کاربردهای ایمپلنت ثانویه | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان |دکتر ندا مکانیک

بررسی کاربردهای ایمپلنت ثانویه

بدون شک ایمپلنت دندان یک روش مطمئن و طولانی مدت برای جبران دندان یا دندان های از دست رفته است. روش های کاشت دندان زیادی وجود دارد که هر کدام بسته به شرایط بیمار و میزان هزینه دندانی که پرداخت می کند، می تواند یک گزینه را برای خود انتخاب کند. ایمپلنت ثانویه یا ایمپلنت موقت یکی از گزینه هایی است که به عنوان روش طولانی مدت و مطمئن تعریف نشده است.در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان به بررسی کاربردهای ایمپلنت ثانویه می پردازیم.

این نوع ایمپلنت ها عموما دارای قطری حدود 2/8 – 3/5 طراحی شده است. ارتفاع این نوع از ایمپلنت دندان در حدود 14 میلی متر است. از نظر تخصصی ایمپلنت ثانویه به یک فضای 4 میلی متری بدون دندان برای جایگری نیاز دارد. در اکثر مواقع این نوع ایمپلنت ها از جنس تیتانیوم است و از دو نظر بسیار با اهمیت و موثر هستند.

مواد تشکیل دهنده ایمپلنت دندان | بهترین دندانپزشک اصفهان

تفاوت ایمپلنت معمولی با ایمپلنت ثانویه

اگر بخواهیم تفاوت ایمپلنت معمولی با ایمپلنت ثانویه را تعریف کنیم، اول باید به جوش خوردن استخوان اشاره کرد. یعنی نیازی نیست که فرد منتظر جوش خوردن پایه ایمپلنت ثانویه یا موقت با استخوان فک شود. پس از آن به تفاوت عمده ایمپلنت ثانویه با ایمپلنت معمولی می رسیم. در این نوع از ایمپلنت ها احتمال شکسته شدن است. در حالی که در ایمپلنت معمولی دندان در اثر ضربه های بسیار شدید شکسته شده است.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت ثانویه

بدون شک مراقبت از دندان های معمولی بسیار راحت تر از مراقبت پس از کاشت ایمپلنت دندان ثانویه و یا ایمپلنت موقت است. اما فراموش نکنید که چنانچه فرد از ایمپلنت به خوبی مراقبت کند، برای سال های سال می تواند از مزایای ایمپلنت دندان ثانویه و یا ایمپلنت دندان موقت بهره ببرد. پس از کاشت ایمپلنت سعی کنید، تا چند روز از خوردن غذای سخت خودداری کنید. بلافاصله پس از جایگذاری ایمپلنت از نی استفاده نکنید. خوردن مایعات خیلی سرد و خیلی گرم بدون شک می تواند موفقیت کاشت ایمپلنت ثانویه را کاهش دهد.

افراد سیگاری و مصرف کننده مشروبات الکی، چند روز قبل از کاشت و چند روز پس از کاشت از مصرف و خوردن آن خودداری کنند. دهانشویه را طبق سفارش متخصص ایمپلنت دندان خریداری و استفاده کنید. خمیر دندان مخصوص ایمپلنت دندان وجود دارد، بنابراین سعی کنید در اسرع وقت آن را تهیه کنید.

بهترین دندانپزشک کودکان اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

مقایسه ارتودنسی با کامپوزیت

مزایا و معایب کامپوزیت رزین

انواع شکستگی دندان

Leave a Comment