نکات مهم برای دریافت بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

اقدامات مهم در دریافت بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان

برای اینکه بهترین نتیجه را از ایمپلنت دندان بگیرید باید حتما بهترین دندانپزشک را انتخاب نمایید. زیرا کاشت ایمپلنت از اهمیت بالایی برخوردار است. این نوع جراحی پروسه پیچیده ای است که در آن دهان و دندان درگیر می شوند. اصلی ترین ویژگی که یک متخصص کاشت ایمپلنت باید داشته باشد گواهینامه و مجوز می باشد. شما باید برای این کار به ایمپلنتولوژیست مراجعه نمایید. زیرا جراح دهان و دندان ایمپلنتولوژیست در این زمینه آموزش های فراوان دیده است. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان به بررسی نکاتی برای دریافت بهترین نتیجه از ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.

ویژگی افراد با درصد بالای موفقیت ایمپلنت دندان

تحقیقات نشان می دهد ایمپلنت دندان یکی از مهم ترین شیوه های دندانپزشکی برای جایگزین نمودن دندان از دست رفته می باشد. در طی 5 یا 6 سال گذشته میزان موفقیت کاشت ایمپلنت بیش از 90 درصد بوده است. درصد موفقیت برای ایمپلنت های کاشته شده در فک بالا کمتر می باشد زیرا تراکم استخوان در این فک از فک پایین کمتر است. به همین خاطر جراحی فک بالا کمی سخت تر می باشد.

توجه داشته باشید افرادی که تمام شرایط زیر را دارند؛ میزان موفقیت ایمپلنت دندان در آنها بالاتر می باشد:

 • کسانی که لثه های سالمی دارند.
 • افرادی که از سلامتی کامل برخوردار هستند.
 • کسانی که تراکم استخوان هایشان کافی می باشد.
 • افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت می دهند.

مطلب پیشنهادی : مقایسه کامپوزیت دندان با بلیچینگ دندان

علل عدم موفقیت کاشت ایمپلنت دندان

شکستن ایمپلنت دندان:

اغلب اوقات امکان دارد ایمپلنت ها بشکنند یا ترک بردارند. این موارد در اثر فشار بیش از اندازه تاج دندان مصنوعی روی ایمپلنت ها ایجاد می شوند.

جایگذاری نادرست ایمپلنت ها:

به یاد داشته باشید اگر کاشت ایمپلنت درست انجام نشود. پروسه متصل شدن به استخوان فک به صورت صحیح صورت نمی گیرد و در نتیجه پایه ایمپلنت لق می شود و می افتد.

مصرف دخانیات:

سیگار کشیدن باعث می شود توانایی بدن برای برطرف شدن جراحت ها کاهش یابد. در نتیجه جریان خون به نقاطی که زخم شده نمی رسد. بنابراین پروسه متصل شدن ایمپلنت به استخوان فک خیلی سخت انجام می شود.

تاثیر سن روی نتیجه ایمپلنت دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

توجه به مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

شما باید بعد از ایمپلنت دندان مراقبت های لازم را انجام دهید. این مراقبت ها عبارتند از :

 • از مصرف نوشیدنی های داغ، غذاهای تند و مصرف الکل اجتناب کنید.
 • شما می توانید تنها 24 ساعت نوشیدنی های خنک مصرف کنید. لازم به ذکر است بدانید باید مایعات زیاد نوش جان کنید.
 • امکان دارد چند روز پس از کاشت ایمپلنت دندان غذا خوردن دشوار باشد. به همین خاطر سعی کنید غذاهای مفید میل کنید تا سریع تر بهبود پیدا کنید.
 • از مصرف غذا در نقاط کاشت ایمپلنت اجتناب کنید و سعی کنید تا چند روز فقط غذاهای نرم میل کنید.
 • شما می توانید بعد از یک هفته تا ده روز برنامه غذایی مانند قبل داشته باشید.
 • تا وقتی که تاثیر بی حسی از بین نرفته است چیزی میل نکنید.
 • از مصرف میوه هایی که هسته دارند اجتناب کنید زیرا موجب عفونت می شوند.

زمان مورد نیاز برای بهبودی جای کاشت ایمپلنت دندان

دوره نقاهت کاشت ایمپلنت دندان به شرایط بیمار وابسته است. زیرا وضعیت سلامت عمومی شخص، سن و تعداد ایمپلنت ها بر طول دوره بهبودی اثر می گذارند. به یاد داشته باشید 6 تا 10 ماه زمان نیاز است تا استخوان رشد کند و به ایمپلنت متصل شود. پس از آن نوبت اتصال روکش دندان می باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان

وضعیت دندان های فرد متقاضی ایمپلنت

خوب است بدانید کسی که متقاضی ایمپلنت است اگر با کمبود استخوان مواجه شود باز هم می تواند کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد. این فرد می تواند با اضافه کردن مواد تحریک کننده رشد استخوان به بهبود شرایط خود کمک نماید. انواع متنوع ایمپلنت و پروتزهای ثابت بر پایه ایمپلنت نیز وجود دارند که این شخص می تواند با توجه به شرایط از آنها استفاده کند.

گاهی اوقات شخص دندان عفونی و پوسیده در دهان دارد و می خواهد کاشت ایمپلنت دندان را انجام دهد. این وضعیت ممکن است یک یا چند جلسه طول بکشد و این مورد به بیمار بستگی دارد. از لحاظ جراحی کار دشواری می باشد و هزینه زیادی دارد. لثه و استخوان خالی که برای کاشت آماده است، فرآیندی راحت است که هزینه کمی دارد. اغلب کلینیک ها و درمانگاه ها پیشنهاد می کنند که اول باید دندان های پوسیده ترمیم شوند و بعد از چند هفته بیمار کاشت ایمپلنت را انجام دهد. بیمار ممکن است دندان ها را بکشد و پس از چند هفته برای کاشت ایمپلنت به کلینیک مراجعه نماید.

این فرد ممکن است درگیر مشکلات زیر شود:

 • بیمار درگیر عمل جراحی می شود و استرس های فراوانی را تحمل می کند.
 • استخوان فک و لثه در قسمتی که دندان کشیده شده تحلیل می روند و بسیار نازک می شوند. به همین خاطر دندانپزشک از ایمپلنت های کوتاه تر و نازک تر استفاده می کند و در طولانی مدت ایمپلنت ها لق می شوند.
 • طول دوره درمان حداقل سه ماه طول می کشد به همین علت بسیار طولانی می شود.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

آشنایی با روکش دندان

تاثیر سن روی نتیجه ایمپلنت دندان

روش های ترمیم دندان خُرد یا شکسته شده

 

Leave a Comment