نکات مراقبتی پس از سفید کردن دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی نکات مراقبتی پس از سفید کردن دندان

در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان نکات مراقبتی پس از سفید کردن دندان را مرور می کنیم. اگر با هر کدام از روش های معمول اقدام به سفید کردن دندان ها نموده اید، برای اینکه از زرد شدن مجدد آنها جلوگیری کنید و مانع آن شوید که دوباره دندانهایتان دارای ظاهری تیره شوند، رعایت موارد زیر ضروری می باشد :

  • عدم استفاده بسیار زیاد از محصولات دارای فلوراید
  • عدم استفاده نوشیدنی هایی مانند نوشابه و چای
  • ترک کردن سیگار و انواع دخانیات
  • پرهیز از خوردن غذاهایی که عامل تغییر رنگ هستند از جمله غذاهایی که ادویه زیاد دارند.
  • شستشوی دندان بلافاصله پس از مصرف قهوه، چای، نوشابه و خوراکی هایی مانند شکلات و …
  • انجام عصب کشی در مورد دندان هایی که دچار مشکل شده اند، برای جلوگیری از تغییر رنگ داخلی دندان

سفید کردن دندان های حساس

ابتدا میزان حساسیت باید توسط متخصص به صورت کامل بررسی شود. زمانی که مشخص شد دندان فرد در چه حالتی است و چقدر نسبت به مواد سفید کننده حساس است، از روش های متفاوتی استفاده می کنند. در واقع قرار نیست بخاطر حساس بودن دندان به موارد خاص فرآیند سفید کردن دندان کلا انجام نگیرد. برای مثال در مواردی که فیزیولوژیک دندان نشان از حساسیت آن داشته باشد، برای بلیچینگ کردن دندان از مواد ضعیف تر استفاده می شود و یا ممکن است با در نظر گرفتن دوره های درمان طولانی تر فاصله مراحل انجام بلیچینگ را بیشتر کنند تا به دندان آسیبی وارد نشود.

البته امکان استفاده از روش های دیگر سفید کردن دندان نیز برای حساسیت های بالا، امکان پذیر است.

روش های درمانی لبخند لثه‌ای | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

عوارض راه های درمانی سفید کردن دندان

مطمئن باشید اگر یکی از راه های سفید کردن دندان دارای خطر زیادی بود، به عنوان روش درمانی در نظر گرفته نمی شد و مجوز انجام آن توسط سازمان های بهداشت جهانی صادر نمی گردید. بنابراین به روش های سفید کردن دندان از جمله بلیچینگ، لمینت، کامپوزیت و … به تنهایی خود خطری برای فرد نخواهند داشت. اما در مواردی ممکن است عدم تجربه و توانایی بالای پزشک یا بیماری های زمینه ای و پوسیدگی های قبلی موجود در دندان، باعث مشکلات بعدی شوند که تا زمان سفید کردن دندان، از آنها بی خبر بودید.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان

میزان هزینه سفید کردن دندان

با توجه به اینکه روشهای سفید کردن دندان بسیار متنوع و گسترده می باشد و هریک از این روش ها خود، میزان و سطح بندی دارد، هزینه نهایی سفید کردن دندان نیز برای افراد مختلف متفاوت می باشد. اینکه با توجه به شرایط دندان، از چه روشی برای سفید کردن دندان شما استفاده شود، قیمت و هزینه را مشخص می کند.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

راه های کاهش نیاز به کشیدن دندان در ارتودنسی

نکات مراقبتی پس از جرم گیری لثه

عوارض تمیز نکردن دندان مصنوعی

Leave a Comment