بهترین دندانپزشک اصفهان | وایتینگ دندان ها قبل و بعد از بریس

سفید کردن دندان قبل از بریس

برخی از افرد پیش از نصب بریس اقدام به وایتنینگ دندان می کنند. اما  همیشه توصیه می شود که پس از برداشتن بریس ها، به سفید کردن دندان ها توسط متخصص دندانپزشک  اقدام کنید.

سفید کردن دندان ها پیش از اتصال بریس هرچند می تواند موثر باشد، اما واقعا کاملا جواب نمیدهد. زیرا دندان ها قبل از اینکه وارد پروسه درمانی شوند نامرتب و ناهماهنگ هستند و ممکن است ابزار و مواد سفید کننده دندان نتوانند تمام بخش های دندان را سفید کنند.

سفید کردن دندان ها بعد از بریس

زرد بودن دندان ها حتی پس از صاف شدن آن ها و پس از برداشتن براکت ها باعث می‌شود که اشخاص نسبت به لبخند خود حس ناخوشایندی داشته باشند. شما ماه‌ها است که صبر کرده اید و حالات مختلفی را تحمل کرده اید تا دندان هایتان صاف شود. با زرد بودن کنونی دندان خود چه می‌کنید؟ چگونه لبخندی جذاب و درخشان داشته باشیم؟

اینجاست که سفید کردن دندان‌های یا وایتنینگ حرفه ای آن ها، برای کمک به حذف لکه های دندان و درخشان کردن آن ها به یاری شما می‌آید. با جابجایی دندان‌های شما و قرار گرفتن در وضعیت و موقعیت جدید، بخشی از دندان ها همواره دارای رنگی متفاوت تر خواهد بود. بنابراین برای درخشان شدن لبخند و سفید شدن دندان باید حتما وایتنینگ را انجام داد.

برای وایتینگ دندان خود 6 ماه صبر کنید . 

ارتودنتیست ها بنا به دو دلیل، اغلب توصیه می کنند که مراجعانشان، حدود شش ماه پس از برداشتن بریس‌ها صبر کرده سپس اقدام به سفید کردن دندان کنند. این دو دلیل عبارتند از:

  • افزایش حساسیت دندان
  •  کاهش بزاق دهان

نصب بریس باعث می شود دندان ها برای مدت کوتاهی ضعیف شوند. بنابراین باید مدتی صبر کرد تا این حساسیت برطرف شود تا روند سفید شدن دندان ها آسانتر و بهتر صورت بگیرد.

در بسیاری از موارد، بزاق افرادی که بریس دارند با کاهش جزئی میزان ترشح بزاق همراه خواهند بود. کمبود بزاق روند زرد شدن دندان ها را تسریع میبخشد. اما بهتر است 6 ماه بگذرد تا دندان ها برای درخشان شدن آماده شوند.

نکته:

کار سفید کردن دندان ها همیشه باید توسط یک متخصص دندانپزشکی خوب انجام شود. سفید کردن دندان ها به صورت حرفه ای با ابزار و مواد حرفه ای، نه تنها از درمان های خانگی مؤثرتر است بلکه از ایمنی بالایی نیز برخوردار است.

مطالب پیشنهادی : 

Leave a Comment