روش های کنترل درد و حساسیت پس از کامپوزیت دندان

در این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان کنترل درد و حساسیت پس از کامپوزیت دندان را مورد بررسی قرار می دهیم.  چنانچه نگران درد و ناراحتی پس از انجام این روش ترمیمی هستید، لازم است بدانید که با انجام اقدامات ساده زیر می‌توانید درد و ناراحتی دندان‌های خود را به حداقل برسانید. گرچه این اقدامات حساسیت رایج پس از درمان ونیر را به طور کامل از بین نمی‌برند، اما می‌توانند در کنترل و کاهش آن نقش مؤثری داشته باشند.

رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی

در رعایت کردن و انجام دستورالعمل‌های مراقبتی که دندانپزشک پس از کامپوزیت کردن دندان‌هایتان به شما آموزش داده است، دقت و توجه کافی را داشته باشید.

استفاده از خمیر دندان ضد حساسیت

پس از مصرف هر وعده غذایی، دندان‌های خود را با استفاده از خمیر دندان ضد حساسیت مسواک بزنید. دندانپزشک می‌تواند به شما در انتخاب خمیر دندان مناسب کمک کند.

نخوردن غذاهای سفت

مصرف برخی مواد غذایی مانند بادام زمینی، آب ‌نبات‌های سفت، بلال و … فشارهای زیادی را به دندان‌ها وارد می‌کند، به همین دلیل باید از مصرف آنها خودداری کنید.

نوشیدن مایعات ولرم

چنانچه دندان‌هایتان نسبت به سرما یا گرما دچار حساسیت شدند، تا چند روز مایعات ولرم میل کنید.

نخوردن خوراکی های شیرین و تند

مصرف غذاها و نوشیدنی‌های شیرین و تند می‌تواند دندان‌های حساس را تحریک کند، بنابراین بهتر است تا چند رو از مصرف این موارد پرهیز کنید.
از جویدن آدامس خودداری نمایید.

علل درد دندان عصب کشی شده | بهترین دندانپزشک اصفهان

استفاده از نایت گارد

چنانچه به مشکلاتی مانند دندان قروچه مبتلا هستید، از نایت گارد استفاده کنید.

شستشو با محلول آب نمک

دهان خود را تا 3 بار در روز با محلول آب نمک شستشو دهید. برای انجام این کار می‌توانید یک قاشق چایخوری نمک را درون یک فنجان آب ولرم حل کنید و از آن استفاده نمایید. این راه حل در کاهش ناراحتی و تورم و همچنین ضد عفونی کردن دهان و دندان‌ها مؤثر است.

استفاده از داروهای بدون نسخه

در صورتی که میزان درد و حساسیت برایتان آزار دهنده بود می‌توانید داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن را مطابق با دستورالعمل‌های درج شده بر روی آنها مصرف کنید.

پیشگیری از درد کامپوزیت هنگام نصب

نصب این مواد ترمیمی معمولاً بدون درد انجام می‌شود. اما اگر دندانپزشک تشخیص دهد که نیاز به بی حس کردن ناحیه تحت درمان است، داروی بی حسی موضعی تزریق می‌کند تا بیمار حین انجام درمان دردی را احساس نکند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان

کاهش درد دندان بعد از کامپوزیت

قرار دادن کمپرس سرد بر روی دندان‌ها و یا مصرف داروهای مسکن مانند ایبوپروفن به کاهش و تسکین درد دندان پس از این ترمیم کمک می‌کند.

علل درد دندان پس از کامپوزیت

معمولاً باقی ماندن این درد و حساسیت تا چند روز طبیعی بوده و نشان دهنده مشکل جدی نیست. اما چنانچه شدت آن زیاد شود، برای مدت زمان زیادی باقی بماند و یا مدتی پس از نصب کامپوزیت احساس شود، می‌تواند نشان دهنده مشکلات جدی مانند پوسیدگی دندان باشد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

علل وجود دندان نهفته در کودکان

نکات مراقبتی از دندان لمینت شده

احساس درد بعد از کامپوزیت کردن دندان‌

Leave a Comment