دندان را تجربه کردید، حتما باید اقدامات زیر را انجام دهید تا از مشکلات بیشتر جلوگیری به عمل آید:

مراجعه به دندانپزشک

دریافت نوبت از دندانپزشک خود حتما در اولین فرصت، برای مراجعه به دندانپزشک خود از منشی وی نوبت بگیرید. به وی اطلاع دهید که چنین مشکلی برایتان پیش آمده است و باید هر چه زودتر به وضعیت شما رسیدگی کند.

عدم چسباندن مجدد

پرهیز از چسباندن مجدد آن در منزل به هیچ عنوان خودتان برای چسباندن مجدد کامپوزیت‌ها اقدام نکنید. این کامپوزیت‌ها دیگر قابلیت چسباندن مجدد ندارند و حتی خود دندانپزشک هم در صورت مشاهده شرایط، از کامپوزیت‌های جدیدی استفاده می‌کند.

شستن دهان

شست ‌و‌ شوی دهان با آب نمک برای اینکه میکروب‌ها و به خصوص باکتری‌ها نتوانند در این گونه مواقع در دهان شما تجمع پیدا کنند، بهتر است به سراغ محلول‌های آنتی باکتریالی مثل آب نمک بروید. حتما تا زمان مراجعه به دندانپزشک، دهان خود مرتبا با این محلول شست‌وشو دهید. استفاده از دهانشویه علاوه بر محلول آب نمک، می‌توانید از دهانشویه‌ها نیز برای پیشگیری از تجمع باکتری‌ها استفاده کنید. منتهی باید توجه داشته باشید که میزان استفاده از این محصولات باید کنترل شده باشد.

علل افتادن کامپوزیت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مصرف داروهای مسکن

استفاده از داروهای مسکن استفاده از این داروها زمانی مجاز خواهد بود که بیمار احساس درد داشته باشد. معمولا هم چون هنوز به دندانپزشک مراجعه نکرده‌اید، باید از داروهای بدون نسخه استفاده کنید. به عنوان مثال، استامینوفن می‌تواند گزینه خوبی برای تسکین این دردها باشد. اگر استامینوفن پاسخگو نباشد، می‌توانید از مسکن‌های قوی‌تر مثل ایبوبروفن استفاده کنید. اما دقت کنید که حتما از دوز مجاز آن‌ها استفاده کنید.

کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد در صورت نیاز خیلی از اوقات ممکن است در اثر افتادن کامپوزیت دندان، لثه‌های شما دچار تورم شوند. در این گونه مواقع می‌توانید این التهاب و تورم را با به کارگیری یک کمپرس سرد کاهش دهید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

چسپاندن مجدد کامپوزیت دندان پس از افتادن

خیلی از افراد زمانی که با افتادن کامپوزیت دندان مواجه می‌شوند، سعی می‌کنند آن را در خانه و بدون مراجعه به دندانپزشک، به دندان خود بچسبانند. این کار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. چرا که شما نمی‌توانید چسبندگی لازم برای اتصال مجدد کامپوزیت به دندان را ایجاد کنید. به علاوه، با این کار، احتمال آسیب به دندان خود را افزایش می‌دهید. اگر زمانی با افتادن کامپوزیت دندان مواجه شدید، حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید. دندانپزشک با معاینه دندان‌ها و پی بردن به مشکل اصلی این افتادن، می‌تواند بهترین راهکار را به شما پیشنهاد کند.

میزان هزینه ترمیم کامپوزیت افتاده

این مورد به درمان مجدد شما بستگی خواهد داشت. اگر دندانپزشک تشخیص دهد که می‌‌توان از کامپوزیت‌های جدیدی به جای موارد قبلی استفاده کرد، شما باید هزینه آن‌ها را پرداخت کنید. اما اگر دیگر امکان استفاده از کامپوزیت برای شما فراهم نباشد، باید هزینه یکی از درمان‌های جایگزین مانند لمینت یا روکش را پرداخت کنید.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

عوامل دیر درآمدن دندان شیری

علل افتادن کامپوزیت دندان

مقایسه لمینت دندان با ارتودنسی

۲ Thoughts to “نکات مراقبتی پس از افتادن کامپوزیت دندان”

  1. کامپوزیت های دندانم با کیفیت خیلی خوب و بالایی کار شده و این مشکل افتادن کامپوزیت دندان برام پیش نیومده . متشکرم از خانم دکتر مکانیک محترم

    1. با تشکر از اعتماد شما، با آرزوی سلامتی

Leave a Comment