پیشگیری از پوسیدگی دندان های شش | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

پیشگیری از پوسیدگی دندان های شش

توصیه هایی به والدین جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان های شش کودکان :

 

  • هر شش ماه یکبار، کودک خود را برای معاینه نزد دندانپزشک ببرید.

 

  • در حدود سن 6 سالگی، با معاینه ی دوره ای دهان کودک خود در منزل، رویش را تحت نظر داشته باشید.

 

  • از زمان رویش دندون های شیری، کودک خود را به مسواک زدن روزانه دندانهایش عادت دهید. برای کودکان دبستانی، دوبار مسواک زدن دندانها در شبانه روز، یک بار بعد از خوردن صبحانه و یکبار قبل از خواب توصیه می شود. ( تا سن 8 سالگی مسواک زدن دندانها باید توسط والدین و پس از آن توسط خود کودک و با نظارت والدین انجام شود.)

پیشگیری از پوسیدگی دندان های شش | بهترین دندانپزشک اصفهان - بهترین ایمپلنت اصفهان - بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان - بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

 

  • برای کمک به مقاوم تر شدن مینای دندون در برابر پوسیدگی، از ژلها و دهان شویه های فلوراید تحت نظر دندانپزشک برای کودک خود استفاده کنید. تا سن 6 سالگی باید حداقل هر 6 ماه یکبار از ژلهای فلوراید در مطب استفاده کرد. پس از آن، علاوه بر کاربرد ژلها در مطب، می توان با نظر دندانپزشک از دهانشویه های حاوی فلوراید در منزل هم استفاده کرد.

 

  • تا دو سال پس از رویش دندون و قبل از پوسیده شدن آن، کودک خود را جهت انجام درمان فیشورسیلانت ( شیارپوش) نزد دندانپزشک ببرید. در صورتی که دندون کودک شما شیارهای گیردار و عمیقی داشته باشد، دندانپزشک با کاربرد یک ماده همرنگ دندان، که محکم به دندان می چسبد، عمق این شیارها را پر می کند. در نتیجه، محل گیر مواد غذایی و فعالیت میکروبهای پوسیدگی زا بر روی سطح جونده دندون از بین می رود و مسواک زدن این دندان ها بسیار راحت تر می شود و از پوسیدگی آنها جلوگیری می شود.

مطالب پیشنهادی:

ایمپلنت دندان 6 چگونه انجام می شود؟

ایمپلنت دندان شماره یک فک بالا

Leave a Comment