گذاشتن دندان مصنوعی در دهان شویه | بهترین ایمپلنت اصفهان

گذاشتن دندان مصنوعی در دهان شویه

در مطلب امروز از سایت دکتر ندا مکانیک متخصص ایمپلنت اصفهان قصد داریم راجب گذاشتن دندان مصنوعی در دهان شویه اطلاعاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

به طور کلی قرار دادن دندان مصنوعی در جریان هوا باعث ضعیف شدن آن میشود. پس توصیه میشود تا آن را در مایع یا محلولی نگهداری کرد. این مایع یا محلول در اکثر موارد آب است. اما گاهی دندانپزشکان و تولید کنندگان دندان های مصنوعی انواع محلول های دیگر را برای پاکسازی دندان های مصنوعی تولیده شده توسط خودشان، پیشنهاد میدهند.

از جمله این محلول ها میتوان به هیدروژن پراکسید، سرکه سفید، آب نمک، محلول های مخصوص دندان مصنوعی و دهان شویه اشاره کرد. هر محلول دیگری به جز آب که برای نگهداری از دندان مصنوعی استفاده شود نباید مستقیما در داخل دهان قرار بگیرد. به این معنی که پس از خارج کردن دندان مصنوعی از آن محلول باید دندان مصنوعی را به خوبی آب کشی کرد.

مزیت ها و معایب دندان مصنوعی | بهترین ایمپلنت اصفهان

نگهداری از دندان های مصنوعی

قبلا نکات مختلفی را در مورد نگهداری از دندان های مصنوعی گفته ایم. یکی از نکات مهم در نگهداری از دندان های مصنوعی، قرار دادن آن ها در ظرف آب قبل از خواب است. چرا که با اینکار رطوبت دندان های مصنوعی حفظ میشود و از خشک شدن و ضعیف شدن آن ها جلوگیری میشود. همچنین با جلوگیری از انباشته شدن تکه های غذا در پشت دندان مصنوعی باعث جلوگیری از بیماری های لثه و حفظ بهداشت دهان نیز میشویم. اما گاهی افرادی که به دنبال انجام هر چه بهتر کار ها هستند به دنبال انداختن دندان های مصنوعیشان در دهان شویه میروند.

صفحه اینستاگرام دکتر ندا مکانیک بهترین ایمپلنت اصفهان

چگونه از دهان شویه برای نگهداری دندان مصنوعی استفاده کنیم؟

چنانچه قصد نگهداری دندان های مصنوعیتان در دهان شویه را دارید باید ابتدا با سازنده آن مشورت کنید و دستور العمل های آن را به خوبی بخوانید. اما به طور معمول مخلوط کردن مقدار مساوی دهانشویه با آب میتواند محلول مناسبی برای تمیز کردن دندان های مصنوعی باشد.

بهترین دندانپزشک زیبایی اصفهان در دکتر آف


بیشتر بخوانیم:

مراقبت بعد از جراحی دندان عقل

معایب ایمپلنت با پانچ

فواید ایمپلنت دندان زایگما چیست؟

Leave a Comment