حفظ سلامت دندان

حفظ سلامت دندان

آیا تا حالا به این موضوع فکر کردید که چه میوه ای برای دندان ها مضر هستند ؟ چطور می شود از سلامت دندان ها محافظت کرد ؟

بیشتر افراد براین باورند که اگر به صورت مرتب دندان های خود را مسواک کنند و آب نبات مصرف نکنند بهداشت دهان و دندان آن ها دچار مشکلاتی نمی شود و نوعی حفظ سلامت دندان خود را انجام داده اند . ولی بسیاری از عادت های روزانه ای که برخی فکر می کنند که ضرر ندارند اما سلامت دهان و دندان را به خطر می اندازند و موجب می شود دندان ها پوسیده شوند و مینای دندان فرسایش پیدا کند و یا دندان ها ترک خوردگی پیدا کنند .

 

عادت هایی وجود دارند که برای دندان بسیار ضرر دارند که شامل موارد ذیل می شود

  • جویدن نخ می تواند موجب لب پریدگی دندان ها شود و یا دندان ها را دچار شکستگی کند .
  • نوشیدن آب معدنی : یکی از بهترین روش هایی که جهت حفظ دندان ها استفاده می شود نوشیدن آب شیر می باشد که دارای فلوراید است . فلوراید باعث می شود دندان ها تقویت شود و آن ها را در مقابل پوسیدگی محافظت کند .این مسئله درباره آب معدنی صدق نمی کند چون آب معدنی هیچگونه فلورایدی ندارد .
  • نوشیدنی های انرژی زا:ترکیبات اسیدی – قند و مواد افزودنی شیمیایی که در نوشیدنی های انرژی زا موجود می باشد موجب صدمه دیدن مینای دندان می شود و دندان ها را در مقابل باکتری را ناتوان و ضعیف می کند .
  • استفاده از دندان به عنوان یک وسیله : به هیچ عنوان نباید از دندان برای باز کردن درب های بطری – جدا کردن برچسب محصولات و یا پاره کردن کیسه های پلاستیکی استفاده کرد . این کار موجب لب پر شدن و شکسته شدن دندان ها می شود .

حفظ سلامت دندان

  • مصرف بیش از حد کربوهیدرات : برخی افراد بر این باورند که نان – پاستا و کراکر مواد غذایی باارزشی هستند اما زمانی که به دهان وارد می شود بدون هیچ معطلی به قند تبدیل می شود .باکتری هایی که در دهان وجود دارند از این قند تغذیه می کنند و موجب می شود دندان ها بیشتر پوسیده شوند .
  • بیرون گذاشتن مسواک : حافظت از مسواک مسئله ای بسیار مهم می باشد . به همین خاطر اگر مسواک را بدون هیچگونه محفظه ای و در برابر مسواک دیگران قرار دهیم موجب می شود که باکتری هایی که در سطح مسواک موجود هستند با هم مرتبط شوند .
  • مصرف دهان شویه بدون آبکشی دهان :مصرف دهانشویه تمامی باکتری های دهان را از بین می برد اما الکلی که در آن وجود دارد امکان دارد در دهان باقی بماند و با خشک شدن دهان گسترش و رشد باکتری ها افزایش یابد .

پیشنهاد خوب برای کسانی که به دنبال بهترین دندانپزشک اصفهان برای خدمات دندانپزشکی خود هستند.

بهترین دندانپزشک اصفهان

 

دکتر ندا مکانیک

دندانپزشک اطفال، ایمپلنت، زیبایی

دارای CERTIFICATION (مدرک دانشگاهی)

ایمپلنت ITI و ایمپلنت SIC از سوئیس

Dio از کره

zimmer از آمریکا

و ترمیمی و زیبایی

CERTIFICATION زیبایی از آکادمی آمریکا

کلیه خدمات دندانپزشکی توسط خانم دکتر ندا مکانیک در شهر اصفهان با تجربه ودانش بالای خانم دکتر ارائه می شود

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری مطب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

Leave a Comment