پروتز دندانی متحرک چیست؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان

پروتز دندانی متحرک

پروتز دندانی متحرک :نوع دیگری از پروتز دندان وجود دارد که به پروتز دندانی متحرک معروف است این نوع پروتز دندان را زمانی که نمی‌توان برای جایگزینی دندان از پروتز دندان ثابت استفاده کرد از پروتز دندانی متحرک استفاده می‌کنند این نوع پروتز دندان به راحتی در داخل دهان گذاشته و برداشته می‌شود.

خانم دکتر ندا میکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان دارای مدرک دانشگاهی ایمپلنت ITI و ایمپلنت SIC از سوییس با بهترین و بروزترین دستگاه های دندانپزشکی در خدمت شما عزیزان است.درصورت بروز هرگونه مشکل در خصوص دهان و دندان خود و کودکانتان می‌توانید به مطب مراجعه و یا جهت اطلاع از نحوه‌ی نوبت دهی تماس حاصل فرمایید.

پروتزدندان متحرک خود سه نوع دارد:

1) پروتز دندانی پارسیل

این نوع پروتز دندانی که به partial prosthesis یا دندان تکه‌ای معروف است انواع گوناگونی دارد.

2) پروتز دندانی پارسیل تمام آکریل

این نوع پروتز برای درمان موقتی در بیشتر موارد استفاده می‌گردد. نام دیگر این پروتز فلیپ است.

پروتز دندانی متحرک چیست؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان

3) پروتز دندانی کرم کبالت

این نوع پروتز دندانی برای درمان بی دندانی یا کسانی که در انتهای دهان خود دندانی برای پایه قرار دادن پروتز ثابت ندارند و یا کلاً تمایلی برای استفاده از پروتز دندان ثابت ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در برخی از این نوع پروتزهای دندانی که ترکیب آکریل و آلیاژ فلزی که بیشتر مواد مصرفی آن کرم و کبالت است استفاده می‌شود. به همین دلیل فلزی بودن این گیره ها ظاهری ناخوشایند ایجاد می‌کند و این امر سبب استفاده متخصصان از نوع دیگر پروتز به نام پارسیل felexite که بخش فلزی این پر.تز به رنگ دندان است استفاده کنند.

Leave a Comment