گامی اسمایل یا لبخند لثه ای | بهترین ایمپلنت اصفهان

گامی اسمایل یا لبخند لثه ای چیست؟

ویژگی ها و یا به اصطلاح بیماری هایی که در صورت و ظاهر انسان‌ها وجود دارد در بیشتر موارد اختلالی در عملکرد و زندگی روتین فرد ایجاد نمی‌کند، اما از نظر مقبولیت اجتماعی و اعتماد به نفس ممکن است فرد را دچار مشکل کند. در ادامه این مطلب سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان به بررسی گامی اسمایل یا لبخند لثه ای خواهیم پرداخت.

یکی از این موارد مشکل گامی اسمایل است که در جامعه به عنوان لبخند لثه‌ای از آن یاد می‌شود. همانطور که از اسم آن مشخص است افرادی که دارای این مشخصه هستند در زمان خندیدن وقتی لبهای خود را باز می‌کنند، لثه آن ها مشاهده می‌شود. به همین منظور افراد زیادی در پی آن هستند که با شناخت و درمان گامی اسمایل (لبخند لثه ای) به رفع و درمان آن بپردازند.

تعریف گامی اسمایل (لبخند لثه ای)

در زمان خندیدن لب های افراد از یکدیگر فاصله می‌ گیرند و قسمتی از فضای دهان و دندان مشاهده می‌شود. حالا اگر فرم لب فرد به گونه‌ای باشد که در زمان خندیدن لثه بالایی محل اتصال لب به لثه مشاهده شود. دارای مشکل گامی اسمایل یا همان لبخند لثه ای است. دیده شدن دندان و لثه به طور کامل برای افراد خوشایند نیست و در بسیاری موارد اعتماد به نفس فرد را کاهش می دهد. معمولا این افراد سعی می کنند در شرایط مختلف به تبسم و یا لبخند کوتاه بسنده کننده و خبری از خنده بلند روی صورت آنها وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی : مقایسه ارتودنسی لینگوال و معمولی

دلایل ایجاد گامی اسمایل (لبخند لثه ای)

عوامل گسترده ای وجود دارد که در زمینه پیدایش گامی اسمایل (لبخند لثه ای) بر روی صورت فرد اثرگذار هستند. این عوامل می توانند هم به صورت مادرزاد و در دسته مشکلات ژنتیکی باشند و هم اینکه بر اثر مواردی مانند بیش فعالی عضلات لب، ایجاد صدمه و … به مرور زمان ایجاد شوند.

ایمپلنت اصفهان, ایمپلنت دندان, ایمپلنت دندان اصفهان, با کیفیت ترین دندانپزشک اصفهان, بهترین ایمپلنت اصفهان, بهترین دندانپزشک اصفهان, بهترین دندانپزشک اطفال اصفهان, بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان, دندانپزشک اصفهان, دندانپزشک اطفال اصفهان, مناسب ترین دندانپزشکی اصفهان

در واقع لبخند لثه ای که از عدم تناسب بین دندان ها و لثه نشات می گیرد. یک ویژگی طبیعی در بدن افراد است و از نظر عملکرد فرد برای امورات روزانه مانند صحبت کردن و غذا خوردن مشکلی ایجاد نمی‌کند. پس اگر کودک یا یکی از افراد خانواده شما دچار این مشکل بود، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. اما از نظر ظاهری اکثر افراد برای برطرف کردن آن به روش های درمان اقدام می‌کنند. اما عمده دلایل ایجاد گامی اسمایل یا لبخند لثه‌ای موارد زیر می باشد :

 • کوتاهی دندان به دلیل اینکه قسمتی از آنها زیر لثه است.
 • ارتفاع کم دندان نسبت به لثه که به دلایلی چون ژنتیک و ساییدگی دندان‌ها ایجاد می‌شود.
 • کوتاهی لب بالا
 • واکنش زیاد لب‌ بالا در هنگام خندیدن که به مقدار زیادی بالا می رود و فضای لثه مشاهده می شود.
 • بلند بودن لثه ها (هاپیروتروفی لثه)
 • جلو زدگی و رشد زیاد فک بالا که به صورت یک برآمدگی ایجاد می شود (ماگزیلا)

دسته بندی گامی اسمایل

این مشکل همیشه به یک مقدار و به یک شکل در افراد ظاهر نمی شود و ممکن است در یک فرد مقدار کمی از لثه دیده شود و در فرد دیگری تمامی لثه و حتی سطح تماس لب و لثه هم مشاهده شود. به همین خاطر و با توجه به میزان مشاهده شدن لثه نسبت به دندان گامی اسمایل در سه دسته خفیف، متوسط و زیاد قرار می گیرد.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

افراد مناسب برای درمان لبخند لثه ای

برای اینکه امکان درمان این مشکل برای شما وجود داشته باشد باید دارای شرایط زیر باشید :

 • افرادی که شرایط جسمی و عمومی سالمی دارند.
 • عدم ابتلا به بیماری خاص (در صورت وجود بیماری با دکتر متخصص مشورت شود)
 • عدم مصرف داروهای خاص (در صورت مصرف دارو با دکتر متخصص مشورت شود)
 • افرادی که در پی زیبایی ظاهری و برطرف کردن لبخند لثه ای هستند.
 • افرادی که دارای مشکلات ژنتیکی در زمینه لبخند لثه ای می باشند.
 • افرادی که در پی درمان نهایی و کامل لبخند لثه ای هستند.

نتیجه گیری

همانطور که با هم مرور کردیم لبخند لثه ای یک مشکل ظاهری است و اختلالی در عملکرد معمول صورت ایجاد نمی کند و فرد در زمینه انجام کارهای روتین مشکلی ندارد. بنابراین در زمان درمان و عمل نباید عجولانه رفتار کرد و با انجام مشاوره های لازم با متخصصین حرفه ای و همچنین پیدا کردن راه مناسب درمان از میان چندین روش درمانی که برای لبخند لثه ای وجود دارد، این مشکل را برطرف کنید.

بهترین دندانپزشک اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

عصب کشی در حین ارتودنسی دندان

علائم برفک دهانی

مقایسه جرمگیری لثه با جرمگیری دندان

Leave a Comment