لمینت زیباتر است یا کامپوزیت ؟

لمینت و کامپوزیت دندان هردو برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرند و هردوی آن ها زیبایی های خود را را دارند.اما لمینت بسیار زیباتر و شفاف تر از کامپوزیت دندان می باشد. جدای از درخشندگی ، لمینت  به دلیل ضخامت کمتری که نسبت به کامپوزیت  دارد طبیعی تر به نظر می رسد و روی دندان به شکل برجسته دیده نمی شوند. البته نوعی از کامپوزیت به نام  آی پی اس وجود دارد که میزان شفافیت و زیبایی آن نیز بالاست و اگر شما جزو افرادی هستید که هزینه برایتان مهم است ،  IPS می تواند با قیمتی کمتر از لمینت به اندازه لمینت سرامیکی زیبا به نظر برسد.

بهترین دندانپزشک اصفهان | با انواع لمینت دندان آشنا شوید ...

روش انجام لمینت دندان با کامپوزیت چه تفاوتی دارد؟

در لمینت ، متخصص دندانپزشکی زیبایی پس از تشخیص مناسب بودن روکش لمینت برای شما، ابتدا در صورت نیاز مقداری از سطح دندان های شما را تراش می دهد. این مقدار به اندازه ضخامت روکش لمینت دندان می باشد تا بتوان روکش را روی دندان قرار داد. پس از تراش سطح دندان، دندانپزشک از ندان های شما قالب گیری می کند و قالب دندان شما را به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می کند تا روکش های لمینت متناسب با دندان های شما توسط متخصص در آزمایشگاه ساخته شود

.هر روکش لمینت درست شکل یک دندان است و بنابراین به تعداد دندانی که می خواهید لمینت کنید ، روکش ساخته می شود. ساخت روکش لمینت حدود دو هفته زمان می برد. در طول این دو هفته متخصص دندانپزشک از روکش های موقت روی دندان شما استفاده می کند. پس از آماده سازی روکش لمینت در آزمایشگاه، متخصص دندانپزشک آنها را روی دندان های شما با مواد مخصوص محکم می کند. و چنانچه نیاز به برخی تنظیمات داشته باشد انجام می دهد. کل این مراحل در دو جلسه و با فاصله زمانی حدود دو هفته قابل انجام است.

بهترین دندانپزشک اصفهان | کامپوزیت دندان یا لمینت دندان ؟

در کامپوزیت دندان ، متخصص کامپوزیت دندان پس از تشخیص مناسب بودن کامپوزیت برای شما، خودش مواد کامپوزیتی را روی دندان های شما قرار می دهد و با ابزار مخصوص ، این مواد را روی دندان شما شکل می دهد. بنابراین نیازی به آزمایشگاه دندانپزشکی نیست و همه ی مراحل توسط دندانپزشک و در یک جلسه دندانپزشکی قابل انجام است. همچنین در کامپوزیت تراشیدن مینای دندان انجام نمی شود و در صورتی که نیاز باشد مقدار آن بسیار جزئی است.

بیشتر بدانید :

کاربرد لمینت دندان از زبان دکتر ندا مکانیک


بهترین دندانپزشک اصفهان

Leave a Comment