نکات مراقبتی پس از جرم گیری لثه | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

رعایت نکات مراقبتی پس از جرم گیری لثه

در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی نکات مراقبتی پس از جرم گیری لثه میپردازیم. با توجه به یک دسته از نکات و همچنین انجام مراقبت های توصیه شده توسط پزشک می توانید هم روند بهبودی را تسریع کنید، هم از مانع عوارض جانبی شوید و در نهایت از ایجاد مجدد جرم لثه جلوگیری نمایید. مهمترین این مراقبت ها شامل نکات زیر می باشد :

مصرف به موقع و کامل داروهای تجویز شده

دندانپزشک با توجه به شرایط عمل و وضعیت جسمی مراجعه کننده داروهایی را تجویز می کند. فرد باید این داروها را بدون زیاد و کم و به طور مرتب مصرف نماید. از مصرف داروهای دیگر بدون مشورت پزشک نیز باید خودداری کنید.

مطلب پیشنهادی : راه های کاهش نیاز به کشیدن دندان در ارتودنسی

حفظ بهداشت دهان و دندان همراه با مراقب ویژه

با رعایت نکات مربوط به بهداشت دهان و دندان و همچنین مراقبت در زمینه آسیب های احتمالی، نه تنها دندان های سالم تری خواهید داشت که احتمال ایجاد پلاکت لثه بسیار پایین می آید. از جمله این مراقبت ها، استفاده از مسواک و خمیر دندان مناسب، استفاده از نخ دندان، برنامه غذایی سالم و عدم مصرف دخانیات می باشد.

مقایسه جرمگیری لثه با جرمگیری دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

انجام معاینات بعدی سر موقع

بعد از تمام شدن فرآیند جرم گیری، پزشک برای مراجعه کننده وقت معاینه بعدی را مشخص می کند. در این معاینه همانطور که گفتیم وضعیت نهایی درمان بررسی می شود. تا در صورت ماندگاری پلاکت یا جرم و یا ایجاد مشکلات دیگر، سریعا اقدام به درمان آنها نماید. پس حتما به موقع جهت معاینه مراجعه شود تا مانعی برای ایجاد مشکلات ثانویه شود.

دوره نقاهت بعد از آن چقدر است؟

شکل گیری بافت جدید و ایجاد سلامتی در لثه از همان بعد از عمل آغاز می شود و حدود ۱۵ روز بعد از عمل برای فرد قابل مشاهده و حس کردن می باشد. کم کم رنگ تیره لثه، خون ریزی های موقتی و حساسیت ها از بین می رود و لثه های روشن و شفاف برای فرد نمود پیدا می کند. با این حال توصیه می شود در دو ماه اول بعد از انجام جرم گیری، از خوردن و آشامیدن غذا و نوشیدنی های داغ و سرد خودداری کنید چرا که تا حدی بافت ایجاد شده حساسیت خود را دارد و ممکن است برای فرد ایجاد ناراحتی کند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

امکان جرم گیری لثه در منزل وجود دارد؟

در قسمت مربوط به مراحل جرم گیری بیان کردیم که این عمل با تجهیزات و ابزار دقیق و خاصی باید انجام شود. همچنین نیاز به ایجاد بی حسی موضعی وجود دارد، بنابراین امکان انجام آن در منزل وجود ندارد و به هیچ وجه نباید چنین اقدامی انجام شود.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

سدیشن یا بیهوشی در دندانپزشکی

مقایسه ایمپلنت فوری با معمولی

مقایسه هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ

Leave a Comment