پروتزهای دندانی نیمه متحرک | بهترین ایمپلنت اصفهان

پروتزهای دندانی نیمه متحرک ( over denture )

پروتزهای دندانی نیمه متحرک یا اوردنچر نیز نوعی درمان پروتز دندانی متحرک است که در واقع دست دندان کاملی بوده که روی دو پایه دندانی یا چند پایه ایمپلنت می نشیند. به نسبت پروتز کامل دندان راحت تر است اما به هر حال متحرک است و راحتی آن از پروتز ثابت دندان کمتر است.

خانم دکتر ندا میکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان دارای مدرک دانشگاهی ایمپلنت ITI و ایمپلنت SIC از سوییس با بهترین و بروزترین دستگاه های دندانپزشکی در خدمت شما عزیزان است.درصورت بروز هرگونه مشکل در خصوص دهان و دندان خود و کودکانتان می‌توانید به مطب مراجعه و یا جهت اطلاع از نحوه‌ی نوبت دهی تماس حاصل فرمایید.

روش آماده سازی پروتز دندانی

دندانپزشک ابتدا مقداری آماده سازی بر روی دندان انجام می دهد و سپس از دندان آماده شده قالب گیری کرده و برای لابراتوار ارسال می شود . در لابراتوار قالب ها با گچ مخصوص ریخته می شود و ماکتی گچی از دندان مذکور ساخته می شود ، سپس روی این ماکت ابتدا فریم فلزی ساخته شده و سپس چند لایه سرامیک به چارچوب فلزی در درجه حرارت بالا متصل می شود با در نظر گرفتن ویژگی های فردی ( مثل رنگ دندان ) می توان پروتز دندان زیباتری را که شبیه به دندان های خود بیمار باشد بدست آورد .

چه عواملی را باید در انتخاب نوع پروتز در نظر بگیرید؟

انتخاب پروتزهای ثابت یا متحرک نیازمند عواملی هستند که باید مورد ارزیابی قرار بگیرند شامل:

  • سابقه دندان پزشکی گذشته بیمار در مورد درمان و مراقبت از خود
  • وضعیت سلامتی بیمار
  • انگیزه روانشناختی
  • مشخصات شخصیتی بیمار
  • وضعیت اقتصادی

وی و در نهایت مهارت دندان پزشک و خدمات مشاوره ای در انتخاب نوع پروتز موثر می باشد.

بیمار باید به پزشک معالج مراجعه کند و به او فرصتی برای تشخیص، برنامه ریزی درمان و مراقبت بدهد. موارد ارائه شده به متخصص دندان پزشک برای انتخاب پروتز موقتی، فوری، کوتاه مدت یا طولانی مدت کمک می کند.


جهت مشاهده‌ی صفحه‌ی اینستاگرام دکتر ندا میکانیک کلیک کنید.
برای مشاهده‌ی کلیپ های بیشتر در خصوص فعالیت دکتر ندا میکانیک به کانال آپارات ایشان مراجعه فرمایید.

مطالب بیشتر:

آشنایی با فرآیند روت کانال دندان

پر کردن دندان های آسیب دیده

وجه تمایز لمینت دندان و بلیچینگ

Leave a Comment