پیشگیری و درمان خونریزی لثه | بهترین ایمپلنت اصفهان

روش های پیشگیری و درمان خونریزی لثه

خونریزی لثه شایع ترین علامت بیماری لثه است اما می تواند نشان دهنده سایر مشکلات سلامتی و اختلالات دیگر نیز باشد. در مطلب امروز سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان پیشگیری و درمان خونریزی لثه را مورد بررسی قرار می دهیم. برخی اوقات ممکن است بر اثر استفاده از مسواک نامناسب یا وارد کردن فشار زیاد حین مسواک زدن خونریزی از لثه را تجربه کنیم. اما اگر شانس با شما یار نباشد و به صورت مکرر با خونریزی از این بافت مواجه شوید، ممکن است به یکی از مشکلات زیر مبتلا باشید:

  • پریودنتیت (شکل پیشرفته بیماری لثه)
  • لوسمی (خونریزی لثه و سرطان خون رابطه مستقیمی با هم دارند)
  • کمبود ویتامین های مورد نیاز بدن
  • ناکافی بودن یا عدم وجود سلول های لخته خون (پلاکت ها)

علل خونریزی لثه چیست؟ | بهترین ایمپلنت اصفهان

مدیریت خونریزی لثه

ارتقاء بهداشت دهان و دندان اولین قدم برای مدیریت خونریزی لثه است. برای شستشوی تخصصی دندان ها و جرم گیری آن ها سالانه دو بار به دندانپزشک خود یا یک کلینیک فوق تخصصی دندانپشکی مراجعه کنید. اگر احیانا بیماری لثه داشته باشید دندانپزشک به شما اطلاع می دهد که مبتلا به لثه هستید و به شما می آموزد که چگونه دندان های خود را به درستی مسواک بزنید. مسواک زدن مناسب و نخ دندان کشیدن می تواند پلاک دندان را از خط لثه شما خارج کرده و خطر ابتلا به بیماری پریودنتال را کاهش دهد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

دندانپزشک شما همچنین ممکن است نحوه استفاده از دهانشویه ضد عفونی کننده را برای به حداقل رساندن پلاک ایجاد شده در دهان به شما آموزش دهد. شستشوی دهان و دندان با آب نمک گرم می تواند به تسکین درد لثه های متورم شده که به راحتی خونریزی می کنند نیز کمک کند.
سعی کنید از یک مسواک نرم استفاده کنید. اگر لثه های سما ملتهب است برای پیشگیری از خونریزی لثه حتما از مسواک های نرم استفاده کنید.
اگر با استفاده از مسواک های معمولی مشکل دارید و و معمولا خونریزی دهانی دارد بهتر است موساک برقی را جایگزین مسواک معمولی کنید. همچنین ممکن است استفاده از مسواک برقی را در نظر بگیرید.

بهترین ایمپلنت اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

کاشت ایمپلنت برای افراد سیگاری

مزیت های ترمیم ریشه دندان

عوارض احتمالی درمان ریشه

Leave a Comment