کاربردهای محافظ دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

آشنایی با کاربردهای محافظ دندان

همانگونه که متوجه شدید نایت گارد در واقع یک ابزار دندانپزشکی برای مراقبت از دندان‌ها در برابر فشار، شکستگی و تغییر رنگ است. در این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان کاربردهای محافظ دندان را مورد بررسی قرار می دهیم. علت اینکه گاهی اوقات لازم است از محافظ دندان استفاده کنیم به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه هر یک از این موارد را توضیح می‌دهیم:

کمک به بهبود تنفس

افرادی که دچار خروپف هستند می‌توانند به دندانپزشک مراجعه کنند تا در صورتی که تأیید کرد با استفاده از نایت گارد مشکل تنفسی از طریق باز شدن مسیر تنفسی حل می‌گردد، حتماً در اولین فرصت برای تهیه محافظ دندان اقدام کنید.

محافظ دندان قروچه

برخی از افراد عادت به دندان قروچه در زمان خواب دارند. این دندان قروچه فشار زیادی به دندان‌ها وارد کرده و باعث شکستگی آن‌ها و حتی پس روی لثه و تغییر موقعیت دندان‌ها می‌شود. در این زمان استفاده از محافظ دندان کمک می‌کند که این فشار به دندان‌ها وارد نشده و در واقع از سایش دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

محافظ دندان بعد از ارتودنسی

یکی دیگر از موارد لزوم استفاده از محافظ دندان زمانی است که شما ارتودنسی را انجام داده‌اید و الان درمان شما تمام شده است. اگر دندان‌ها را بلافاصله بعد از درمان به حال خود ر‌ها کنید، احتمال حرکت و جابه جا شدن آن‌ها بسیار زیاد خواهد بود. استفاده از محافظ دندان در زمان شب این امکان را فراهم می‌کند که دندان‌ها در جای خود تثبیت شوند و از حرکت دندان‌ها جلوگیری گردد.

موارد استفاده از نایت گارد دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

محافظ دندان برای سیگار

افرادی که سیگاری هستند دچار تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند. این تغییر رنگ به دلیل دود سیگار رخ می‌دهد. بنابراین دندان‌های افراد سیگاری به تدریج به رنگ کرمی مایل به قهوه‌ای تغییر پیدا خواهد کرد. این موضوع اصلاً خوشایند نیست به خصوص اینکه دود سیگار به مینای دندان و لثه‌ها نیز آسیب وارد می‌کند. بنابراین افراد سیگاری باید از محافظ دندان استفاده کنند.

محافظ دندان کودک

گاهی اوقات لازم است که کودکان نیز از محافظ دندان استفاده کنند. هدف از محافظ دندان کودک، حمایت از استخوان فک و دندان‌ها و جلوگیری از وارد شدن ضربه به آن‌ها و همچنین محافظت از بافت لثه است. در صورتی که کودک خود را به کلاس‌های ورزشی می‌فرستید قطعاً استفاده از محافظ دندان برای جلوگیری از شکستگی دندان بسیار مهم است. از طرف دیگر اگر کودک شما دندان قروچه می‌رود حتماً لازم است که شب‌ها از نایت گارد استفاده کنید تا دندان‌ها دچار مشکل فرسایش و شکستگی نشوند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

محافظ دندان بوکس

کسانی که ورزش بوکس را انجام می‌دهند حتماً باید از محافظ دندان استفاده کنند چون هر ضربه‌ای که به صورت آن‌ها وارد می‌شود می‌تواند به‌ شدت دندان‌ها و استخوان فک را تحت تأثیر قرار دهد. از آنجایی که ورزش بوکس با ضربات زیاد و ناگهانی همراه است، بنابراین استفاده کردن از محافظ دندان تضمین‌کننده سلامتی دندان‌های خود شما خواهد بود. کافی است که به متخصص مراجعه کنید تا قالب‌گیری از دندان‌های شما انجام گرفته و بتوانید از محافظ دندان بوکس استفاده کنید. این نوع محافظ با سایر محافظ‌های دندان متفاوت است چرا که جنس آن و ضخامت آن باید به گونه‌ای باشد که بتواند فشار زیاد ناشی از ضربه را تحمل کند.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

ویژگی های ایمپلنت بایکان Bicon

موارد کاشت ایمپلنت مگاژن

اهمیت کاشت ایمپلنت دندان آسیاب

Leave a Comment