کاربرد های لمینت فوری دندان | بهترین ایمپلنت اصفهان

بررسی کاربرد های لمینت فوری دندان

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان قصد داریم کاربرد های لمینت فوری دندان را بررسی کنیم. مهمترین کاربرد لمینت دندان فوری پوشش عیوب دندان و ایجاد زیبایی ظاهری می باشد. کاربرد لمینت فوری دندان با لمینت دندان ثابت کاملا مشابه می باشد. مهمترین تفاوت لمینت دندان فوری با ثابت این است که از طول عمر کمتری برخوردار هستند. برخی افراد، لمینت فوری را با لمینت متحرک اشتباه می گیرند. لمینت های فوری نیازی به قالب گیری ندارند اما لمینت های متحرک احتیاج به قالب گیری دارند. افراد می توانند فاصله بین دندانی و پوشش لکه های دندان و تغییر رنگ دندان مورد استفاده قرار بگیرد.

استفاده از لمینت فوری دندان چه فوایدی دارد؟

لمینت فوری دندان مزیت های فراوانی دارد. اولین ویژگی آن ایجاد یک لبخند زیبا و جذاب می باشد. یکی دیگر از مزیت های این نوع لمینت قیمت ارزان و مدت زمان کوتاه آن است که برای نصب صرف می شود. از دیگر مزیت های این نوع لمینت قابلیت استفاده آسان، پوشش مطلوب دندان هایی که دچار تغییر رنگ شدند. قیمت مناسب، پوشش دادن جای خالی دندان های از دست رفته است.

یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از لمینت فوری دندان عدم نیاز به تراش دندان ها می باشد. نکته دیگر اینکه این فرایند بر اساس مراحل کوتاهی انجام می گیرد. مهمترین ویژگی لمینت فوری دندان ها قیمت مناسب آن می باشد.

استفاده از لمینت فوری دندان چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

یکی از مهمترین معایب لمینت های فوری دندان ها سایز نبودن آن به دندان های افراد است. یکی دیگر از معایب این است که برای نخستین بار کمی سخت در جای خود قرار می گیرد. به این دلیل که در صورت اشتباه جا انداختن لمینت خارج نمودن آن بسیار سخت می باشد. در صورت این اتفاق باید به دندانپزشک مراجعه نمایید.

در صورتی که لمینت فوری از لحاظ سایز اندازه نباشد امکان دارد در زمان صرف غذا و حرف زدن دچار مشکل خواهید شد. علت این امر نیز عدم استفاده از هیچ نوع چسب می باشد. یکی دیگر از ضعف های لمینت فوری دندان این است که مدت زمان عمر مفید آن ها در مقایسه با لمینت های دائمی کوتاه تر می باشد. دقت داشته باشید که این نوع لمینت از دوام و ماندگاری به اندازه لمینت ثابت برخوردار نیست. استفاده از لمینت های فوری محدودیت هایی نیز دارد در زمان استفاده از این نوع لمینت نباید نوشیدنی داغ مانند قهوه، چای و … را مصرف کنند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

معرفی انواع مختلف لمینت فوری دندان

لمینت فوری دندان به دو شکل سفارشی و آماده موجود می باشد. اما این مسئله وجود دارد که کدام نوع لمینت فوری بهتر است.

1- لمینت فوری دندان آماده

همانطور که از نام این لمینت بر می آید این نوع لمینت به شکل آماده وجود دارند این نوع لمینت ها از قبل آماده شدند و برای ساختن آن ها از یک استاندارد استفاده شده است.

2- لمینت فوری دندان سفارشی

برای نصب لمینت فوری دندان سفارشی باید حتما به دندانپزشکی مراجعه نمایید. دندان پزشکان ابتدا فرد مورد نظر را مورد معاینه قرار می دهند در صورتی که فرد برای لمینت فوری مناسب باشد این فرایند را بر روی دندان او انجام می دهند. در صورتی که این نوع لمینت برای فرد مناسب باشد لازم است که روکش مورد نظر خود را انتخاب کنند پس از این مرحله فرایند قالب گیری انجام می شود.

مدت زمان آماده سازی برای لمینت فوری دندان ممکن است بین یک تا دو هفته به طول بیانجامد پس از اینکه روکش دندان ها آماده شد دندان پزشک آن را بر روی دندان بیمار تست می کند تا اندازه و راحتی آن را محاسبه نماید. یکی از مهمترین معایب برای لمینت های دندان فوری سفارشی اشکال در صرف غذا می باشد. در زمان استفاده از این روکش ها می توانید انواع مایعات و سایر نوشیدنی ها را تناول نمایید. اما در زمان صرف غذا بهتر است از غذاهای گرم و سرد اجتناب کنید. لمینت فوری دندان سفارشی بسیار راحت می باشد اما به اندازه لمینت های دائمی راحت به نظر نمی رسند. این نوع لمینت ها بیشتر مستعد ایجاد پلاک هستند و این امکان وجود دارد که با گذشت زمان دچار ساییدگی شود و به شکل مکرر به لثه و دهان شما آسیب برساند.

نکاتی برای قبل و بعد از لمینت دندان | بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

نصب لمینت فوری دندان در چند مرحله صورت می گیرد؟

لمینت فوری دندان اغلب بدن قالب گیری و به شکل پیش ساخته برای مراجعه کنندگان نصب می شود. بنابراین برای نصب آن تنها به یک یا دو جلسه مراجعه به دندانپزشک نیاز است. مراحل نصب به شکل ذیل می باشد:

در ابتدا لازم است از بین رنگ ها و مدل ها مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

در مرحله دوم لمینت های فوری را که در لابراتوار آماده شدند را پرو می کنند. اگر مشکلی برای جفت و جور شدن فک ها بر روی هم و جویدن نداشته باشید لمینت فوری دندان شما قابل استفاده خواهد بود. نکته قابل توجه این است که همه این مراحل بدون درد و بدن احتیاج به تراش دندان ها انجام می گیرد. لمینت دندان فوری پس از ساخت به سادگی و بدون نیاز به تراش مینای دندان بر روی دندان های طبیعی شما قرار می گیرد و می توانید به سادگی بخورید و بیاشامید.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

اهمیت تمیز کردن زبان

لیفت لثه قبل از کامپوزیت

معرفی انواع روکش دندان

Leave a Comment