بهترین دندانپزشک اصفهان | ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی چه تفاوت هایی دارند ؟

تفاوت ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی

لمینت دندان به دو روش سرامیکی و ونیر کامپوزیت انجام می‌شود. در هر دو روش سعی بر مرتب کردن و سفید کردن دندان‌ها می‌باشد. در برخی موارد قبل از لمینت دندان باید درمان‌های اولیه‌ای مثل لیفت لثه صورت گیرد تا دندان‌ها برای لمینت آماده شوند. برخی افراد در انتخاب لمینت دندان و کامپوزیت دندان مردد هستند. باید گفت که کامپوزیت ونیر نیز همانند لمینت سرامیکی در گروه دندانپزشکی زیبایی قرار دارد و کاربرد کامپوزیت دندان نیز در اصلاح طرح لبخند می باشد.

روشهای کامپوزیت و لمینت تقریبا در بیشتر موارد می توانند به جای یکدیگر مورد استفاده قرار بگیرند. با اینحال تفاوت هایی بین این دو وجود دارد که دانستن این تفاوت ها به شما کمک خواهد کرد با توجه به شرایط خود ، هر کدام از روشهای کامپوزیت دندان و یا لمینت دندان را برگزینید.

بیشتر بخوانید : 

معایب کامپوزیت دندان چیست؟

مراقبت های پس از کامپوزیت ونیر

ماندگاری کامپوزیت ونیر

بهترین دندانپزشک اصفهان | تفاوت ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی

هزینه‌

اولین تفاوت بین لمینت دندان و کامپوزیت دندان در هزینه می باشد. هزینه‌ی لمینت کامپوزیتی نسبت به لمینت سرامیکی کمتر است. اگر به دنبال یک روش مقرون به صرفه برای ایجاد زیبایی در لبخند خود هستید ، کامپوزیت دندان می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. اگرچه قیمت لمینت دندان نسبت به قیمت کامپوزیت دندان بالاتر است ، با این حال لمینت دندان مزایایی در مقابل کامپوزیت دارد که ارزش سرمایه گذاری در آن را توجیه می کند.

طول عمر

طول عمر لمینت سرامیکی از ونیر کامپوزیتی بیشتر است. طول عمر لمینت دندان یکی از دلایلی است که قیمت لمینت دندان را توجیه می کند. البته در مورد هیچ کدام از روکشهای کامپوزیت ونیر و لمینت دندان نمی توان به بطور قطع گفت ماندگاری آنها چقدر است. رعایت بهداشت دهان و دندان یک گزینه کلیدی در ماندگاری لمینت دندان و طول عمر کامپوزیت دندان می باشد در شرایط مساوی طول عمر لمینت دندان در مقایسه با طول عمر کامپوزیت دندان می تواند دو برابر باشد.

بهترین دندانپزشک اصفهان | انواع لمینت دندان

برگشت پذیری

در هر دو روش احتمال برگشت پذیری زودتر از موعد ممکن نیست ولی احتمال برگشت پذیری لمینت سرامیکی کمتر است. در لمینت دندان به دلیل اینکه مقداری از مینای دندان تراشیده می شود ، در صورت حذف روکش لمینت ، دندان بدون محافظ می ماند و احتمال پوسیدگی دارد. به همین دلیل لمینت سرامیکی یک روش برگشت ناپذیر است. در کامپوزیت دندان میزان آماده سازی سطح دندان برای دریافت کامپوزیت بسیار جزئی است. بنابراین کامپوزیت دندان یک روش برگشت پذیر و با حداقل تهاجم است.

مطالب پیشنهادی مرتبط :

از لمینت دندان چه می دانید ؟

آشنایی با مزیت ها و معایب لمینت دندان