پوسیدگی دندان هنگام ارتودنسی | بهترین ایمپلنت اصفهان

پوسیدگی دندان هنگام ارتودنسی

پوسیدگی دندان ها یکی از وحشتناک ترین اتفاقاتی است که برای دندان های ارتودنسی شده ممکن است به وجود بیاید. معمولا درمان ارتودنسی به گونه ای است که ، دندان ها ممکن است به راحتی در معرض خطر پوسیدگی قرار بگیرند.

خانم دکتر ندا میکانیک بهترین دندانپزشک اصفهان دارای مدرک دانشگاهی ایمپلنت I‌TI و ایمپلنت SIC از سوییس با بهترین و بروزترین دستگاه های دندانپزشکی در خدمت شما عزیزان است.درصورت بروز هرگونه مشکل در خصوص دهان و دندان خود و کودکانتان می‌توانید به مطب مراجعه و یا جهت اطلاع از نحوه‌ی نوبت دهی تماس حاصل فرمایید.

علت

پوسیدگی دندان ها در حین درمان ارتودنسی معمولا به دلیل تجمع باکتری ها در پشت سیم ها ایجاد می شود و معمولا در این وضعیت لثه ها به دلیل مواجه شدن با یک وضعیت التهابی، قادر به مبارزه با حمله باکتری نیستند. علاوه بر این ممکن است مواد غذایی ای که بر اثر عدم رعایت بهداشت در بین براکت ها به دام می افتند، مینای دندان را ضعیف تر کرده و دندان ها را مستعد پوسیدگی می کند.

اگر دندان ها بعد از ارتودنسی دچار پوسیدگی دندان شد چه کار کنیم؟

در هنگام برداشتن سیم‌ ها بیمار باید حتما تحت درمان جرم گیری و یا به‌ اصطلاح پالیش قرار گرفته و این پوسیدگی دندان در ارتودنسی از راه انجام پالیش برطرف شود.

اگر پوسیدگی دندان در ارتودنسی با استفاده از پالیش برطرف نشد، توصیه می ‌شود که پوسیدگی دندان در ارتودنسی در آن ناحیه با ماده سفید پر و درمان شود.

پس توصیه اول ما این است که بیمار مسائل بهداشتی را به خوبی و با دقت رعایت کند و با رعایت کامل مسائل بهداشتی، تغییر رنگ در دندان رخ نمی دهد و جدای از این در صورت ایجاد مشکلات پوسیدگی دندان در ارتودنسی می‌توان از پالیش و یا از پر کردن ناحیه مورد نظر با ماده سفید استفاده کرد.

مراقبت از دندان ها در برابر پوسیدگی

  • روزی حداقل دو بار مسواک بزنید.
  • برای کنترل تشکیل پلاک و باکتری نخ دندان بکشید.
  • از رژیم غذایی سالم تبعیت کنید.
  • هر روز مقدار زیادی آب بنوشید.
  • به طور منظم برای معاینه و جرم گیری دندان ها مراجعه کنید.

جهت مشاهده‌ی صفحه‌ی اینستاگرام دکتر ندا میکانیک کلیک کنید.
برای مشاهده‌ی کلیپ های بیشتر در خصوص فعالیت دکتر ندا میکانیک به کانال آپارات ایشان مراجعه فرمایید.

مطالب بیشتر:

پروتز دندانی متحرک چیست؟

پلاک دندان چگونه به وجود می آید ؟

مواد سازنده بریج دندان و انواع آن

Leave a Comment