پرطرفدارترین راه های دندانپزشکی سفید کردن دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

پرطرفدارترین راه های دندانپزشکی سفید کردن دندان چیست؟

سیاه شدن دندان یکی از یکی از اتفاقات شایع در دندانپزشکی است. اما واقعا اتفاق ناخوشایندی است. چون وجود یک لایه سیاه یا لکه های سیاه روی دندان، تاثیر بدی روی زیبایی ظاهری افراد به هنگام صحبت کردن و به خصوص خندیدن دارد. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک متخصص دندانپزشک اصفهان به مطالعه و بررسی پرطرفدارترین راه های دندانپزشکی سفید کردن دندان خواهیم پرداخت.

معضل تغییر رنگ دندان می‌تواند هم برای افراد بزرگسال ایجاد شود هم کودکان. اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سیاه شدن دندان را جدی بگیرید و سعی کنید از همان ابتدا که یک لکه سیاه روی دندانتان دیدید حتما به دندانپزشک مراجعه کنید در غیر این صورت ممکن است دندان خود را از دست بدهید یا به لثه و دندان های مجاورتان آسیب جدی وارد شود.

علل اصلی سیاه شدن دندان

رنگ سفید دندان های ما به لطف وجود کلسیم در لایه سطحی دندان، یعنی مینای دندان است. کلسیم عنصر مهمی در سلامت کل بدن خصوصا دندان هاست. جالبه که بدونید۹۹ درصد از ذخایر کلسیم بدن در استخوان‌ها و دندان‌ها قرار دارد. حالا اگر به دلایلی مثل رژیم غذایی نامناسب، کلسیم بدن کم شود، سلامت استخوان ها و دندان ها به خطر می افتد و ایجاد مشکلاتی در استخوان فک، بیماری های لثه، لق شدن دندان و البته سیاه شدن دندان خطراتی است که ممکن است متوجه شما باشد.

مطلب پیشنهادی : پیشگیری و درمان عوامل سیاه شدن دندان

در نوشته قبل به عوامل سیاه شدن دندان پرداختیم  بیایید در این مطلب شما را با روش های جدید دندانپزشکی برای سفید کردن دندان آشنا کنم. وقتی می گویم سفید کردن منظورم سفید کردن معمولی نیست. منظورم داشتن دندان هایی صاف، یکدست، سفید و براقی است که وقتی می خندید جذابیت شما را چند برابر می کنند.

پرطرفدارترین روش های رفع سیاهی دندان و اصلاح ظاهر دندان و طرح لبخند:

 بلیچینگ دندان: سفید کردن دندان در چند دقیقه

بلیچینگ هم یکی از روش های کاربردی و کم هزینه برای سفید کردن دندان و رفع سیاهی اطراف و پشت دندان است. البته این را هم بگویم که اگر سیاهی دندان شدید باشد و علل آن نیز پوسیدگی یا آسیب پالپ باشد، چه لمینت، چه کامپوزیت و چه بلیچینگ دندان کارایی نخواهد داشت.

لمینت دندان: روش محبوب بازیگران و سلبریتی ها

بهترین روش برای سفید کردن دندان سیاه شده، زرد یا کدر، دندان های فاصله دار یا نامرتب لمینت دندان است. لمینت دندان، روکش نازکی است که در لابراتوار بر اساس قالب دندان های شما ساخته می شود و توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی روی سطح دندان نصب می شود و ظاهر دندان و حتی چهره شما را متحول می کند.

البته دقت داشته باشید چنانچه دلیل تغییر رنگ و سیاهی دندان شما از پوسیدگی و خرابی دندان یا لثه باشد، باید در مرحله اول مشکل را برطرف کرده و سپس جهت لمینت دندان اقدام کنید، در غیر این صورت امکان دارد خرابی و عفونت دندان شما بیشتر شود و هم دندان طبیعی هم لمینت را از بین ببرد و هزینه لمینت شما بی فایده شود.

مزایا و عیوب انجام لمینت برلیانس

کامپوزیت دندان: زیبایی سریع و کم هزینه

از دیگر روش های محبوب برای از بین بردن لکه های سیاه روی دندان و رفع سیاه شدن بین دو دندان، روکش های زیبای کامپوزیتی است. کامپوزیت هم مانند لمینت دندان باعث زیباتر شدن ظاهر دندان و اصلاح طرح لبخند می شود. تفاوت آن با لمینت در جنس و روش کار است. کامپوزیت قیمت بسیار پایین تری نسبت به لمینت دارد. البته به همان میزان طول عمر کمتری هم دارد. لمینت های با کیفیت تا ۲۰ سال دوام دارند اما کامپوزیت تا ۶ سال عمر مفید دارند بعد از آن ممکن است تغییر رنگ دهند که البته برخلاف لمینت که در صورت آسیب باید تعویض شود کامپوزیت ها را می توان ترمیم کرد.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است

به شما توصیه می کنم که خیلی راحت جلوی سیاه شدن دندان خود را بگیرید. این توصیه ها شاید به ظاهر ساده باشند اما نتیجه تجارب من طی سالها کار در این رشته و مشاهده موارد متعدد بوده:

  • روزی دوبار مسواک بزنید.
  • حداقل روزی یکبار از نخ دندان استفاده نمایید.
  • از مصرف بیش از حد مواد قندی خودداری کنید.
  • از مصرف دخانیات تا حد ممکن خودداری نمایید.
  • برای دادن آهن به نوزادان و کودکان از لوازم مخصوص استفاده نمایید.
  • حتی اگر مشکلی در دندان های خود حس نمی کنید، باز هر ۶ ماه یکبار جهت چکاب دوره ای به دندانپزشک مراجعه نمایید.

دکتر ندا مکانیک را در اینستاگرام دنبال کنید

چکاپ دندان موثر ترین راه برای پیشگیری از آسیب دیدن دندان هاست چون شما را از خطرات زیر دور می کند:

  • پوسیدگی دندان
  • عفونت دهان و دندان
  • بیماری ها و سرطان های دهانی
  • گسترش بوی بد دهان.

تصور غلطی که بسیاری از افراد دارند این است که تا وقتی ظاهر دندان هایشان سالم است و دردی را حس نمی کنند نیاز به درمان، رسیدگی و مراجعه به دندانپزشک ندارد! اگر جزو افرادی هستید که اینطوری فکر می کنید باید بگویم که سخت در اشتباهید. بهترین کار این است که همین امروز این تصورات را دور بریزید و در اولین فرصت به دندانپزشک مراجعه کنید تا دندان های شما را معاینه کند.

حتما میدانید که هزینه های دندانپزشکی بسیار بالاست پس بهترین توصیه برای سلامت دندان ها این است که:

پیشگیری بهتر از درمان است

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

عوامل بروز سفید شدن لثه ها

اصول صحیح حفظ بهداشت دهان و دندان

 

 

Leave a Comment