ویژگی های ایمپلنت بایکان Bicon | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

بررسی ویژگی های ایمپلنت بایکان Bicon

ایمپلنت بایکان Bicon زمانی که توسط شرکت آمریکایی و به مدیریت بایکان توماس دریکسل در سال 1980ساخته شد. کسی تصورش را نمی کرد که یک روز به عنوان بهترین جنس و برند ایمپلنت در بیشتر اقسی نقاط جهان به کار گرفته شود. در این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان ویژگی های ایمپلنت بایکان Bicon را مورد بررسی قرار می دهیم.

ایمپلنت دندان را زمانی مورد استفاده قرار می دهند که فرد در اثر اتفاقات گوناگون از جمله عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، بیماری های لثه و یا ضربات شدید تصادف از دست بدهد. در طی چند دهه اخیر وجود ایمپلنت دندان مانند دیگر خدمات دندانپزشکی از قبیل کامپوزیت دندان، لمینت دندان، روکش دندان و دیگر موارد طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. کاشت و هزینه ایمپلنت دندان بخصوص کاشت و هزینه ایمپلنت بایکان Bicon برای هر فرد بسته به شرایط خاص خود متفاوت می باشد.

ایمپلنت دندان بدون درد

ایمپلنت دندان بدون درد یکی از بهترین روش ها و متدهای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد. در گذشته های نه چندان دور از بین رفتن دندان به معنای درست کردن دندان مصنوعی (دندان پروتزی) بود که هر کدام دردسرهای خاص خود را داشتند. اما با سرکار آمدن ایمپلنت دندان بخصوص ایمپلنت بایکان Bicon دیگر نگرانی خاصی به جز هزینه کاشت ایمپلنت دندان برای بیمار نخواهد داشت. تنوع ایمپلنت دندان به مرور زمان به حدی شد که انتخاب بهترین ایمپلنت دندان برای هر فردی و گاهی حتی خود متخصص ایمپلنت سخت می شود. در این میان بایکان توماس دریکسل در بوستون آمریکا شروع به ساخت ایمپلنت بایکان Bicon نمود و توانست محصول بی نظیری را به جامعه دندانپزشکی ارائه نماید. تلاش و پشتکار بایکان به حدی بود که در سراسر دنیا برای خود کاربران وفاداری رابدست آورد.

معایب ایمپلنت با پانچ | بهترین ایمپلنت اصفهان

روش کار ایمپلنت بایکان

شاید به تصور خیلی از بیماران تمامی ایمپلنت ها شبیه هم می باشند. اما باید خاطر نشان کرد که ایمپلنت بایکان با دیگر خانواده های ایمپلنت تفاوت خاصی دارد. ایمپلنت Bicon به این صورت است که حالت اسکرولس دارد و نسبت به دیگر مدلها دارای طول کوتاهتری می باشد. جنس فیکسچر و اباتمنت های بکار رفته در این مدل از تیتانیوم بوده و با بدن بیمار سازگاری خوبی دارد. عدم ایجاد آلرژی و حساسیت نیز از دیگر دلایل استفاده از این آلیاژ می باشد.

به طور عادی ایمپلنت Bicon از دو سطح Integra-Ti و Integra-CP (پوشیده از هیدروکسی آپاتیت) ساخته شده است. در نظر داشته باشید که تمامی فیکسچرهایی که به ایران وارد می شود از سطح تشکیل شده از هیدروکسی اپاتیت می باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

در طی آزمایش های خاصی که بروی ایمپلنت Bicon انجام شده است. به این نتیجه رسیده اند که در ناحیه گردن فیکسچر پلتفرم به صورت Slope Shoulder طراحی شده تا در رسوب استخوان بر روی طوق فیکسچر تسریع صورت گیرد. برای اینکه لثه و پاپیلا حفظ شود متخصص ها از Implant abutment platform استفاده می کنند و برای ایجاد زیبایی و کانتور طبیعی سطح مقطع اباتمنت به صورت نیم کروی ساخته می شود.

از دیگر ویژگی هایی که باعث شده است ایمپلنت بایکان Bicon نسبت به دیگر انواع ایمپلنت خاص تر باشد. وجود سه گروه Max 2.5 ، Short و Narrow می باشد که کار کاربران خود را آسان نموده است. در این میان وجود فیکسچر نرو برای قسمت های جلویی دندان و قرار دادن اوردنچر ساخته شده است. هر کدام از فیکسچرهایی که مورد استفاده قرار می گیرد در راستای ایجاد سوددهی برای ایمپلنتولوژیست، لابراتواریست و متخصص پروتز و حتی خود بیمار می باشد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

علل کمرنگ یا سفید شدن لثه ها

تشخیص و درمان شکاف کام و لب

آشنایی با ایمپلنت زیمر ZIMMER

Leave a Comment