پوسیدگی زود هنگام به دلیل لمینت دندان‌ها | بهترین دندانپزشک اصفهان

بررسی پوسیدگی زود هنگام به دلیل لمینت دندان‌ها

قصد داریم تا در مقاله امروز سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان به بررسی پوسیدگی زود هنگام به دلیل لمینت دندان‌ها بپردازیم.

مراقب از روکش‌ها

باید از روکش‌های لمینت در برابر نیروهای قوی که می‌توانند باعث از کار افتادن آنها شوند محافظت کنید. کسانی که ورزش‌های تماسی انجام می‌دهند باید از محافظ دهان برای محافظت از لمینت استفاده کنند. همچنین افرادی که از دندان قروچه رنج می‌برند باید هرچه سریع‌تر برای درمان این مشکل خود اقدام کرده که نه تنها از لمینت محافظت کرده بلکه از بروز سایر آسیب‌های دندانی جلوگیری کنند.

دوری از عادت‌های بد

درست مانند دندان‌های معمولی، روکش‌های دندان اغلب به دلیل عادت‌های بد می‌شکنند. از جویدن اشیایی مانند تکه‌های یخ یا ناخن خودداری کنید. همچنین باید از استفاده از دندان برای باز کردن بسته‌ها خودداری کنید. این عمل می‌تواند باعث کنده شدن یا شکستن کامل روکش و پوسیدگی زودرس دندان شود.

پیشنهاد برای مطالعه : علائم ، عوامل و عوراض پولیپ دندان

علاوه بر این، افراد سیگاری باید در اسرع وقت سیگار را ترک کنند. سیگار باعث انواع مشکلات دندانی از جمله بیماری پریودنتال می‌شود. دندانپزشکان اغلب برای درمان مشکلات دهان و دندان ناشی از سیگار کشیدن مجبور به برداشتن لمینت شده و لازم است لمینت از نو انجام شود.

مصرف کمتر نوشابه

سودا حاوی اسید فسفریک است. این اسید می‌تواند هم به دندان‌های طبیعی و هم به روکش‌های دندان آسیب برساند. در حالی که افراد می‌توانند هر از گاهی یک قوطی نوشابه بنوشند، مصرف منظم آن ممکن است باعث از بین رفتن لمینت شود. اگر علاقه زیادی به نوشیدن نوشابه دارید، بهتر است برای مصرف از نی استفاده کنید.

نکات مراقبتی پس از اعمال لومینیرز | بهترین دندانپزشک اصفهان

انواع مختلف لمینت دندان

بیماران هنگام انتخاب لمینت دندان سه گزینه اصلی دارند. برخی لمینت کامپوزیت را انتخاب می‌کنند زیرا ترمیم آن ارزان‌تر است. با این حال، کامپوزیت مستعد خرد شدن بوده و به ندرت بیش از هشت سال عمر می‌کند. در مقابل روکش‌های چینی بسیار قوی تر و ماندگارتر هستند. به طور کلی این سه نوع لمینت دارای ویژگی‌های زیر هستند:

لمینت‌های رزین کامپوزیت:

این لمینت‌ها گزینه ارزان تری هستند و 5 تا 7 سال دوام خواهند داشت.

لمینت چینی:

مواد لمینت چینی ظاهری طبیعی دارد. آنها قبل از تعویض بین 10 تا 20 سال دوام آورده و در برابر لکه‌ها مقاومت بیشتری دارند.

لمینت پرسلن یا سرامیکی:

لمینت‌های پرسلن نیز در برابر لکه‌ها مقاوم هستند، اما ممکن است دندانپزشک شما توصیه کند از خوردن غذاها و نوشیدنی‌های لکه زا اجتناب کنید. اگر مشکل دندان شما به خاطر استرس رخ داده است معمولاً این روش استفاده می‌شود. لمنیت سرامیکی همچنین استحکام بالاتری دارد.
عامل تعیین کننده برای انتخاب نوع لمینت به موقعیت شما بستگی دارد. برای انتخاب دقیق، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید تا روش مناسب شما را پیشنهاد دهد.

به دست آوردن لبخندی که همیشه می‌خواستید کار سختی نیست. راه حل ساده تر از چیزی است که فکر می‌کنید. لمینت دندان یک روش غیرتهاجمی برای بهبود لبخند شماست. امروزه استفاده از لمینت بسیار متداول بوده و افراد بسیاری از روش برای زیبا کردن خنده خود استفاده می‌کنند. به یاد داشته باشید که لمینت‌های دندانی بهانه‌ای برای سستی در رعایت بهداشت دهان و دندان نیستند. با آنها خوب رفتار کنید و مراقب بهداشت دهان و دندان خود باشید.

عوارض و معایب لیمنت دندان

انتخاب لمینت یک تصمیم بزرگ است. انجام این ترمیم‌ها نیاز به تعهد مادام العمر دارد زیرا همانطور که گفتیم، درمان دائمی است. هر لمینت به دندان چسبیده و اگر یکی از آن‌ها از بین برود، امکان تعمیر مجدد آن وجود نخواهد داشت. حتی اگر لمینیت چینی باشد، باز هم باید مراقب مواد غذایی مصرفی خود باشید. در هر صورت نمی‌توانید غذاهای ترد یا سفت بخورید زیرا ممکن است لمینت را شکسته یا باعث ترک خوردن آن شود.

دکتر ندا مکانیک را در اینستاگرام دنبال کنید

با استفاده از لمینت، مقداری حساسیت دندان به دما وجود خواهد داشت. از این گذشته، دندانپزشک باید برخی از لایه‌های مینای دندان را بتراشد که این می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی شود. یکی دیگر از نکات منفی ایجاد حفره است. افرادی که لمینت‌های دندانی دارند هنوز هم ممکن است دچار پوسیدگی دندان در زیر لمینت شوند. به همین دلیل است که مراقبت صحیح از دندان در زمان استفاده از لمینت‌ها الزامی است.

لمینت‌های دندان برای افرادی که دندان‌های ضعیف و پوسیده دارند مناسب نیستند. همچنین افرادی که پریودنتیت دارند نمی‌توانند از لمینت استفاده کنند. افرادی که لایه مینای نازکی دارند نیز نباید لمینت‌ها را انتخاب کنند. اطمینان از اینکه لمینت‌های دندان برای شما مناسب هستند و می‌توانید از آن‌ها به خوبی مراقبت کنید، به تعهد نیاز دارد. به این ترتیب، می‌توانید مزایا را به حداکثر رسانده و از معایب آن جلوگیری کنید.


بیشتر بخوانیم:

مزایای نخ کشیدن اصولی دندان های کودکان

علل اهمیت عصب کشی دندان در بارداری

روش ها و مزایای فلوراید تراپی برای دندان‌ها

 

Leave a Comment