نکات مهم در مورد کامپوزیت روی دندان عصب کشی شده | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

نکات مهم در مورد کامپوزیت روی دندان عصب کشی شده

برای انجام کامپوزیت روی دندان عصب کشی شده، حتما باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید تا اقدامات شما در جهت ترمیم، درمان و زیباسازی دندان‌هایتان موفقیت آمیز باشد.

در ادامه نکات مهم و قابل توجه در حین کامپوزیت کردن دندان‌های عصب کشی شده را بررسی خواهیم کرد:

 

  • مراجعه به متخصص:

کامپوزیت کردن دندان‎های عصب کشی شده، نیازمند تخصص و مهارت بسیاری است؛ بنابراین تاکید می کنیم، اگر قصد دارید دندان‌های عصب‌کشی شده خود را کامپوزیت کنید، حتما به یک متخصص با دانش زیاد و تجربه کاری چند ساله مراجعه کنید؛ زیرا داشتن دانش به تنهایی کافی نیست بلکه کسب تجربه و مهارت نیازمند سال‌ها فعالیت در این زمینه است.

  • کامپوزیت برای دندان‌های عقب مناسب نیست:

یکی از نکاتی که برخی از افراد از آن مطلع نیستند این است که کامپوزیت برای دندان‌های پیش و نیش مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین نمی‌توان از آن‌ها برای پوشاندن و یا ترمیم دندان‌های عقب استفاده کرد.
مهم‌ترین دلیل مناسب نبودن کامپوزیت دندان برای استفاده در دندان‌های عقب، مقاومت کم آن در برابر فشار‌های وارده بر اثر جویدن غذا است. البته مقاومت کامپوزیت‌هایی که امروزه تولید می‌شود افزایش پیدا کرده است اما با این حال باز هم کامپوزیت گزینه مناسبی برای دندان‌های عصب کشی شده عقب نیست.

"</p

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

  • توجه به میزان تحمل فک و صورت:

زمانی که فک و صورت تحمل انجام فرآیند‌های کامپوزیت را نداشته باشند؛ معمولا با مشکلات جدی مواجه می‌شوند. پیش از انجام کامپوزیت حتما باید فک و صورت توسط دندانپزشک بررسی شود و با توجه به شرایط فرد در این باره تصمیم‌گیری کند.


مطالب پیشنهادی:

کامپوزیت روی دندان عصب کشی شده

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

Leave a Comment