بهترین ایمپلنت اصفهان | پس زدن ایمپلنت دندان

علایم شکست ایمپلنت

اگرچه شکست ایمپلنت و پس زدن ایمپلنت دندان  بسیار نادر است، اما در برخی مواقع حتی اگر جراح متخصص کاشت ایمپلنت  کارکشته باشد و همه مراحل را با احتیاط انجام داده باشد، باز هم ممکن است بدنِ برخی افراد ایمپلنت کاشته شده را پس بزند. البته وقتی صحبت از پس زدن ایمپلنت می شود نباید به پس زدن عضو پیوندی توسط سیستم ایمنی فکر کنید چون این دو مقوله کاملا جدا هستند و ایمپلنت ناموفق بیشتر به خاطر وضعیت سلامتی عمومی بیمار و عدم مراقبت و نگهداری صحیح بعد از کاشت است تا چیزهای دیگر.

نشانه های پس زدن ایمپلنت دندان چیست؟

شکست خوردن فرآیند ایمپلنت گذاری می تواند دو دلیل عمده و اصلی داشته باشد. یکی پری ایمپلنتیت و دیگری عدم انجام فرآیند استئواینتگریشن .

یکی از نشانه پس زدن ایمپلنت پری ایمپلنتیت است!

پری ایمپلنتیت زمانی اتفاق می افتد که شما به عنوان کسی که ایمپلنت کاشته اید به درستی از دندان های خود مراقبت نکرده باشید یا به عبارتی بهداشت دهان و دندان شما ضعیف باشد. برای مثال اگر مسواک نزنید ممکن است به بیماری لثه گرفتار شوید که خود همین بیماری می تواند به بافت استخوانی آسیب بزند. اگر این مشکلات به موقع تشخیص داده نشوند پری ایمپلنت می تواند باعث لق شدن یا شل شدن ایمپلنت شود.

 بهترین ایمپلنت اصفهان  | پس زدن ایمپلنت دندان چرا اتفاق می افتد ؟

استئواینتگریشن

وقتی ما ایمپلنت را به استخوان فک متصل می کنیم یا اصطلاحا میکاریم، انتظار داریم که به مرور زمان بافت استخوانی اطراف ایمپلنت را پر کند و در واقع ایمپلنت به استخوان فک جوش بخورد. به این فرآیند استئواینتگریشن  گفته می شود. اگر فک نتواند ایپمپلنت را احاطه کند و آن را به خود متصل کند، ایمپلنت شل شده و عملا شکست می خورد. شکست استئواینتگریشن میتواند ناشی از موارد زیر باشد:

  1. ضعف بافت استخوانی یا مشکل ساختاری مربوط به آن
  2. سیگار کشیدن
  3. کیفیت پیوند استخوانی که جراح انجام داده است
  4. روش و تکنیک جراحی پیاده شده

ایمپلنت فوری ناجی کسانی که صبر ندارند!

Leave a Comment