کاشت دندان 7 | بهترین ایمپلنت اصفهان

به کدام دندان دندان 7 گفته می شود؟

در این نوشته از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که کاشت دندان 7 چگونه صورت می گیرد؟

دندان های انسان دارای انواع مختلفی هستند. که هر کدام از آنها علاوه بر نام های مختلفی که دارند از شماره گذاری های متفاوتی نیز برخوردارند. که این شماره گذاری ها نشان دهنده نوع دندان است. دندان 7 به دندان آسیای بزرگ گفته می شود. که این دندان در بخش های انتهایی فک بالا و پایین قرار گرفته اند. و تمامی عملیات خوردن غذا، جویدن غذا و قورت دادن آن به کمک این دندان انجام می شود.

کاشت دندان 7

ایمپلنت به گونه ای است که از آن می توان برای تمامی دندان ها و یا یک یا چند دندان استفاده کرد. و به کمک این روش به ترمیم دندان ها پرداخت. با این وجود افرادی که دندان شماره 7 آنها با مشکل مواجه شده است. و نیاز به ترمیم دارد، می توانند از روش ایمپلنت دندان 7 برای ترمیم این دندان استفاده کنند که در این صورت همه دندان های آنها ترمیم نمی شود بلکه فقط دندان شماره 7 ترمیم می گردد.

برای اینکه ایمپلنت برای دندان شماره 7 انجام شود، ابتدا شخص مورد نظر باید به پزشک مراجعه کند تا شرایط او تحت بررسی قرار بگیرد. سپس با معاینه پزشک در صورتی که این شخص مشکلی در استخوان فک نباشد و یا عفونت دندان نداشته باشد، برای درمان او اقدام می گردد که در این مرحله فضای دندان شماره 7 برای جایگذاری ایمپلنت آماده سازی می شود تا پزشک بتواند پایه ایمپلنت را در داخل استخوان فک دندان شماره 7 جایگذاری کند.

ریسک های عمل جراحی کاشت ایمپلنت چیست؟ | بهترین دندانپزشک اصفهان

این عملیات تحت بی حسی موضعی انجام می شوند تا بیمار درد زیادی را احساس نکند. سپس بعد از اینکه پایه ایمپلنت برای فرد جایگذاری شد، باید مدت زمانی از نصب آن در دهان بگذرد تا پزشک بتواند روکش ایمپلنت را نصب کند. در انتها روکش ایمپلنت بر روی دندان قرار داده می شود و مراحل ایمپلنت دندان 7 با نصب روکش پایان می یابد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

 کاشت دندان چه مزایایی دارد؟

در صورتی که برای ترمیم دندان شماره 7 از روش ایمپلنت استفاده شود. مزیت هایی برای شخص به دست می آیند که این مزایا به شرح زیر هستند:

  • استفاده از ایمپلنت دارای دوام وماندگاری بسیار بالایی است و استفاده کردن از این روش باعث می شود که از دندان ترمیم شده بتوان تا مدت زمان بسیار زیادی استفاده کرد و حتی این امکان وجود دارد که تا پایان عمر نیز بتوان از این دندان استفاده نمود.
  • ایمپلنت کردن دندان شماره 7 از زیبایی برای دندان برخوردار است و با استفاده از این روش میتوان دندان هایی بسیار زیبا داشت به گونه ای که دندان ایمپلنت شده، ظاهری شبیه به دندان های طبیعی دارد و هیچ جلوه مصنوعی را ایجاد نمی کند.
  • اگر برای ترمیم دندان 7 از روش ایمپلنت استفاده شود، هیچ گونه مزاحمتی در دهان ایجاد نمی شود و خوردن و جویدن غذا به راحتی برای افراد و بدون هیچ مشکلی مقدور خواهد بود. در صورتی که روش هایی مانند: دندان مصنوعی برای اشخاص مزاحمت های زیادی را ایجاد می کنند.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

مسواک زدن با آب نمک چه فوایدی دارد؟

فواید عکس cbct برای ایمپلنت

موارد موثر بر هزینه ایمپلنت ژاپنی

Leave a Comment